• satıcı kargo firması seçeneği sunmuyorsa haklı olan insandır.
  • malı sattığında mal kendi deposundan çıktığı anda sorumluluğunun bittiğini düşünen satıcı hezeyanı.

malın satış sözleşmesinde taraflardan biri sizseniz ve malın satış sözleşmesinde belirtilen adrese teslimi yazıyorsa sözleşmede sözleşme tarafı olarak malı kargoyla mı gönderirsiniz, elden mi getirirsiniz yoksa ışınlar mısınız o sözleşmede yazdığı gibi sizi bağlar. alıcıya mal alıcı kaynaklı nedenlerle ulaşmadığı sürece konu sizi bağlar alıcıyı değil. anlaşmalı kargo şirketinizle sorunu çözmeniz gerekir.

alternatif olarak satış sözleşmesine kargoya teslim edildikten sonra hiçbir sorumluluğunuzun olmadığını yazarsınız o durumda da sizi eleştirenlere sözleşmeyi gösterebilirsiniz. tabi bu alıcıların düzgün hizmet veren bir kargo şirketi ile çalışan satıcıları tercih etmesini engellemez.
  • parayı alan kargo şirketi mi ? neden kargoyu suçlasın?
    hizmet verirken parayı alana kadar varım mal eline geçmiş geçmemiş beni ırgalamaz.
    öyle saçmalık mı olur?
    emanete verdiğin ürünün sorumluluğundan kurtulamazsın.
    iyi ben de banka parayı aktarmada geciktiyse banane git bankayla konuş diyeyim o zaman. ama mal elimde olsun.
    esnaflık böyle bir ahlakla yapılamaz.
    bir günlük müşteri olarak görürseniz insanları hiç bir işte dikiş tutturamazsınız.
    kargo ile ticari sözleşme yaparak sorumluluğunu hissettirmek satıcının en önemli görevlerinden biridir.
  • kargoların işleyişini bilmeyen birisi için haklı olabilecek bir serzeniş
  • e iyi diyorsunuz hoş diyorsunuz da düzgün bir kargo şirketi yok ki? satıcı napsın? kargo şirketi mi kursun?

ben kargodaki gecikme için aracı siteyi sorumlu buluyorum. çünkü, mesela amazon da mng kargoyla çalışıyor ve ertesi gün elimde oluyor her zaman ürün. ama aynı mng ile n11'den sipariş verdiğimde yılan hikayesine dönüyor olay.
  • herkes kargo firması çeşitliliğini konuşmuş ama al birini vur öbürüne. hepsinin is stratejisi aynı. o yüzden fark yaratabilen firma yok. ben de satıcıyim, 4 firmayla çalışıyorum. müşteri hangisini isterse onu seçiyor sorumluluğu o üstlenmiş oluyor
  • bu insanı suçlayan insan da eminim hangi kargoya vereceğini önceden belirtmemiştir. pat bir bildirim, siparişiniz kargoya verilmiştir, kargo takip için tıklarsan sürat kargoyu görürsün. gel de sövme.
  • sürekli başımıza gelen hadise. yurt dışına ürün yolluyoruz teslim sürelerinde sorun olmadan ulaşıyor fakat yurt içi gönderilerinde ne hikmetse bizim kargoya teslim ettiğimiz kargonun iş güzarlığından dolayı bizi suçluyorlar. üstelik kargo firması seçeneği koyuyoruz. (aras- yurtiçi - mng) daha yapabileceğimiz bir şey olmadığını söylediğimiz halde sürekli problem...
  • kargo firması ve kargo takip numarası bildirilmemişse

haklı bir suçlamadır.
  • bunun bir diğer örneği de kredi kartı borcu için çağrı merkezini suçlayan tiptir.

aynı klasmanın insandır.

(bkz: cahil)

eşek gibi anırmaları ve laftan anlamamaları en büyük özellikleridir.
    bunlar için aldığı ürün, yaptığı harcama dünyadaki diğer her şeyden daha kıymetlidir.
    en ufak bir sorunda şikayetvar.com gibi sitelere girip firmayı, satıcıyı, kargo şirketini, ülke düzenini, yaşadığı şehrin insanını hatta ve hatta türk halkını bile suçlayabilir.
    hatta ileri gidip internetten aldığı külot için cimer'e yazan örnekleri bile vardır.

yaşadığı ülkenin düzeninden, aldığı ürünün mesafeli satış sözleşmesine tabii olduğundan, kargo şirketinin yoğunluktan, aksaklıktan vb durumlardan gecikebileceğinden bihaberdir.

tek bir isteği vardır.
    20 tl verip aldığı ürün kapısına en geç ertesi gün gelmelidir. aksi hiçbir durum kabul edilemez.
hesabın var mı? giriş yap