• babadır işte, net.

evine iki günlük misafir olduğunda "oo peynir çok güzel peynir, tam rakılık... rakın yok mu? niye yok? iyi ver ordan kurma şaraptan biraz n'apalım homur homur" homurtularıyla berjerine kurulur evladının. favori küfrü ise "tüküreyim babanın şarap çanağına" olup memlekete gittiğinde kendisine yeter ilgiyi göstermezsen trip atabilir. zaman zaman uyuz eder tüm babalar gibi, öyle durumlarda bu babayla facebook arkadaşı dahi olup lüzum halinde nereye gitsek minvalli karasal tipi meyhane önerisi alışverişi de yapan panpalar kızar "yuh senin baban da tatmin etmiyorsa seni taş olursun taş" deyu.

bak az önce konuştuk halbuki, snookerdır sinemadır bilmemnedir muhabbet ettik telefonda uzun uzadıya ama kesmedi; özlemişim olm ya :( zaten ne vakittir rakı da içmedim anca ıhlamur içeyim ben
  • içip içip karısını kızını dövmediği için değersiz bi insandır.
  • çok imrendiğim insan.

yaşım inşallah doğacak çocuklarımın büyüdüklerini görmeye yeterse mutlu bir şekilde, huzurlu yuvamda yapmayı o kadar çok istiyorum ki anlatamam.

düşünsenize... bodrum'da sıcak bir yaz akşamı, denizden gelinmiş hafif yorgunluk var hanımla bahçede koltukta keyifli keyifli oturuyoruz. çocuklardan oğlan olan mangalı almış eline yakmış ızgarayı, kız olan sofranın son rötuşlarını yapıyor. sonrasında oğlanla kız ''yemekler hazır hadi gelin'' demişler. şahane bir deniz manzarası var, rakılar konulmuş, sohbet gani. yaşlılığın da vermiş olduğu ağırlıkla 2. dubleden sonra hafiften kafalar güzelleşmiş bizim çocuklarla hayatı konuşuyoruz. bir insan başka ne ister ki?

tek sıkıntılı tarafı, çocuklar yemeğin sonlarına doğru kalkacaklarını hissettirecekler o çok can sıkacak. malum bodrum gecelerine akacaklar. inşallah öyle güzel anlaşırım ki onlarla, bu tarz muhabbetlerde hep evde kalmayı yeğlerler.

yaşlandık ulan, daha çocuklar doğmadan yaşlandık!
  • adamın dibidir.

doğaldır bazı gerçek gavat ların zoruna gitmesi. sonuçta bu gavat lar herşeyi gizli yapmaya alışkındır. beş dakika önce din_ iman_ ahlak 'der beş dakika sonra kadın götü keserler ' ahhh ahhh' diye iç çekerek.

bi bitmediler, tükenmediler, eksilmediler amın evlatları. bu göt kılları yüzünden nefret eder oldum yaşamaktan bu ülkede.
  • gidip meyhane köşelerinde ayyaş arkadaşlarıyla içip, çoluğunun çocuğunun rızkını rakı masalarına yatırmadığı için sizin gibi dalyarrakların gözünde adam olmayan insandır.

ama siz sikimin kurma kolları, çocukluğunuzda yaşadıklarınızın acısını bu kadar dışa vurmayın rica ediyorum. ezik ibneler.
  • burda böyle bıcırık bıcırık anlatılınca çok özendim geçenlerde babamla ikimize sofra kurdum. annem yoktu tabi, yoksa tavayla koştururdu peşimizden, neyse.

güzelce hazırladım sofrayı, çağırdım babamı, oturduk. ilk kadehler akıcı kıvamda, hayat güzel, bok püsür kıvamında geçti. ikinci kadehlerin sonlarına doğru babam hapşurmaya başladı. iyiye alamet değildir bu, gözleri de kırpıştırmaya başlayınca hele arkana bakmadan kaç vakti gelmiştir. neyse baktım gözler iyi, devam edelim dedim. ikinci kadeh sonunda gözleri kırpıştırmaya başladı. haliyle kaçacak yer de yok. şikayet edecek anne de yok.

dedim "eyvah, al sana babayla rakı.". başladı şikayetlere. "kırk oldunuz hala evdesiniz, kedi köpek dedesi yaptınız beni, evlat olcaksınız bir de, bahçe çapalatıyorsunuz bir de utanmadan, bir yere götürmüyorsunuz, kapattınız beni eve, bitirdiniz ulan hayatımı". hayır "sizi doğuracağıma taş doğuraydım keşke" diyecek diye bekledim, o kadar abarttı söylenmeyi. bu böyle bir kadeh daha devam etti. tuvalete gidicem diye kalkmasını fırsat bilip, bütün masayı üç saniyede topladım, ortadan kayboldum.

bir daha mı? tövbe, tövbe. hayır neden benim böyle sevgi pıtırcığı bir ailem yok?. çok üzülüyorum. bizden olsa olsa kötü aile komedisi çıkar, ona da bizden başkası gülmez. hayat işte, kismet.
  • modern türk ailesinin doğal halidir.

çocukluğumda yazları her balkonda görmeye alışkın olduğum bu manzara giderek azaldı, şimdi numune haline geldiği için adına başlık açılıyor.

(bkz: toplum mühendisliği)
  • ailesiyle vakit geçirmekten keyif alıyor ve ötesi, bunu başarabiliyordur.

not: hayır, ömrümde rakı içmedim.
  • sozluk yazarlarinin buyuk bir orani tarafindan karısıyla,kızıyla rakı icmeyen her babanın "yobaz", "hırsız" "ezik" ve "göt kılı" ilan edildigi baslik.

ortasi yok cunku. ben sizin zihniyetinizin orta yerine ....derdim ama..benimle karsilikli raki icmeyen babamdan aldigim terbiye buna musade etmiyor malesef :)

o benimle spor yapmayi tercih etti mesela..birlikte kosuya ciktik..araba kullanmayi ogretti, biraz gergin olsada. cok güzel menemen yapar benim babam, askerde ögrenmis. ondan ögrendim. politika konustuk uzun uzun, daha ben 15 yasindayken..ayni fikirde olmadan üstelik. ve tarihe olan ilgim onun anlattigi olaylarla yapilandi. evet, bir dini yasam bicimi olarak gormek gerektigini de ogretti. ısine gelenleri alip, gelmeyenlerden vazgecemezdim. ve hic ilgi duymadim alkole. amcam
    kizini karsisina alip icerken de sormadim hic neden onlar öyle, biz böyleyiz diye. cünkü saygi duymayida ögretti. belli ki bazilarinizin babasi rakiyi dayamis ama ahlaktan yoksun birakmis ;)
  • ideal baba. hep öyle bir babam olsun istedim ama maalesef birlikte içmeyi bırak benim içtiğimi bile bilmez. yazlıkta gizli gizli bira yudumlarım hala. herneyse babamdır severim tabi
hesabın var mı? giriş yap