şükela:  tümü | bugün
 • polislere sadece "şiddet içermeyen eylem yapan eylemcilere gaz sıkma, plastik mermi eğitimi" dışında "gerçek polislik eğitimi" verilmesi gerktiğini gösteren acı olay.
 • adamın özgürlüğünü polislerden daha çok önemsediğini gösteren durumdur.
  şaşırtıcı değildir, işlediği suçtan paçayı sıyırmaya çalışan dünyadaki ilk suçlu değil sonuçta.
 • polislerin vurma yetkisi yokmuş. ethem'i vuran orospu çocuğunun da vurma yetkisi yoktu değil mi? herif elini kolunu sallayarak dolaşmaya devam ediyor aramızda. şu amına koduğumun silahını, cobunu nerede kullanacağınızı öğrenin lan artık!
 • acı bir olaydır. genelleme yapıp orda ölen polis için oh iyi oldu demek yanlış bir tutumdur. bi gerçek var ki hakkını arayan göstericilere orantısız güç uygulama, eli bıçaklı bir adam tarafından öldürülme bize polislerimizin iyi bir eğitim almadığını gösteriyor.
 • şaşırılmaması gereken olaydır. (bkz: klasik türkiye)
 • haberdeki ''kavga eden çiftin akrabalarından sedat kurt, kavgaya müdahale etmek isteyen polis memurlarına bıçakla saldırdı.'' ve ''destek ekipler elinde bıçakla saldırmaya devam eden sedat kurt’u bacaklarından vurarak etkisiz hale getirdi.'' cümlelerini dahi okumaktan aciz insanların abuk sabuk yorumlar yaptığı, her ülkede gerçekleşebilen, mesleki risk dahilinde bir olaydır.
  her ülkede gerçekleşmeyenlerin ne olduğunu ise hepimiz biliyoruz.
 • karısına yani en yakınına el kaldıran birinin ilk kez gördüğü bir polise saldırması işten bile değil. benim anlamadığım polisi oraya yetkisiz(yazılanlara göre yetkisi kısıtlı) göndermenin manası ne? polis, hadi öpüşün barışın demeye mi gidiyor şiddet olan bir yere?
 • yine en başa döneceğiz ama temelinde eğitimsizlik yatıyor. üzücü bir olay keşke kimse ölmese. şimdi bu polis arkadaşlar 50-100 kişilik bir grup haline geldiğinde arkasına da tomayı aldığında adeta birer braveheart oluyorlar ama böyle teke tek bile değil bire iki durumdayken bile elin kekosu gelip ikisini de bıçaklıyor. ülkede hiçbir işe yaramayan lise ve üniversite mezunu işsizleri sınavla polis yaparsan sonucu da bu olur tabi. extreme bir örnek ama zenci mahallesinde gezen steven seagal'a bakıyorum adamı bıçaklamayı bırak yanına yaklaşsan bitiksin neden çünkü adam korumasını biliyor kendisini. bizim poliste apartmanlara tomayla giremediği için böyle olayların yaşanması çok normal.
 • aslinda karisini doven adam degil o sirada olayi seyreden bir akrabanin polis memurlarini bicaklayarak birinin yaralanmasina birinin de olmesine sebebiyet verdigi uzucu olaydir.
  olen polisimiz gorevi basinda sehit olmuştur.

  malesef ülkemizde aile ici siddet hic ciddiye alinmiyor. yoksa silah tasiyan polis memurlarinin ikisi birden bir bicakli saldirgan tarafindan saldiriya ugramis.
  halbuki normal vatandas protesto yuruyusu yapsa polis tam tekmil butun ciddiyetini takinir gaz attiklari o tufek ile gozune nisan almak suretiyle adami etkisiz hale getirmek yetmiyormus gibi kor bile bırakabilirdi.
 • polislerin yaptığı şerefsizlikleri, vicdansızlıkları, insafsızlıkları bizatihi gözlemledikten sonra bir gram üzül(e)mediğim olay. yüzümüze gözümüze plastik bilye, gaz fişeği filan sıkmak kolaydı değil mi? alın biraz gerçek psikopat görün polis efendiler.

  nesi gg edit: yüzümüze gözümüze plastik mermi, fişek sıkmadılar mı, cop savurmadılar mı, allahsız orospu çocukları geberin diye bağırmadılar mı? yalan mı söylüyoruz burda? üzülmek zorunda mıyım? beter olun.