şükela:  tümü | bugün
  • kargo taşıyan, kargo taşımakla ve teslim etmekle yükümlü/görevli olan, kargo işiyle uğraşan kişi.
  • şu günlerde "kargomu getirsin" diye daha bir gözünün içine baktığımız sistemin akması için uğraşan insanlar.

tüm kargo çalışanlarının işi cidden zor. biz evde otururken onlar ev ev geziyor ve muhtemelen covıd-19 yayılmasında da etkili oluyor. keşke sağlık personelinin kendilerini korumak için giydiği kıyafetlerden verilse kendilerine.
    bir de eve kadar çıkartmak yerine, apartman girişine bırakıp zile mi bassalar diye düşünüyorum. hayatları hem bir parça daha kolay olurdu.

yurtiçi, aras, sürat, ptt, ups... hepsinden kargo beklemişimdir. şimdi işe gitmiyorum ama çalışırken kedilerim için aldığım 5 litrelik kum ve 5 kiloluk mama paketlerini ben yorulmayayım diye arabamın içine kadar yerleştiren, her pakette hal hatır soran insanlar da var. ve ne yazık ki ofiste masa başında yanlış adres giren, telefon açmayan, her telefon konuşmasında başka bir bahane üreten şube çalışanlarının hataları yüzünden, öfkemiz ağır yükümüzü çeken kargo çalışanlarına olmamalı, hele ki şu günlerde.
  • şu dönemde her kapıyı açtığımda kendilerine müteşekkir ve duygu dolu gözlerle baktığım insanlardır.

onlar da gözlerimden onlara karşı olan hislerimi anlıyor ki, o maskenin altından benzer bir bakışı onlar da atıyor. elimde olsa ellerine biraz kolonya sıkıp, bir çay ikram edeyim mi diye soracağım da işte..

sağ olsunlar, var olsunlar, inandıkları olgu her neyse onlara sabır ve sağlık versin.
  • çoğunluğu ağır o. çocuğudur. analarına bacılarına sövdürmekten zevk alırlar.