şükela:  tümü | bugün
  • muhteşem bir olay. market alışverişleri kalitelidir, tatile çıkarlar, evlerini alırlar, birikim yaparlar, sosyal aktiviteleri çoktur, çocuklarını da daha iyi yetiştirirler. ülkemizdeki görülme oranı da %0,18 civarıdır.
  • ayda karı koca toplam 50+ kazanan arkadaşlarım devamlı miami,losangels,küba yada dünya'nın bir ülkesinde tatilde görüyorum. evlerinden içkileri arkadaş toplanmaları eksik olmaz ama gayet mütevazı yaşıyorlar.
  • 26 yaşındayım ve tek başıma 35-40 civarı kazanıyorum. çoğu zaman bim'den alışveriş yapıyorum, tatil matil hak getire, bana ait evim de yok kirada oturuyorum, sosyal aktivitem iş yoğunluğu sebebiyle yok.

tek lüksüm istanbul'un en güzel yerinde oturabilmek (bkz: yeşilköy). başlığa uygun yapabildiğim tek şey de birikim yapmak, o da türkiye'den siktir olup gitmek eylemini gerçekleştirebilmek için.

tanım: herkese sandığı hayatı sunmayacak durumdur. yapılan iş önemli. gece gündüz köpek gibi çalışıyorsanız kazandığınız parayı harcayacak vakit bulamıyorsunuz

edit: arkadaşlar ekşiciyim ve tabii ki kazanacağım o kadar. lütfen şey etmeyin. yaşasın bim ve a101.
  • merakla takip ediyorum bakalım,nereye kadar gidecek bu kazanma başlıkları.6000 ile başladı 10000 oldu şimdi de 30000.var mı arttıran?
  • asgari ucretli eş bulursam gerceklesen durum .
  • kazanabilirsin ama harcamaya vaktin yoksa kıymeti yok bence. bu dediğim yolda gidiyorumda ordan biliyorum.
  • iyi bir bölümden mezun, şansı yaver gitmiş, akıllı olan çifttir.
    ancak, bu parayla sanıldığı gibi o miami senin, bu paris benim gezip, üstüne mal mülk edinip, üstüne süper lüks hayat yaşanmaz, zira 30.000 tl dediğimiz para 4.700 euro.
    türkiye şartlarında sizi mal mülk sahibi yapar bu rakam, insan gibi yaşamanıza da yeter, ama daha fazlası değil.
    33 yaşındayım, bekarım, bu parayı kazanıyorum ancak dediğim gibi 7 yılda anca bir araba ve ofis aldım, borcum da sıfırlanmadı henüz. bu süreçte de, 3 defa yurtdışına gittim, hepsi 3-4 günlük kısa gezilerdi. yani şeyma subaşı gibi yaşamak ya da bir arkadaşın dediği gibi gezginci misali o ülke senin bu ülke benim gezebilmek için 100k+ kazanmak gerek.
  • zengin parası sizin anca parmaklarınızı yorar, keyfinizi kaçırır ekşici kardeşlerim boşverin.

çok para ayrıca huzur getirecek diye bir garanti de yok.

ama sana tavsiyem karnın tok, kimseye de muhtaç değilsen ve sevdiklerinle karşılıklı oturup iki kadeh çay içip ağzın kulaklarına varana kadar kahkaha atabilecek tatlı bi muhabbet edebiliyorsan senden daha zengini yoktur.
  • - 40 bin tl kazanıyorum.
    - restine rest ulan. maaşım 55 bin
    - çekiliyorum
    - sözlük kızları benim olacak. sen de limon ye.