şükela:  tümü | bugün
 • "ateist olacaktım, bu grubu görünce dinsizlikten soğudum." bu şahsın bir mümin olduğuna kuranın üzerine yemin ediyorum.

  (bkz: beyin bedava)
 • severek takip ettiğim bir facebook sayfasına sahipler.
  zöe: herşeyi geçtim bu bile battı demek ki düşük zekalı şakirtlere. cidden çok üzülüyorum sizin için.
 • paylaşımları kimi için komiktir ya da değildir bu önemli değil!
  önemli olan üslup.

  misal bu akşam, admini buradaki yorumları paylaşıp; fikir istemiş. altına ergenlerin "ekşi değil mi yeaaa" ya da "burası karikatür sayfası ne bekliyorlar" diye yorumları çoğunlukta.

  bir kere ekşide o kadar çok yazar var ki; hepsinin yorumlarını okumuş gibi "ekşi değil mi yeaa" tarzında genellemek akıl kıtlığıdır.

  sonra karikatür sayfasıysa bu paylaşımların ne işi var?
  https://www.facebook.com/…93.174377972659359&type=3
  https://www.facebook.com/…93.174377972659359&type=3

  evet dindar geçinen kesim kendi gibi olmayanı harcıyor. bokla saldırıyor. ama boka karşı, bokla cevap vermek; bok içinde yaşayanların işi değil midir?

  en basiti iktidarın yüzsüzlüğü ve omurgasızlığı yüzünden bütün inançlılar mı aynı bok! değil tabii.. ama öyleymiş gibi davranmak ve paylaşımlarda bulunmak etik değil. bunu onlar her zaman yapar ama onunlar ile sizi ayıran her zaman üslubunuz olur, vicdanınız olur, sağduyunuz olur.

  onlara benzeyerek davranmak "bence" yanlış.

  yoksa severek, gülerek takip ettiğim bir sayfa. sadece bazı paylaşımları yakışmıyor.
 • an itibâriyle üzerine tıklayınca facebook ana sayfaya yöneliyorum. eğer kapandıysa çok üzüleceğim.

  edit: her şey yolunda.
 • biraz agresif bir sayfa olabilir ancak türkiye gibi ateistlerin pek saygı görmediği bir ülkede bu anlaşılabilir bir durum. bu, adı üstünde komikli şakalı bir sayfa, ateistler de eğlenir. bir ateistin günlüğü adlı gayet bilimsel takılan bir sayfa da vardı ancak hazımsız müslümanlarımız sağolsun kapatıldı. burada facebook'un bir siki araştırmadan, şikayet sayısına bakarak sayfa kapatması da ayrı bir olay tabi.
 • inanmayanların inanmama özgürlüğünü savunma amaçlı değilde, ateizm propagandası yapma amacıyla oluşturulmuş bir sayfa sanki. görülen o ki, hesapta insanların gözlerini açıp onları doğru yola sokmak gibi bir misyonları var. ateizm eğer böyle önermeleri olan bir şeyse, sürekli eleştirdiği dinlerden ne farkı kalır ki ? eleştirdikleri şeyin aynısını yaparak ateizme faydadan çok zarar getiren bir sayfa.
 • bu sayfanın yaptığı paylaşımları beğenebilen kişi cidden beyinsizin önde gidenidir. bu tip insanların kendini çok zeki sandığı bir dünyada yaşamaktan iğreniyorum.

  (bkz: türk ateisti)
  (bkz: sadece islam inancına saldıran türk ateisti)
  (bkz: türk ateistlerinin en kalitesiz ateistler olması)
 • dinci bir sayfa olsa ve girişinde "ateist olmak için ahmak sapık olmam gerekir" yazsa burada geçilecek taşşak ve sayfaya edilecek hakaretleri öngörmek zor değil. ama ateist versiyonu olunca saygı görmeyen bir topluluğun kendini dışa vurumu, eğlenme hakkı diye tanımlandırılıyor. seviyorum ben bu samimiyeti ya...
 • bazı gruplar vardı facebook'ta, her güne bir apaçi miydi neydi? o grupta apaçi fotoğrafları paylaşılır altında da millet dalga geçerdi fotoğraftaki elemanla. oksimoron bu ya o dalga geçen adamlar öyle tiplerdi ki fotoğraftaki adamdan en az 10 kat daha apaçiydi.

  karikateist de böyle bi sayfa işte. kendilerince islamla peygamberle falan dalga geçiyorlar. neymiş efendim islamda hoşgörü yokmuş. e bre gözünü sevdiğim hadi islamı geçtim de sen bi müslüman'a ne kadar hoşgörü gösteriyorsun da islamla dalga geçiyorsun müslümanla dalga geçiyorsun ?

  en komiği de şu; bi ara bi eleman fotograf göndermişti buraya biriyle tartışmalarını içeren. yazmış ''asdfsafxdsafas ben bu yazıları karikateist'te paylaşır en az 200 beğeni alırım adsafssadsafsdsa'' admin de paylaşmış . kalite bu. kalibre bu.
 • bir ateist olarak takip ettiğim, ancak hiç de tasvip etmediğim bir facebook sayfasıdır. ergenden ateist olunca böyle oluyormuş demek ki. burada üslup üslup diyorlar, sayfanın admini lafı götünden anlayıp kendince bir şeyler saçmalıyor ve aldığı yorumlarla da iyice gaza gelip, "en iyi ben bilirim. ekşiciler eziktir," kafasına ulaşıyor. işin trajikomik yanı da inci sözlük'teki bir başlığın burada kendileri hakkında yazılanlara 'cevap' niteliği taşıdığını düşünmesi. tekrar söylüyorum, ateistim. hem de militan ateistim. ama böyle olmaz aslanım. kendinize çeki düzen vereceksiniz, zevzek zevzek her haltı 'ahahaha çok komik salak dinciler' modunda yazmayacaksınız. bir eleştiriyi, mantıklı, somut bir argümanı mizahi bir dille insanlara yansıtabiliyorsanız, devam edeceksiniz. yok, beceremiyorsanız, hem sıçıp, hem sıvayıp, hem de en güzel yerine tüyünü diktikten sonra eleştirildiğinizde, millete bok atmayacaksınız. kendinizce taşak geçtiğiniz dincilerden daha komik bir duruma düşüyorsunuz çünkü. ateistim demiş miydim?