*

şükela:  tümü | bugün
 • bi takim bufelerde icine domates, biber, sosis, ketcap ve mayonez de koyarlar

  ogrkk
 • yengen
 • karışık tost her zaman "kaşar" ve "sucuk" taşıyan tost değildir efendim. her ne kadar içinde çok çeşitli malzeme bulunduran ekmek arası hazırlanmış yiyeceklere bazen "kumru" veya "karışık sandviç" denmişse de, tost makinesinde ekmeğin preslenme ve kızarma sürecine tabi tutulduğu yiyecek olan tost içine konan malzeme sayısı artınca, hala tosttur sandviç değil. bu bağlamda karışık tost; sadece kaşar ve sucuk değil, yerine göre salam, sosis, hatta turşu ve bazen yumurta bile içerebilir. netekim "ayvalık tostu" kavramı buradan çıkmıştır. karışık tost dediğimiz yiyeceği, lokal olarak tostu hazırlayan mekanın anlayış ve karışık sözünü algılayışı ile sınırlandırabiliyoruz. herhangi bir yemek kitabında karışık tost'un karşılığında "içinde sadece kafi miktarda sucuk ve kaşar bulunur" yazmadığından, sınırlarını tarif etmemiz zorlaşıyor.

  misal; bizim kendi cafe'mizde, karışık tost var, bir de karmakarışık tost var. aradaki ayrımı anlatmak oldukça zor olduğundan, her bünyeyi kendi mide ve gastronomi algısıyla yalnız bırakmayı yeğlerim.
 • (bkz: karmasik tost)
 • kafası karışmış tosttur, hazırlayan kişi ne tostu olacağına bir türlü karar veremediği için tostumuz bu ismi almıştır. sucuklu mu kaşarlı mı ayvalık mı susurluk mu derken tostun kafası da böylece karışmıştır işte kafası karışık tost.
 • grsc* resmi yiyeceği.

  her yaşayan serbestçe istediği kadar yiyebilir.
  içinde sucuk kaşar... dışında özel salça ve turşu barındırır isteğe göre acı katılabilir.
  belirtilirse ayrıca kaşardan sonra mayonez de katıştırılarak harakiri yapılabilir.

  afiyet olsun.
 • yılların eskitemediği öğrenci yemeği karışık tosu sırasıyla makarna patates yumurta takip eder ama karışık tost burjuva öğrencisinin yemeğidir içine sürüyle malzeme dışında dış mihrakların oyunuyla ülkemize giren mayonez ketçapta sıkılabilir.
 • sevgili hamarat annem tarafından çok çok yanlış anlaşılmış tost çeşididir.

  bizim ailede bütün kahvaltı işlerine babam baktığından dolayı, annemin de tost yerken kendinden geçmesi sebep olsa gerek, zavallıcık tost ekmeklerinden sadece birisinin yarısına kadar kaşar, kalan yarıya da sucuk yerleştirilince onun karışık olduğunu zannedip, bir pazar kahvaltısında bu deneyimi ev hanesine yaşatmış, ve "nası yani??" şoku belirtmiştir suratlarımızda.

  yediğinden de mi haberi yok dedik ama yokmuş demekki ki kadın 50sinde karışık tostun yapımını öğrendi. bu da böyle bir anımdır.
 • pazar haric standart öğrenci kahvaltısıdır.

  -alo sipariş vercektim ustam.
  -buyrun.
  -bi karışık tost bi ayran.
 • yanına eşlik edecek ayran, kola gibi bir içecek olmayınca, tadı pek çıkmıyor bu meretin. sözlük bana ayran bul ulan allahsız.