*

şükela:  tümü | bugün
 • jigolo yahut otobus adı verilen erkeklerin gerçekleştirdiği ve hanımefendilerin parasını harcamak şeklinde tezahür eden davranış biçimi.
 • -türk paralarının üstünde neden kadın resmi yoktur?
  -çünkü türk erkeği karı parası yemez
 • (bkz: içgüveysi)
 • (bkz: keske)
 • herhangi bir alışveriş merkezinde aynı sırada oldugunuz bir çiftin** ücreti ödemelerine şahit olursunuz. çift sarmaş dolaş kasiyerin önüne kadar gelir, öpüşürler koklaşırlar. sonra er kişi ayrılır, kapıya doğru yönelir. kızımız dudaklarını siler, eteğini çekiştirir, cüzdanını çıkarır. babasının kartı üzerinde açılmış ek kartını kasiyere uzatır. kısacası olay budur.
 • (bkz: olsa da yesek)
 • bu konuda eskiler şuna yakın bir şey söylemiştir: "avrat parası eşik üstü olur, gelip geçtikçe kafanı çarparsın".

  ne olursa olsun kadının malı mülkü kadına daha değerlidir ve geçimi sağlamanın kocaya düştüğü kabul görmüştür.
 • kısaca şerefsiz tabir edebileceğimiz erkek tipleri vardır. hali vakti yerinde ailelerin iyi eğitim almış kızları o erkekler için güzel bir av olurlar. önce çeşitli laf salataları ile kızı bir şekilde etkilerler. sonra her buluşmada hesaplarını bu kızlara ödetmeye başlarlar. kendilerinde yalanın bini bir para olduğundan bir şekilde bu kızları kafa kola alıp sevgili gibi takılmaya başlarlar. sonra üstlerine başlarına kıyafet aldırırlar. bir süre sonra ayakkabıdan ev eşyasına kadar her şeylerini aldırtmaya başlarlar. gün gelir altlarına araba bile çektirirler.

  altın damarını buldular ya hiçbir şey hissetmedikleri bu kızları iyice sağabilmek için evlenirler. evlendikten sonra bir işe girip de çalışma zahmetine de katlanmazlar ya da mevcut bir işleri varsa bir süre daha gidip gelmeye devam ederler. aile içinde iyice kabul gördükten sonra bir de çocukları olmuşsa yavaş yavaş ailenin gayrimenkulleri üzerinde söz sahibi olmaya başlarlar. kızın anne babası yaşlanıp çeşitli hastalıklar da baş gösterdiğinde bahane ile ilk mal mülk satışlarına da başlarlar. tabi elini çabuk tutup daha genç yaşlarda kızın malını mülkünü sattırıp yavaş yavaş parasını yemeye başlayan tipler de görülür.

  gel zaman git zaman kızın ailesinden kalan bütün tarlalar, bağlar, bahçeler, evler, konaklar, handaki dükkanlar, apartman daireleri vs tükenip onların satılmasından gelen bütün paralar da bitince kızı boşarlar. (bütün bu mal mülk aynı kızda olacak diye bir kural yok neyin peşinde oldukları anlaşılsın diye geniş yazdık...) ve bir diğer zenginin peşine düşerler...

  eh bunları çevremizde gördük yaşadık biliyoruz maalesef belki kulağınıza bir küpe olur...

  ek: zamanın ötesine gitmiş. ne oldu zorunuza mı gitti? var böyle adamlar tanıyorum... adamın yaşam şekli bu asalaklık... bir kısmı üniversite yıllarından tanıdığım adamlar bir kısmı da aile çevresinden tanınan yaşını başını almış kişiler... bu zamana ait bir durum değil yani 50-60 sene önce de vardı böyle tipler... yıllar içerisindeki gelişimlerini de takip ettiğim için yukarıda yazdıklarımı birebir uygulayan şerefsizler var içlerinde... hatta üniversitede tanıdığım bir tanesi kızları nasıl kullandığını sınıfta gelip ballandıra ballandıra anlatırdı sonra o hafta takıldığı kıza neler aldırdığını gösterecek sonra da kızın fotoğraflarını gösterip hangi pozisyonları çalıştığını anlatacak kadar da şerefsizdi... 70'ine merdiven dayamış bir tanesi de karısının bütün mal varlığını tükettikten sonra köpek gibi kendi işlerini yaptırmak için kullanıyordu sadece kadıncağızı... bir diğeri kadının ailesinden kalan bütün dükkanları sattırıp paralarını yedikten sonra boşandı gitti... biri de yabancıydı zengin bir ailenin yanında iç güveyi şeklinde takılıyordu kayınpederinin paralarını bir güzel sömürüp sözde çevirmenlik yapıyor karısı iyice şişmanladığı ve yaşlandığı için kendi ülkesinden genç kadın arkadaşları geliyor günlerce birlikte kalıyorlardı karısı da sesini çıkartmıyordu nedense... böyle insanları hayatımdan uzaklaştırdığım için oldukça memnunum...

  yine de iyi niyetle kulağınıza küpe olsun diyorum çevrenizdeki insanları iyi seçmeye çalışın herkes sizin kadar iyi niyetli olmayabiliyor maalesef...
 • erkekliğin yüz karası durumdur kendileri..
 • hiç ama hiç erkeksi olmayan durumdur. yalnızca jigololar kadın parası yer. asla erkek kadının parasına el sürmemelidir.