şükela:  tümü | bugün
  • iki dertleşmeden sonra hemen kesin sonuca varan arkadaştır.

oğlum böyle hayat çekilir mi? başkalarının karıları hiç böyle yapmıyor. senin hanımda sorun var vs gibi argümanlar ile üzerinize gelir.

tabi haklı da olabilir ama yine arkadaşın gazına gelmeden iyi bir düşünmek gerek.
  • sen boşayınca o yazacaktır.
  • uzun süredir iyi anlaştığım, az çok samimi olduğum tüm evli arkadaş, akraba, tanıdıklara yaptığım durum.
    onlar her zaman evlilik tavsiyesi verirken, evlen baskısı yaparken karşı argüman geliştirmekten ve tartışmaktan bıktığım için önüme gelen herkese boşan kafan rahat etsin diyorum.
    şimdilik eşiyle arası bozuk olan biri boşanma arafesinde. 1-2 aya gün alırlar mahkemeden.

bir diğeride samimi arkadaşım. üzerine biraz çalışıp onu da boşatacam. şimdilik olur olmaz saatlerde cafeden, bardan, gittiğim farklı yerlerden göze ve gönüle hitap eden fotoğraflar atarak özendirme aşamasındayım. hatta yavaş yavaş “yaşıyosun lan bu hayatı” vs gibi cümleler kurmaya başladı. yakındır onu da katacam bekarlar kulübüne.
    çevremdekileri boşatıp kendim evlenecem en sonundada.
  • bir erkek karısı ile sorunlarını arkadaşına anlatıyorsa demek ki kendi çözemediği bir durum vardır.
    e be adam, senin sorununu sen çözemiyorsan arkadaşın nasıl çözsün?
    hele bir de anlatılan arkadaş kadınsa vay haline.
  • benim.
    hatun arkadaşlara da kocanızı boşayın diyorum.
    üstelik bunu defalarca yapıyorum.

insanlar çok samimi olmasanız bile size eşlerini kötülüyorlar. üstelik öyle şeyler anlatıyorlar ki, değil eş olmak hayatta iki kelime etmek bile istemezsiniz öyle insanla. ama karşımdaki bana bazen ağlaya ağlaya anlatıyor. e boşan arkadaşım diyince 'yok canım, o kadar da değil.' diye cevap veriyorlar.
    ne kadar?
    sahiden ne kadar?
    yabancı birine eşinizi kötüleyecek kadar bunalmışsanız ya psikoloğa gidin ya da boşanın arkadaşım. ötesi yok bunun.

sonra gelip ekşi sözlüklerde derdinizi anlatırsınız.
    ya da evlilikten şikayet edersiniz.
    ya başlıktan bağımsız ama yazmadan duramayacağım.
    sözlüğe gelip evliliğin ne kadar kötü bir şey olduğunu yazanlara ayar oluyorum. kim tutuyor sizi? çocuklar mı bahaneniz? emin olun onlar böyle bir evlilikte yaşamaktan çok daha rahat edeceklerdir siz ayrılınca.
    milletin başını ütüleyeceğinize boşanın herkes kurtulsun.

not: mesaj kutuma gelip 'o işler o kadar kolay olmuyor.' diyecekler çıkmaz umarım.
    ne kadar kolay olduğunu yüzlerce kez gördüm.
    pişman olana da rastlamadım.
  • doğru yapan kişidir.

sonra teselli edersiniz.