şükela:  tümü | bugün
 • psikolojisinin sosyal olarak incelemesini istedigim erkek tipi.

  yatakta karisini bir erkekle yakalayan kocalar yuksek oranda siddet icerikli olaylarin basrolunu ustleniyor, az bir kismi da cekip gidiyor diyelim.

  ters acidan bakarsak, yatakta kocasini bir kadinla yakalayan kadin ise bir sekilde kabullenme, cekip gitme, siddet tavri takiniyor diyelim.

  bir kadinin kocasini baska bir erkekle yakaladigini dusunursek, kadin bu kez ; "keske su yataktaki bir kadin olsaydi da senin hakkinda dusuncelerim hic olmazsa bazi yonlerden ayni kalsaydi" tarzi bir dusunce sergiler sanirim.

  ama bu durum, yani yatakta karisini baska bir kadinla yakalayan kocanin durumu gercekten cok ilginc, kulturlere gore cesitlilik saglar mi derseniz bilmiyorum, ama turk erkeklerinin genelinde hobaa etkisi yaratip, kapiyi kapamasina ve oldugunuz yerde kalin, geliyorum araniza demesine yol acacagini dusunuyorum.
 • kimin geldiğini görünce, karısının tepkisi şu sekilde olacak erkek;
  (bkz: tüh erkekmiş)
 • erkek egosundan ziyade karısını başka bi kadının hamile bırakamayacağını bildiği için tepki vermez.

  seks denilen eylem modern hayatımızda pratikte hiçbir sonuca varmıyor. spor veya zevk olarak kabul edilebilir. bedensel ihtiyaç denebilir. ancak doğa asla bireyin keyfini düşünmez doğanın tek bir amacı vardır olabildiğince çok genetik ve sağlıklı kopya yaratmak. seksin ise doğa için tek bir amacı vardır çocuk yapmak. seks bu kadar çekici keyif verici yada arzulanan karşı koyulamayan bir içgüdü olmasa şu anda insan nufusu var olanın sanırım %1'i kadar olurdu.

  erkek, kadın yada koala hangi canlı olursa olsun kendi genetik kopyasını yaratmak, büyütmek, bakmak ve çoğaltmak ister. erkeğin dezvavantajı çocuğun kendinden olduğuna asla emin olamayacak olmasıdır. kadında böyle bir dezavantaj yoktur. erkeğin aldatılmaktan korkma sebebi sahip olduğu kadını dolayısıyla üreme ve çoğalma şansını kaybetmesi ve kendinden olmayan bir çocuğa bakmak zorunda kalmasıdır.

  sonuç olarak erkek için korkutucu olan şey kadın için o kadarda korkutucu değildir. bir erkek karısının başka bir erkekle birlikte olduğunu öğrendiğinde yıkılır nedeni bir daha asla güvenemeyecek olması ilerideki potansiyel çocuklarının babası konusunda şüphe duyacak olmasıdır. ancak bir kadın fiziksel olarak aldatıldığında bu kadar büyük tepki vermez. kadın için daha önemli olan karşısındaki erkeğin ona aşık olması hala onu sevip koruması kollamasıdır. bu yüzdenki tarihte erkeğin aldatmaları çoğu zaman affedilmiş kadınınki ise çok daha büyük oranda cezalandırılmıştır.

  erkek için fiziksel aldatılma yolun sonudur. kadın için ise duygusal aldatılma erkeğin başka bir kadına aşık olması kabul edilemez birşeydir.
 • - eyvah kocam! fahri lütfen dur açıklayabilirim!
  - şşş.. devam devam, ben şöyle köşede sessizce oturucam, söz!
  - ....?
  - e hadi!
 • yataktaki insanlar anne ve kızıysa, gülümseyerek, ikisinin de sırtlarını üşümesinler diye battaniyeyle örtüp, kapıyı usulca kapatan insandır.
 • (bkz: ross geller)
 • kardeşim senden başkası senin karının teninde dudaklarını gezdirdi mi, karın ateşli bir şekilde arzuladı mı onu? evliliğinin bitebileceğini veya en azından kocasının, senin kızacağını bile bile bu denli istedi mi başka birisini? onun koynundayken belki sana olan sevgisini, senin dokunuşlarını dudaklarının sıcaklığını unuttu mu bir anlık bile olsa? başkasının kollarında inledi mi, kıvrandı mı? o zevki başkası tattırdı mı ona senin yerine?

  cevap vereyim, evet.

  e kızmasın mı bu adam? sırf iki kadını karşısında yiyişirken buldu diye umursamasın mı? "aman ne namusu canım, hangi devirde yaşıyoruz" diye yalan mı söylesin kendi kendine nasıl olsa karısıyla sevişenin penisi yok diye; sırf bir tarafının keyfi için.

  olay sadece sikin ama girmesi mi sevişirken? kadın olmuş erkek olmuş çok mu fark eder?

  cevap vereyim, hayır.
 • büyük ihtimal katılma talebinde bulunacak erkektir.
 • o an karısının biseksüel olduğunu öğrenen erkektir. diğer kadın da biseksüel ise birlikten neler doğar neler.