şükela:  tümü | bugün
  • amiyane tabirle boku yemiş olan erkektir.

karısından düşük maaş erkeğin kaynakları yetersiz demektir bu da hipergamik açıdan kadının üstün olduğu sonucunu doğurur. kadının daha yüksek maaş aldığı bir aile içinde huzursuzluklar meydana gelecektir. bunlardan birincisi dediğim gibi kadın erkeği kendinden üstün veya denk olarak görmemesi sonucu ortaya çıkan hipergamik dengesizliktir. daha yüksek maaş alan kadın zamanla erkeği bir yük olarak görmeye başlar ve ona karşı saygısını yitirir.

erkek açısından da durum oldukça bunaltıcı bir hal alıyor. karısına karşı eziklik hisseden erkek zamanla daha da bunalıma girer. ev içindeki otoritesi sarsılır. çünkü hipergamik dengesizlik var. kaynak sağlayamayan bir erkek ciddiye alınmaz.

sonuç olarak her zaman olmasa da bu tip evlilikler boşanma ile noktalanıyor. belki kadın kocasını aldatıyor. ev içinde sürekli kavga, gürültü. bütün bunların sebebi kadının erkeği kendisine hipergamik hiyerarşide denk veya üstün görmemesi. otoritesi tanınmayan erkek de bunalıma giriyor. tünelin ucu bombok kısacası.

burada hiçbir kadın yalan söylemesin lütfen. hiçbiriniz sizden daha düşük maaş alan bir erkekle evlenmek istemezsiniz. yıl olmuş 2017 hala böyle şeyler mi kaldı diyecek olanlar geçin bu zırvaları artık. doğanın dengesi bu şekilde yapacak bir şey yok.
  • yazıktır ve eziktir cam siler, ütü yapar, yemek pişirir, azar işitir. yeri gelir (bkz: seks kölesi) bile olabilir.
  • çocuğa hem annelik hem de olmayan babalık yapar. arkadaşları tarafından dışlanılır, ailesi ile arası açılır, iş yerinde ciddiye alınmaz.

kısacası; doğanın dengesi yüzden cezalandırılır.
  • tanıdığım bir uzman aile hekimi kadın, bir öğretmenle evlenmişti. yıllardır da mutlu mesut yaşarlar ve 2 çocukları var. bu ilişkiyi yürüten kadın bence, istese her fırsatta üste çıkmayı bilir zaten senden çok kazanıyorum diye. olgun, karakteri oturmuş bir kadınsa problem oluşturmuyor ama böyle kaç kadın var bilemem. lüks arabaya binicem, michael kors çantam olsun, rezidansta yaşayayım kafasındaysa o iş yürümez tabii.
  • ne olur biri üstüme toprak hatta beton atsın
    evli olmayan cinsiyetçi yazar beyanıdır,hanım benden daha fazla kazansın tabi lan manyak,ekonomik özgürlüğü olan ve bunu kullanmayı bilen kadın candır can!
    daha fazla kazanıp kadını her alışverişe götürdüğünde böbürlene böbürlene ödemeleri yapıp kendini bir bok sanacaksın değil mi?
    elinden tutup alışverişe götürdüğünde psikolojik üstünlük sende olacak değil mi?
    ulan hanım benden fazla kazanmasın kafası hala bu yüzyılda tartışılabiliyorsa ciddi sosyal sorunlarımız var demektir haberiniz olsun,başlığı açan eğer erkek ise hemcinslerim adına tüm kadınlardan özür dilerim
    inanın biz aslında bu kadar aşağılık değiliz de her daim bug çıkıyor işte efendim durduramıyoruz.
  • biri beni çağırmış geldim.
    bir kadını para dışında herhangi bir şeyle etkileme şansı olmayan adamların pek anlayamayacağı bir durumdur. çok hoş bir şeydir ayrıca.
    para diye sürekli vızıklamak yerine aybaşı destelerle gelen ömrümün varı canım sevgilim..
  • kadın ve erkek birbirlerine yakın kazandıklarında bu bir ilişki olur, biri birinden çok fazla kazanıyorsa bu başka bir şeydir, bunu derken biri 3 biri 10 alır, onu bile kastetmiyorum, bu kadar fark bile olur, daha fazla olursa, yada kadın çalışmazsa bu başka bir şeydir, 2 insanın ilişkisinden bahsedilmesi için 2 insan gerekir, 1-3 sene işsiz kalmaktan yada çocuk doğduğunda bir süre işi bırakmaktan da bahsetmiyorum, çalışmamaktan bahsediyorum, çalışmayan insan değildir bana göre

olaya zaten kadının erkekten fazla alması açısından bakmadım hiç, çünkü ikisi de aynı bana göre, ikisinde de fark açıldıkça çok hoş bir durum olmuyor, benim eşim benden 3-4 fazla alıyor olabilir, tam bilmiyorum maaşını gerçekten, bu da öyle büyük bir fark değil, sormuyorum sormam da ne kadar bankada parası varmış, onun parası
  • karısı ''benim param bana '', ''senin paran bize ait' diyorsa sıçmış erkektir. şahit olunan örnekler var. öyle şeyler olmaz demeyin.
  • pembe götlü bir ılık olduğumu öğrendiğim can yakan durum.
  • ilerlemeye isaret eden basliktir.
    demek ki 10 sene once magrasindan cikmis "archaic human" evrim gecirip calisan kadin kavramini sindirmis... simdi calisan kadinin aldigi maasi dusunuyor, degerlendiriyor.

guzel bir ilerleme. 10 sene sonra bunun da cok onemli olmadigini farkedecektir. zaman taniyin.