şükela:  tümü | bugün
  • ılıklaşma potansiyeline haiz, poposu hafif pembeleşmiş gibi duran, aksine aldatma ihtimali çok yüksek olan erkek. senin vicdan muhasebeni...
  • "boşver yemek hazırlamayı gel dışarda yiyelim" ile beraber ilerde kuracağım iki cümleden biridir. karıcığım demem ama muhtemelen "hanım" derim.
  • karısına akşam ziyafeti çektirmeyi ihmal etmeyen koca.

(bkz: femdom)
  • varlığı henüz bilim insanları tarafından kanıtlanamayan söz öbeği.
  • daha çok bi boklar yemiş erkek cümlesi gibi geldi, ya da ben çok kötü niyetliyim. ^^
  • ülke sınırları içinde olması zor ihtimal olan kocadır .
  • sadece karıma değil, bayılıyorum sevdiğim insanlara yemek yapmaya, keyif işidir, bir duble rakı koyup, yapmaya başla bence..
  • daha ziyade toplama faslını tek başıma üstlenirim, bu daha çok sevindiriyor. o kadar yemek yapıp uğraştıktan sonra toplayıp makineye yerleştirmek falan çoğu kızımıza zül geliyor. tam olarak burda devreye girildiğinde ona yardım etmiş olmanın keyfi iliklere kadar yaşanıyor.
  • bi boklar yemiş olma ihtimali yüksek olan erkektir.
  • bu durumla dalga geçenler, eşlerinin çalışmasına izin veren erkekler olmadıkları için(kısaca maganda oldukları için) böyle bir söz öbeği kurmayı hayal bile edemediler. aldırmayın arkadaşlar. yorgun eşine jest yapmak isteyen erkek sözü.