şükela:  tümü | bugün
  • iki kisi konusurken ucuncuye bok yemek duser'den biraz daha özel olarak kendinizi ücüncü olarak hissetmeseniz bile susmaniza isaret eden cümle.
  • karı koca kavgalarına müdahale etmeme gerekçesidir. doğru mudur? tartışılır...
    bi vakitler alt kat komşumuz vardı, karı koca sabahlara kadar kavga ederlerdi. ama kavga da kavga hani, camlar çerçeveler iniyor, bağırışlar çığırışlar bitmiyor. kan gövdeyi götürüyor.
    komşulara diyoruz ki, yahu bu böyle sürmez, adam kadını öldürecek bi gün. bi şeyler yapmak lazım. apartmanın huzuru kalmadı. gece 23'de başlıyor fasıl artık performans kaç saat sürerse apartmancek takipteyiz mecburen. şikayet felan etsek hani dedik...

komşulardan biri dedi ki:ben devlet memuruyum beni karıştırmayın.
    haydaaa..
    biri dedi ki : biz pek duymuyoz
    (yalaaaann!! kuyruklu yalan hem de.. yan binada kahveden adamlar bile rahatsız olmuş polis çağırmışlar, polis kapıya gelince bu kavga eden karı koca birbirlerine sarılmış mutlu ve mesut bi ifadeyle "buyrun bi şi mi vardı? demiş, yeminle böyle oldu ben tanığıyım olayın)

bir komşu daha geleneksel bir bakış açısıyla yaklaştı olaya:
    karı koca arasına girilmez.
    girilmesin anasını satayım... biz de her gece sabaha kadar patırdıdan uyuyamayalım.
    "aha şimdi salonda koşturuyolar, aha adam kadını yakaladı, aha böğrüne vurdu... aha şimdi mutfakta devam ediyo maç, dur dur bak şimdi antrede iki yumruk daha yedi kadın..."
    baktık olmayacak, girilmezse girilmesin karı koca arasına taşındık o apartmadan, taşınmadan önce adamı (karısını her gece muntazaman döveni) bi güzel döverek...
    neymiş karı koca arasına girilmezmiş..pehhhhh
  • pozisyona bagli olarak girilemeyecek bolge kari koca arasidir. (bkz: kadınla erkek birbirini tutkuyla sever)
  • refah-yol hükümeti süresinde kendisine dayak yiyen kadınlar konusu sorulunca dönemin adalet bakanı şevket kazan da buna benzer bir cümle kullanmıştı.
  • her ne kadar etik yönden çok doğru olmasa da karı kocanın isteği ile farklılık amacı ile girildiği durumlar vardır. tasvip etmiyorum orası ayrı. ayıp yani.
  • (bkz: swinger)
    (bkz: tren)
  • girilmesi gerekir diye düzelteyim. eşine, daha sonra çocuğuna şiddet uygulayan adamlara ses çıkarmayan insanlar gördüm, neymiş karı koca arasına girilmezmiş, o onların bileceği işmiş. yok öyle girilir efendim gayet de girilir.
  • şu haberde de doğruluğu kanıtlanan söz.

https://www.sozcu.com.tr/…en-kadin-konustu-5360270/

eleman duyarlılık yapmış, dayak yiyen kadının sesini duyurmaya çalışmış.. kadın şikayetçi imiş..

acıdım mı? acımadım.. sana ne milletten?

genelleme yapmak istemiyorum ama, şiddet gören kadın bunu yapacak kapasitedeki adamları özellikle tercih ediyor siz bunu anlamıyorsunuz.

erkeğim alfa olsun, delikanlı olsun, beni taşımasını bilsin, gerekirse beni kısıtlasın, benim kadın olduğumu hissettirsin diye bu adamları tercih ediyorlar..

edit: sözlükte başlığı açan eleman da tutup kocaya hakaret etmiş.. bakalım duyarı devam edecek mi? entry'sini editleyecek ya da silecek mi? takip ediyorum..

(bkz: #95924585)