şükela:  tümü | bugün
  • evet böyle bir tanıdığım var. kesin başka evleri vardır ve kiradadır. hayatı yasamaktansa para biriktirerek yaşlanıyorlar. ilerde torunlar dedem sağolsun der artık.
  • kafayı çalıştırıp para biriktiren çifttir. fakat 2. evi almayı başarmış ve borcu bitmişse şerefsizliktir.
  • adaletsizliktir. 25000 alıp lojmanda oturan birçok çift gördüm. daha fazlasını da gördüm fakat onlar istisna niteliğinde olduğunu için yazma gereği duymuyorum.
  • kızı varsa damadın,oğlu varsa gelinin hayır duasını alacak çift.şöyle bi kaynımız olmadı yaf.
  • devlet lojmanları, eğer makam veya görev tahsisliyse şehrin en güzel yerinde otoparklı, güvenlikli, genelde sıfır, eşyalı oluyorlar. 200 liraya şişli merkezde, floryada, caddebostanda oturmak varken kira vermek de ne bileyim salaklık.
  • ev sahipleri lojman talebinde bulunamazlar. baskasinin uzerine yapip lojmana cikiyosa serefsizdir zaten, her turlu kucuk hesap bulunur bunlarda.

butun bunlarin disinda butun kurumlarin sosyal imkanlari daha iyi olsun, insan gibi yasasin daha fazla insan.

not, lojmanda oturmuyorum, devlet memuru degilim hatta evli bile degilim. ne isim varsa bu tur basliklarda ? bilemedim.

edit : bir duzelteme geldi, makam ve gorev tahsisli konutlarda ev sahibi olmama sartina bakilmiyormus.
  • milyar dolarları, gemicikleri, villaları olup. saray gibi lojmanda yaşayanlar da var...
  • lojmanın kendisi ve konumu güzelse yakında uygun fiyata onun da sahibi olurlar.

http://www.hurriyet.com.tr/…nin-onu-acildi-40807350
  • burada lojmanda yaşanılan memuriyetin ne memuriyeti olduğu önemlidir. zira bu memuriyet sınır ötesinde ya da doğuda bir dağda vatan için çarpışmak ise helal olsundur, az biledir.
  • karı koca 12.000 tl'den fazla para kazanıp, araba için aldığı 3.000 tl'lik borcunu aylarca ödemeyen andaval versiyonları da vardır. memleketin çürümüşlüğünden kaçış yok. bir ümit, bir deneme. yok! dibime kadar ulaşmış çoktan, benden hızlı koşan çürümüşlük. bir yakalarsa ikimizden birisi artık olmaz.

bir de bunların hiç bir zaman parası olmaz, hiç bir yerde etkileri de olmaz. yani hiç bir sike, hiç bir zaman yaramazlar. insanlık olarak hiçleri yaşadıkları için, onları anlatırken 'hiç' kelimesini defaatle kullanmaktan kaçış olmaz.