şükela:  tümü | bugün
 • dünyanın en iş işi. mesela adam "biraz okuyayım da karı kıza hava atarım" diye başlıyor, felsefe sosyoloji psikoloji siyaset felsefesi allah ne verdiyse okuyor sonra büyük filozof oluyor, dünyayı yerinden oynatacak kuramlar ileri sürüyor falan. çok garip iş. ya kız? kız porşeli berkecan'ın yanında.
 • kadınlardan neden filozof çıkmadığının en büyük kanıtıdır.
 • kadınların çoğunun felsefeden etkilendiğini sanan saf ve masum genç hezeyanı. oysa tam tersidir durum. varoluşu sorgularsın ayşe ile zeynep in yanında sonra ayşe ile zeynep 2. sınıf belaltı espriler yapan tonguç un daha eğlenceli bir tip olduğuna karar verir, seni görünce yolunu değiştirir falan. yani on on beş sene evvel durum buydu. şimdi nedir bilemem. new age akımı sayesinde spiritüel ve felsefi meseleler daha bir moda oldu galiba şimdilerde. çağımızın bu kadar ötesinde olmayaydık iyiydi..
 • amerika'nın tek yasal satanist kilisesi kurucusu ve başrahibi anton la vey, kadınlar için yazdığı "satanic witch" adlı kitabında erkekleri nasıl elde edebileceklerini öğretir. o kitabı okuyan her kadın ne ölçüde yanlış yolda olduğunu görür... tabii ki öncel arzusu erkekleri etkilemekse. örneğin "nasıl olduğunuzu kız arkadaşlarınıza sakın sormayın, erotik dergilerdeki kızlara bakarak karar verin" ya da "sadece kırmızı ruj sürün, erkekler boğalar gibi kırmızı görünce delirir... ama sadece bir bölgeleri" gibi pratik ve ilginç önerileri vardır.

  onun bir sözünü anımsattı yukarıdaki başlık:
  "bir krala serseri, bir serseriye kral; bir düşünüre komedyen, komedyene ise düşünür muamelesi yapın".

  yani herkes kendi zıttına özenir... çünkü bunun "en iyi" olduğunu düşünür. adı geçen halin eziklikle, baskıcı aileyle, acayip isimli psikolog cebi dolduran hastalıklarla(!) ilgisi yoktur. amerikalısı da bunu yapar, aborjinisi de. bu durumu yaratan hayat denen traji-komik ortamdır... ve çözümü yoktur.
 • kızların hoşlanacağı felsefe kitapları okuduysa filozof olmamıştır o, ağzı laf yapan adam olmuştur sadece.
 • (bkz: martin eden)