*

şükela:  tümü | bugün
 • nam-i diger karıncaezmez şevki
  oyle senelerce ayakta durmaktan baska bir numarası olmayan amigoyu basina tac yapan gs taraftari mal degildir de nedir sorarim size?
 • efsanevi galatasaray amigosu. saygi duyulacak bir insandir, bugun anlasilan anlamda fanatik olmayip gercek takim sevgisini tasiyan insanlardan biriydi. ne yazik ki galatasaray kulubu ona gereken ilgiyi gostermemis, carpilan arabasini yenilemesine bile yardim etmemistir. adamcagiz son gunlerini ilgiden uzak gecirmistir, uzucudur...
 • taksisini sarı - kırmızıya boyayan, nesli tükenmiş gerçek "amigo"lardan. her gün galatasaray lisesi'nin önüne gelip selam durur, o selam dururken istiklal caddesi trafiğini de durdururdu.
  -cahil ve aptallar dışında - yalnız galatasaray değil; fenerbahçe ve beşiktaş taraftarlarının da sevdiği renkli insan.
  metin oktay'ı anan tv programlarında 'taçsız kral' filminden bölümler gösterilir, inönü stadı'nda kapalı tribünün önünde ayakta elinde çerçeveli kocaman bir galatasaray posteriyle kımıldamadan duran bıyıklı adam karıncaezmez şevki'dir işte.
 • cumartesi sabah - o zamanlar cumartesileri de okul vardi - erken gs lisesine gelir , agaclikli yoldan yavas yavas binaya dogru ilerler , 30 metre kala durur , sag kolunu kaldirip ozel bir selam durumu alir ve 10-15 dakika oyle kalirdi
 • * 1948 model bir opel kapitan taksisi, ceketinin mendil cebinde de içi su dolu küçük bir vazosu vardı. arabanın dışı bej, içi rengarenk sarı kırmızıydı. vazoların içinde su, onun içinde de sarı kırmızı karanfilller arabaya bambaşka bir hava verirdi. içeri giren müşteri adeta sarı kırmızı renklerden oluşan bir dünyaya adımını atardı. müşterilerine fevkalade saygılıydı.

  * diğer takımların fanatik taraftarları onunla dalga geçmek isterdi. o, hiç cevap vermez, bilakis onları sevgi ve saygı ile kucaklardı. hatta ve hatta sorarmış: ‘‘sevgili kardeşler, paranız yoksa, başka zaman verirsiniz.’’

  * yıllar sonra arabası büyük bir kaza geçirdi. g.saray spor kulübü'nden istediği tek şey ona bir araba almalarıydı. ve şöyle derdi: ‘‘ben size bunu her ay taksitler halinde öderim.’’ ancak ne yazık ki, onun bu arzusu hiçbir g.saray yönetimi tarafından yerine getirilmedi. hep lafta kaldı.

  * hastalığında başucunda kızkardeşi ona sahip çıktı. tek kolu kesildi. son yılları büyük sıkıntı ve acılar içinde geçti. o, büyük bir g.saraylı idi. ama ne yazık ki, g.saray onu çok çabuk unuttu.

  * öldüğü odanın kapısından duvardaki boyalarına, yatağındaki çarşaflarına kadar hepsinin renki sarı kırmızı idi. en önemlisi de bağcılar'daki bu evi kendisinin değil, kardeşinindi.

  * küçük odasında onu en çok teselli eden iki büyük fotoğraf vardı. biri taçsız kral metin oktay'ın, diğeri g.saray kaptanı turgay şeren'in. kardeşi aynen şunu söylerdi: ‘‘her sabah yatağında doğrulur, bu çok sevdiği iki g.saraylı için dua eder ve gözyaşlarına boğulurdu.’’

  * metin oktay'ın ölümü ona çok dokundu. ve odasındaki fotoğrafın altına bir vazo çiçek, her gün sarı kırmızı güllerle, karanfillerle değiştirilerek, metin oktay'ın hatırasını yaşatırdı. çok duygusal bir adamdı.
  http://arsiv.hurriyetim.com.tr/…3/25/spor/04spo.htm
 • uzun ince yolcular da hayatıyla ilgili ilginç ayrıntılara yer verilmiş unutulmaz amigo.
 • 1. çok merhametli, ince duygulu (kimse), karıncaincitmez. 2. yavaş hareket eden. (bkz: tdk)
 • sanılanın aksine hababam sınıfı filmlerinde bekçi rolünü oynamamıştır. filmde bekçi rolünü oynayan kişi hakkı karadayı 'dır.
 • başarı hırsının değil, renk sevgisinin esas olduğu masal dönemlerinden bir kahramandır karıncaezmez.

  herhangi bir yerde sarı-kırmızı denk gelmiş görünce, dakikalarca selam duran bir aşıktır.

  daha otobüs işletmelerinde şoförlük yaparken, karanfilleri koyduğu vazosunu aracın ön kısmına koyarmış. bu nedenle şikayet gelince, vazoyu kaldırmak yerine istifa etmeyi tercih etmiş, naif insan.

  keşke bir yudum onun sevgisinden örnek alabilse bugün "futbolsever" denen kesime dahil olanlar.

  edit: yıllar önce başlığa yazarken diğer entrylere pek dikkat etmemişim demek, söylemek lazım gelir ki bu adamın eşine fenerbahçe forması giydirdiğini söylemek ancak engin ardıç gibi biri tarafından dillendirilebilirdi ve bu başlıkta böyle bir saçmalığı dillendirmeye bile gerek yok. adamın lakabı karıncaezmez; siz neden bahsediyorsunuz?
 • asıl adı şevki güney olan galatasaray aşığı insan.
hesabın var mı? giriş yap