şükela:  tümü | bugün
  • turkiye'den yurtdisina koli ve evrak gonderilerinizi en ekonomik, hizli ve guvenli yapabileceginiz online yurtdisi kargo sitesi.

www.kargogo.com
  • yarım kilo altı yollamalarda fiyatı uygun cıkan firma, kargonuz ilkin bursa ya sonra gidiceği yere gidiyor..

cok acil olan kargomu 135 tl ödeyerek ermenistana yollamak istedim, 2gün olarak süre vermelerine ragmen kargom 5 - 6 günde gitti. bosuna para ödedim anlıycagnız.. ptt nin normal gönderimi 20 tl ye aynı sürede götürüyor çünkü..

almanya vs gibi yogun yerlere ptt nin extra hızlı servisini tercih edin, dhl ile anlasmaları var ve rakam uygun cıkıyor, bosuna buraya para kaptırmayın..
  • fiyatının uygun olmasına kanılıp da kullanılmamalı. bunlar aracılığıyla iki elin parmak sayısı kadar paket göndermişimdir. ve bunlardan ikisi kayboldu, birisi hasar gördü.

normalde ptt kullanıyorum ve 1000 üzerinde paket göndermişimdir, bir tane bile kayıp ya da hasar durumu yaşanmadı.

hatta amerika'ya gidip 3 ay sonra iade gelen paketlerim bile sapasağlam geliyor.

ne kadar kalitesiz olduklarını düşünün, ptt'nin usps'in zarar veremediği paketlere bunlarla gönderince bir haller oluyor. ki paketlemem aşırı sağlam, üstüne insan çıksa bir şey olmaz.

yani:

ptt: 1000 paket: 0 kayıp, 0 hasar.
    kargogo: 10 paket: 2 hasar, 1 kayıp.

daha da fenası son gönderdiğim paket kaybolduktan sonra fedex ile iletişime geçmeyip kayıp paket için tazminat hakkımı kaybetmeme sebep oldular. ya da tazminatı aldılar ama bana cevap vermiyorlar. neredeyse 5 ay geçmiş, mail atıyorum. gelen cevap "fedex'ten yanıt bekliyoruz." ulan 60 gün yasal süresi var bunun daha ne yanıtı?

işin ilginç yanı fedex amerika tazminat ödemek için çırpınıyormuş.

özetle hem paketimi kaybettiler, hem kargo firmasından zararımı tazmin etmeme engel oldular hem de şimdi aldıkları ücreti iade etmiyorlar. daha önceki hasar gören gönderilerimde de hiçbir şekilde yardımcı olmadılar. uzak durun.
  • yaklaşık 7-8 ay önce bu firma aracılığıyla almanya'ya bir kargo gönderdim, çarşamba sabahı gönderdiğim paket cuma sabahı arkadaşıma ulaşmıştı açıkcası bu kadar hızlı olacabileceklerini tahmin bile edemiyordum. işin ilginci siz önce paketi bu adamların bursa'daki şubelerine gönderiyorsunuz, onlarda oradan paketinizi göndermek istediğiniz yere gönderiyor. ayrıca bugün almanya'ya bir paket daha gönderdim bakalım ne zaman arkadaşıma ulaşacak, editleyeceğim.
    edit: pazartesi sabah verdiğim kargo perşembe sabah itibariyle arkadaşıma ulaştı bence yurtdışı için gayet hızlı sayılır.
  • mükemmel çalışan bir kargo firması. en azından biri fransa, diğeri abd'ye gönderdiğim 2 ürün için.

hem çok hızlılar, hem de fiyatları çok uygun. 4 günde paketimi tr'den fransa'ya teslim ettiler.

hesabın var mı? giriş yap