şükela:  tümü | bugün
  • huzurlu bir şekilde yaşatabilir. en gerekli şeyleri karşılamaya güçleri yeter.
  • gerekli şeylerden kasıt nedir bilmiyorum ama 2019 yılı türkiyesinde temel ihtiyaçları bile karşılama konusunda şüphe uyandıracak bir rakamdır. neden diye soracak olanlar için
    (bkz: çünkü amk ülkesinde herşey çok pahalı)

mesaj editi: gelen mesajların yüzde 90'u şey ayrı yazılır, 6000 rakam değil sayıdır üzerine, gerçekten yorumsuz.
  • huzurlu bir şekilde değil, kıt kanaat yaşatır.

edit: ev kira değilse nispeten daha rahat bir hayat yaşanır illaki.
  • alkol-sigara gibi masrafları olmayan çocuksuz bir ailenin ortalama bir hayat sürmesine yetecek kadar olan paradır.
  • istanbul, ankara dışı yerlerde oldukça iyi gelirdir.

edit : yoğun izmir lobisi baskısı ile izmir'i de ekliyorum. *

edit 2 : bursa. biri bursa dedi

edit 3 : ooo bayburt da geldi. sürpriz oldu.
  • eğer ki oturulan ev kira ise istanbul'da ancak aç kalmamanızı sağlar.
  • sadece kocanın 5 bin alması daha bereketlidir.

linç editi: ya da sadece kadının tek başına 5 bin alması.
  • istanbul'da yetmez birader. kadın ve erkek ortalama 10 bin kazanmalıdır bana göre. aşağısı kurtarmaz. ama siz "kalanını sevgimizle denkleştiririz" derseniz bunu bilemem. çünkü sevginin türk lirasına karşı değerini bilmiyorum.
  • bu evli çift biziz.çocuğumuz yok.ev kendimizin.gayet rahat bir şekilde hayatımızı devam ettiriyoruz.

not:muhalif
  • aç kalmaktan hallice bir yaşam sürmektir. yoksulluğa şükretmektir. bugün istanbul esenyurtta 4-5 kişilik bir aile için mutfak masrafı( faturalar dahil ) 10000 tl olarak sokakta insanlar tarafından konuşuluyor. 6000 tl iki kişiye yeter ancak aileye yetmez. ölmezsiniz ancak sürünecek halinizde kalmaz