• her kesimde çokça var bunlardan. esnafından, genel müdürüne...
    baksan tam bir aile babasıdır. o ayrı o ayrı anlayışını benimserler.
  • değil aynısını karısı yapsa, karısı sadece balkonda yanlışlıkla birine bakarken dalsa bile öldürecek olan öküzdür.
  • karısını aldatmayan adam başlığında betadır, sinüstür cosinüstür diyen adamlar burada allah belasını versin bla bla diyor.

bi tutarlı olun...
  • kadinlardan ne kadar cok kuyruk aciniz varmis arkadas... pic tercihinden kadini küçümsemeye kadar nerden nerelere gitmis olay.
    bir erkegin karisini aldatmamasi normaldir. anormal olan aldatmaktir. evliysen aldatmayacaksin. bu o kadar nettir ki matematksel esitlik hukmundedir. hic kimse aldatmaya bahane bulmasin.
    diger yandan kadin bireydir... secimleri vardir. aldatabilir ve evli erkek icin aldatmamali hukmu ona da geçerlidir. ınsan esini kendi secer seni aldatmissa seciminde hata var demektir.
    erkekler olarak belki icgudusel olarak estetik kaygisi ile kadinda guzellik kriterine gerekenden fazla onem veriyoruz evlenirken. hata burdan basliyor. kisilik mantik guzellik egitim görgü kafa uyumu kriterlerinin bir arada olmasi gerekliligini unutuyoruz.
    sonra canimiz yaninca faturayi tum kadınlara kesiyoruz.
    secimlerimiz yanlisken kadinlarinin tamamini yanlisnilan ediyor, bu yanlis onermeye ilk kendimiz inanıyoruz.
    eyyorlamam bu kadar
  • evlenene kadar internetten tanıştığı kadınlar ile gecelik ilişkiler yaşayan bir arkadaşım vardı. bekarken yine bir nebze normal geliyor bu durum.

bu arkadaş evlendi, yıllar sonra konuşuyoruz yine. bu sefer karısı hamile. ancak huylu huyundan vazgeçmiyor. hamilelik süresince sevişemediği için evliliğini kurtarmak adına yine internetten tanıştığı kadınlar ile aktif olarak ilişkisine devam ediyor. bunu da övünerek anlatması cabası. bu tarz insanlar için tek dileğin aynı şekilde aldatılmaları.
  • skor sevdalısı kimi erkeklerin evlenince de buna devam ettiğinin göstergesidir. yurt yuva kuramazlar. er geç boşanırlar. boşanmasalar da asla mutlu bir evlilikleri olmaz. 2 ve fazla kez evlenirler-boşanırlar. aldatmak genle ve beyinle açıklanıyor. kimi erkeklerde hastalık. alışkanlık ya da zevk. böyle bir adamla evlenme hatasına düşen kadınlara şans diliyorum.
  • ya karında seni aldattığını övünerek anlatıyor ise;

misal sen şöyle çaktım şöyle yaptım derken. ya o da şöyle arkama geçti şöyle soktu çıkardı diye anlatıyor ise.

neyse işte hayat bu belli olmaz cb'nin de dediği gibi kimin kimle beraber olacağı belli olmuyor.
  • öküz değil orospu çocuğudur. öküz olmayı hakeden olsa olsa bu yakıştırmayı yapandır.
  • ahlaksızlığa övgünün baş tacı olduğu bir dönemde çoğuna göre öküzlük değildir. acı ama toplum giderek aldatmayı normalleştiriyor.

bireysel fikrim: kadın-erkek fark etmez, aldatma fiili kişiliksizlik/acizlik göstergesidir. öküzlük de diyebiliriz halk arasında. bir de bununla övünme ayıbı varsa, övünmeyi büyüdükleri zaman çocuklarının gözünün önünde tekrar yapmasını isterim.

sözlük ahalisi olarak bunları benzer başlıklarda detaylamıştık:
    (bkz: artık karımı sevmiyorum/@toroslardir benim yurdum)
    (bkz: erkeklerin aldatmama sebepleri/#62755378)
    (bkz: #68252936)
  • öküz müdür bilemem ama adam olamadığı kesindir.
hesabın var mı? giriş yap