şükela:  tümü | bugün soru sor
  • adı üzerinde, kesinlikle karışılmaz, ertesi gün onlar iyi siz se dünyanın adisi olursunuz karşılarında:)
  • mutfakta başlayıp yatak odasında son bulur.
  • yer; bir diş hekiminin muayenehanesi
    aile dostumuz melek teyze ve mehmet amca melek teyzenin dişlerinin yapılması için dişçiyle konuşmaktadırlar...
    dişçi yapılacak herşeyi anlatır, tedaviyi, operasyonları, yapılacak protezleri, özelliklerini filan ve en son olarak konu fiyata gelir...
    dişçi: mehmet amca, bu işler nereden baksanız üç milyarı bulur ama ben size ikibuçuğa yaparım...
    mehmet amca: ulen olm melek teyzeni satsak üç milyar etmez sen ne diyorsun?
    melek teyze: mehmet yazıklar olsun, küstüm konuşmuyorum..

nüktedan kişiliği ve sivri dili ile tanınan mehmet amcamız yaptığı eşekliğin ardından melek teyzenin gönlünü alabilmek için tam dört ay uğraştı.
    ama hala mehmet amcanın cevabı aklıma geldikçe gülerim...
  • karı koca müessesesi başladığından beri çeşitli nedenlerden dolayı hiç bitmeyecek olay; atalarımız ne demiş? "hanımın hısımı gelince, oklavalar şıkır şıkır; beyin hısımı gelince, dişler şıkır şıkır." aynen böyle böyle.
  • (retina dekolmanı ameliyatı sonrası ameliyatlardan birisinin olacağı gün sabahı. ben evdeyim. ve ameliyat olacağım için yine gerginim)
    erkek ben - kadın eşim.
    erkek - tatlım bugün bütün evden çıkmadan bütün evi temizledim. banyoyu temizledim. evi süpürdüm. pırıl pırıl oldu.
    kadın - eline sağlık. sen hep gergin ol :) (gülümseyen o)
    erkek - gerginlikten değil. ikinci ameliyatta olduğu gibi yine 5 gün sürekli yatmam gerekirse evi bok götürür ondan.
    kadın - #$*&^%$!
    erkek - huahuahuahaha.
    (bkz: #20876842)
  • başı yoktur, sonu yoktur sadece ara ara mola verilir. evlilik başladığı an başlar bitene kadar devam eder.. asla karişilmaz suçlu olunur.
  • karı koca kavgası denince aklıma hep kapıcılar kralı filminde alamancı ayı nuri ve karısı arasında geçenler gelir.çünkü kavga dediğin öyle olurmuş gibi geliyor.bağırış çağırış biraz hafif kalıyor öylesinin yanında.bir de kesinlikle karışmamak lazım seyit'in halini hepimiz gördük.
  • hiç bitmez. birliktelik yaşlandıkça sabır azalır, en ufak şeylerden kavga çıkar. zamanla başkalarının yanında kavga etmekten de çekinmez hale gelirler. buna şahit olmak da zaten yeterince eğlencelidir, hoşunuza gider.** bi köşeden kıs kıs gülerek tarafların kavgayı bitirerek farklı köşelere çekilmesi beklenir. sonra yakın olunan tarafın yanına sakinleştirmek için gidilip anlatılanlar dinlenmeye başlanır, 'haklısın canım, evet evet vıdı vıdı bik bik' tarzı onay cümleleri kurulduğunda dinlenilen kişi kocasının/karısının bütün pisliklerini ortaya dökmeye başlar. asıl eğlenceli kısım da budur aslında. evlerindeki bütün özel hayatı kızgınlıkla 5 dakikada anlatır, kirli çamaşırları ortaya dökerler. yok efendim zaten yatakta çok kötü, küçük pipili, hiç traş olmuyo, sürekli ter kokuyo vs.. gibi.
  • evliliğin türünden bağımsız olarak, her evlilikte görülebilecek kavgalardır.
    sevgili kavgalarının resmi halidir bi nevi.
    arada, evliliğin gazının alınması açısından faydası da inkar edilemez.
  • genelde gözlü sözlü diyaloglarla olur. ama asla bir anne çocuk kavgası gibi olmaz, birbirlerini süpürge topuzuyla kovalamazlar yani. az biraz atraksiyon iyi olabilir kimi zamanları..