şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda bıktıran aptal sürüsüdür. çoğunun da genç olduğuna, iyi veya kötü eğitimli olduklarına eminim. adam firmadan online sipariş vermiş, firma da ürünü makul sürede kargoya vermiş. ama kargo ürünü getirmekte zorlanıyor, gecikiyor, sallıyor. iyi de burada satıcı firmanın suçu ne? iki gram aklınız yok mu ki firmanın başlığının altına "buradan aldığım ürün üç gündür kargo şubesinde gözüküyor, teslim edilemedi, bir daha sipariş vermem" yazıyorsunuz.
 • satıcı kargo firması seçeneği sunmuyorsa haklı olan insandır.
 • sevişme esnasında oluşan gecikme için kremi suçlayan kadınla aynı insandır.
 • nereden ürün alıyor olurlarsa olsunlar kargo.com.tr'den alışveriş yaptıklarına ve sizin de kargo firmasının ortağı olduğunuza inanırlar. ilgili kargo şubesi teslim etmediyse 1000 km ötedeki satıcıyı aramak yerine kargo şubesini arayabilseler dünya daha güzel bir yer olacak.

  edit : müşteriye kargo takip numarası verilmesinin hiç bir anlamı olmadığını da gördük. o takip numarası satıcı takip etsin ve kargo şubeye iner inmez dağıtıma çıksın diye ortağı olduğu kargo firmasına emir verebilmesi için var. * müşterinin olduğu bölgedeki şube kötü çalışıyor veya yoğun olabilir. satıcı arayınca ona söylenen cümlenin aynısı size de söyleniyor. emir telakki edip kargonuzu hemen araca yüklemiyorlar. bilginiz olsun.
 • oysa ki o kargo şirketiyle çalışan kaynımgilleri suçlaması gereken insandı.
 • parayı alan kargo şirketi mi ? neden kargoyu suçlasın?
  hizmet verirken parayı alana kadar varım mal eline geçmiş geçmemiş beni ırgalamaz.
  öyle saçmalık mı olur?
  emanete verdiğin ürünün sorumluluğundan kurtulamazsın.
  iyi ben de banka parayı aktarmada geciktiyse banane git bankayla konuş diyeyim o zaman. ama mal elimde olsun.
  esnaflık böyle bir ahlakla yapılamaz.
  bir günlük müşteri olarak görürseniz insanları hiç bir işte dikiş tutturamazsınız.
  kargo ile ticari sözleşme yaparak sorumluluğunu hissettirmek satıcının en önemli görevlerinden biridir.
 • malı sattığında mal kendi deposundan çıktığı anda sorumluluğunun bittiğini düşünen satıcı hezeyanı.

  malın satış sözleşmesinde taraflardan biri sizseniz ve malın satış sözleşmesinde belirtilen adrese teslimi yazıyorsa sözleşmede sözleşme tarafı olarak malı kargoyla mı gönderirsiniz, elden mi getirirsiniz yoksa ışınlar mısınız o sözleşmede yazdığı gibi sizi bağlar. alıcıya mal alıcı kaynaklı nedenlerle ulaşmadığı sürece konu sizi bağlar alıcıyı değil. anlaşmalı kargo şirketinizle sorunu çözmeniz gerekir.

  alternatif olarak satış sözleşmesine kargoya teslim edildikten sonra hiçbir sorumluluğunuzun olmadığını yazarsınız o durumda da sizi eleştirenlere sözleşmeyi gösterebilirsiniz. tabi bu alıcıların düzgün hizmet veren bir kargo şirketi ile çalışan satıcıları tercih etmesini engellemez.
 • bunun bir diğer örneği de kredi kartı borcu için çağrı merkezini suçlayan tiptir.

  aynı klasmanın insandır.

  (bkz: cahil)

  eşek gibi anırmaları ve laftan anlamamaları en büyük özellikleridir.
  bunlar için aldığı ürün, yaptığı harcama dünyadaki diğer her şeyden daha kıymetlidir.
  en ufak bir sorunda şikayetvar.com gibi sitelere girip firmayı, satıcıyı, kargo şirketini, ülke düzenini, yaşadığı şehrin insanını hatta ve hatta türk halkını bile suçlayabilir.
  hatta ileri gidip internetten aldığı külot için cimer'e yazan örnekleri bile vardır.

  yaşadığı ülkenin düzeninden, aldığı ürünün mesafeli satış sözleşmesine tabii olduğundan, kargo şirketinin yoğunluktan, aksaklıktan vb durumlardan gecikebileceğinden bihaberdir.

  tek bir isteği vardır.
  20 tl verip aldığı ürün kapısına en geç ertesi gün gelmelidir. aksi hiçbir durum kabul edilemez.
 • kargo firması ve kargo takip numarası bildirilmemişse

  haklı bir suçlamadır.
 • bu insanı suçlayan insan da eminim hangi kargoya vereceğini önceden belirtmemiştir. pat bir bildirim, siparişiniz kargoya verilmiştir, kargo takip için tıklarsan sürat kargoyu görürsün. gel de sövme.