şükela:  tümü | bugün
  • marmaris bozburun'da bir butik otel. ama öyle basit değil işte. adım attığınız her yerde emek görüyorsunuz, sanat görüyorsunuz, zevk görüyorsunuz. çarpıcı ince detaylar görüyorsunuz. görsel olarak hem doğadan hem de otelden büyülenirken, beliz hanım sizi öyle bir ağırlıyor ki, boyut değiştiriyorsunuz. yaşamadan hiç bir zaman anlamıyorsunuz ama yaşadığınızda da rüya zannediyorsunuz. her canlının ölmeden önce bir geceliğine de olsa yaşaması gereken bir yer.
  • ismini bozburunun yoresinin eski adi olan karia ve sahibesi beliz hanimin adinin bel'inden alan muhtesem butik otel. +12 konsepti dahilinde ortalikta cocuk ziriltisi ziplama hoplamasi olmadan, mukemmel bir manzara ve kristal berrakliginda bir denizle birlikte sahane servis ve inanilmaz yemeklerin oldugu bir ortam. huzur, dinginlik, ve rafine bir dinlenme cenneti.

is geregi cok geziyorum, cok otel gordum ama bu bambaskaydi, eger onlar otelse bu ne, bu otelse otekiler ne ?

eger maddi imkaniniz el veriyorsa muhakkak gidin kalin, anlayacaksiniz.
  • bir arkadaşıma balayı tatilinde yaşattıklarıyla hayal kırıklığı yaratan otel. ricası üzerine bende kendi ağzından noktasına virgülüne dokunmadan paylaşıyorum

"adını dahi hatırlamak istemediğim otel!

balayımız için 05.09.2016'da otele giriş yaptık, ertesi gün odamızın içindeki cep telefonu kayboldu.. işletmecisi olduğu söylenen beliz hanım'ı aradık, kapının hemen girişinde şarjda bıraktığımız telefonumu odanın hiçbir yerinde bulamadığımızı söyledik. (bazaları kaldırdık, koltukları çektık, yatağı kaldırdık, çöplerin çarşafların içine kadar baktık hatta yanlışlıkla kıyafet alırken valize mi bıraktım diye tek tek tüm valizleri, kıyafetleri bir buçuk saat aradık) beliz 'hanım'dan odaya gelmelerini ya da yetkili birilerini göndermelerini rica ettik. odayı beraber aramak istediğimizi ve yine bulamazsak kamera kayıtlarına bakmak istediğimizi söyledik. şaşkınlık ve panikle böyle birşeyin hiç olmadığını ve hemen ilgileneceğini belirtti. yarım saat boyunca kimse odaya gelmeyince eşim kendisi resepsiyona indi.

bu saatten sonra yaşananlar bir çok yer, ülke, otel (en iyisinden en kötüsüne kadar) görmüş biri olarak hayatımda bir kez bile ne yaşayarak ne de duyarak şahit olmadiğim bir işletme rezaleti olarak balayımda hafızama kazındı maalesef!

biraz uzun olacak ama atlamadan adım adım yazcmak istiyorum her detayı:

beliz "hanım" eşime odaya çıkmayacağını iletti..

-o halde kamera kayıtlarını beraber inceleyelim diyen eşime 'telefonun parasını verelim , otelde de ücretsiz kalin ' teklifinde bulundu?!

-'ne munasebet biz kayıtları kontrol etmek istiyoruz' karşılığını veren eşimle saygısız bir üslup ve yüksek sesle konuşmaya başladı..
    jandarmanın çağrılmasını talep eden eşime 'ben jandarmayla uğraşamam' diyerek olayı izleyen 5-6 kişilik bir çalışan grubunu 'atın bunları otelden' diye eşimin üzerine yönlendirdi! aralarından ismini bilmediğimiz bir kişi yumrukla eşimin üzerine gitmeye çalıştı!
    jandarmayı çağırdık..komutanın yanında ve herkesin içinde beliz 'hanım' bize, 'sizi kovuyorum, başka oteller tarafından otelimi karalamak amaçlı gönderilmişler, toplayın bunların valizlerini, atın dışarı, müşteriler rahatsız oluyor' diye bağırmaya başladı ve komutan eşliğinde otelden çıkıs yaptık..

-daha karakola varmadan 'telefon bulundu' diye haber aldık.. karakol komutanı geri döndü otele ve telefonun bulunduğu söylenen yerın fotoğrafı ve telefonla yanımıza geri döndü. telefon, çarşaflarını söküp salladıgımız ve altına kadar baktığımız yatağın üstünde kabak gibi duruyormuş da biz görmemişiz ?!? :) (fotoğrafı karakol komutanından gördük)
    ikı gün boyunca bozburun merkezdeki bir pansıyonda konaklayarak saatlerce ifademizi hic bir detayını atlamadan verdik, bu haksızlığın ve zorbalığın bedelinin en ağır şekilde ödenmesi için hiç bir detayı atlamamak adına marmaris adliyeye geçip nöbetçi savcıyla görüştük ve hukuki süreci başlattık..

peki benim içimdekiler...

daha iki gün önce evlenip umut heyecanla balayına gelmiştik.. çok güzel bir hafta geçirecek, doyasıya balayımızı yaşayacaktık.
    biz kimseyi hırsızlıkla suclamamıştık...lütfen gelin beraber bakalım belki bizim hatamızdır biz bulamıyoruzdur diye utana sıkıla bu 'hanfendiyi"' aramıştık. peki madem gelmiyorsunuz kamera kayıtlarına bakmak, peki bu da olmuyo madem jandarmayı cağıralım istedik. yani biz size insan gibi davranmış, bütün saygısızlığınıza rağmen o kadar insanın önünde iki genç olarak sakinliğimizi korumaya çalışmıştık.

talep ettiğimiz tüm haklı istekleri yerine getirmediniz!
    getirmediginiz gibi suçunuzu para ile yani rüşvet teklif ederek kapatmaya calıştınız!
    sizin etik dışı çözümlerinizi kabul etmeyeceğimizi anladığınız anda bir çok kişiyi eşimin üzerine yönlendirip darpa teşebbus ettiniz!
    yetmedi baska oteller tarafından otelinizi karalamak amaçlı geldıgımızı iddia ederek iftirada bulundunuz! (komutan da şahittir)
    telefonu çirkin bir düzenekle odaya tekrar koyup kendinizi aklamaya çalıştınız..

herşey yolundayken bir şeyin işletmesi çok kolaydır, önemli olan bir sorun anında kişiler, mekanlar ve ilişkili her ne varsa en az zararla çözümcü bir yaklaşımla olayların üstesinden gelmektir. karıa bel ve belız hanım; siz bu konuda çok ama çok kötü bir şekilde sınıfta kaldınız.

ve bunu bize balayımızda yaşattınız."