şükela:  tümü | bugün
  • sms'tir. kapıyı çaldın ve müşteriye ulaşamadın mı? kargocu olarak sistemden "şu an adresinizdeyiz ama siz yoksunuz :)" sms'i gönderirsin, atıyorum 3 dakika içinde sms'e müşteri tarafından dönüş yapılmazsa adresi terk edersin. böylece ne müşteri ben evdeydim yeaa diyebilir, ne de kargocu adrese gittim bulamadım yalanını atabilir. çözüm bu kadar basit.
  • (bkz: zili calmak?)
  • zaten çözümü var bunun, normalde kapıya geldik ama sizi evde bulamadık stickerı yapıştırmaları lazım ama gören duyan var mı? yok. çünkü gelmiyorlar ki yapıştırsınlar.
  • kargoda herşeyin otomasyonu var, dağıtıma çıkan eleman da kendisine verilen adreslere göre bir güzergah çiziyor.

tavuk gibi kurumsalız diye gıdaklıcaklarına ufak bir uygulama yazarsın, dağıtıma çıkan eleman x adresindeki kargoyu teslim ettiğinde uygulamadan işaretler ve sistem sıradaki y adresinde bulunan mehmet efendiye "kargonuz yola çıktı" konulu bildirim gönderir. mehmet efendi de bildirimi onaylayarak evde olduğunu belirtir, önümüzdeki 30-40 dakika içinde tuvalete banyoya girmez, kapı çaldığı anda otomata basar ve kutusunu teslim alır. götüne güvenen firma yazar uygulamasını.

ulan elin amazonunda insan çalışmıyor be! sipariş verince eşşşek kadar deposundaki robotlar yerdeki qr kodları okuyup senin kolini nokta atışıyla buluyor, taşıyor, gönderiyor. tüm sistemi otomatiğe dökmüşler bana şu uygulamayı yazamayük zor ayağı çekmesin kimse. sikicem fakirliği, param olsa şunu kurup, sözlüğün gönlü olsun diye ismini evdebulan kargo koyardım.

görüyor ve arttırıyorum editi: dağıtan elemana kurumsal telefon verip gps de uygulamadan anlık paylaşılırsa müşteri de mutlu olur. düşünsene kutunun sana gelişini izliyorsun.
  • kargocunun eve gelmeden önce telefonla arayıp o anki uzaklığına göre mesela 5 dk sonra kargonuzu teslim edeceğiz diye haber vermesidir.
  • tüm türkiye'ye 6 saatte kargo teslimatı yapabilen bir şirketim var.

fiyatları normal kargo gönderimine göre pahalı. olur da bir gün gerçekten acil yetişmesi gereken bir gönderiniz olursa ve bu sistemi kullanmak isterseniz yeşillendirerek bana ulaşabilirsiniz.
  • kargocu elindeki günlük gazetenin tarihi görülecek şekilde evin kapısında bir fotoğraf çekilir, kargo hareketlerinin arasına ek olarak konulur. çok da zor değil aslında.