şükela:  tümü | bugün
  • 3 tarafı denizlerle çevrili bir ülkede hala neden yapılmadığını anlamadığım gıda maddesi.
  • tiger prawnlar ile olacaksa müdavimi olurum. az bir acı sos, tereyağ. yap da yiyek bro.
  • şimdi karides dürüm diyince, böyle bi kültür şaşması yaşamadım değil.
    adı karides wrap olursa ama, hem fiyatını 2 katına çıkarabilir hemde ab standartlarında bişey olur ^^
  • dürümün içinde 3-4 çimçim karidesle karşılaşacağımı bildiğimden hiç yapılmasın dediğim yiyecektir.
  • 3 tarafi denizlerle cevrili ulkede daha hamsi yok, karidese gelene kadar.*
  • karides gibi kolestrolu yuksek deniz canlilarinin kokunu kurutarak avlandigi icin balikcilarimiza tesekkur edeceginiz yerde sikayet ediyorsunuz niye yokmus karides, saman gibi tadi bi sike benzemeyen palamut neyinize yetmiyor.
  • jumbo karidesle yapılırsa müdavimi olurum, kurtcuk gibi olanıyla olmaz ama. gerçi tavuk döner 15 lira ülkede, dürüm jumbo karidesi kaçtan satarlar bilemedim.
  • yerini tutar mı bilemem ama jumbo karidesten yapılan sandviç dardenia'da 32 liraya satılmaktadır.
  • karidesi lavaşa sarmak da ne demek oluyor ki? benim bildiğim karides yağda çok az sarımsak ve tere yağ ile sotelenir, sonra da en kötüsü ekmeye bandıra bandıra yenir. içine ne koyacaksın bu dürümün karidesten başka? turşu mu?