şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çok defalar şahit olduğum, erkeğin parayı öderken pişmanlıkla karışık hüzünlü ve sinirli yüz ifadesini görünce gülesimin geldiği hadise.

hatta bazı erkekler borç miktarını duyunca birkaç dakika şok geçiriyor. ölü balık gibi bakıyorlar insanın suratına.

beyler! romalılar!

evlenmeden önce kızdan vergi dairesi borcu yoktur kağıdı isteyin yoksa kızlar götünüze yağlı kazığı hissettirmeden sokuyor haberiniz olsun!

edit: edit
  • global bir sorun aslında, abd'de eşlerinin student loan'larını ödemeye mahkum edilmiş bir yığın erkek var...
  • normal olanı yapan erkektir. ne kadar ağlaksınız yahu. aynı şeyi kadın da yapabilirdi. evlenmişsiniz artık o kadın senin karın, ailen olmuş. paranın lafı yapılacaksa ya da bu durumdan gocunuluyorsa (iki taraf içinde diyorum) o evlilikten bir bok çıkmaz zaten. boşanın gitsin.

edit: burada bir sürü editler bir şeyler vardı. kendimi kaybedip bir güvercine laf anlatmaya çalıştım filan. anlaşmazlık hiyerarşisinin en altında olduğunu yazdığımda gördüğü an silmiş entrylerini ve uçmuş gitmiş güvercin.
  • karısının üniversitede kim bilir hangi sevgilisiyle yediği paraları eşek gibi ödeyen erkektir. *
  • o kyk bursuyla kaç tane sevgiliye hediye almıştır, yedirmiş, içirmiştir..
  • evlendiğin zaman, borç eşinin olamaz, nasıl gelir eşinin değilse borç ta öyle. evlilik hayat birleştirmektir olm, üç kuruş para için sıkıntı yapıyorsan, o hayat birleşmemiş demektir. yarın yatağından kalkamadığında yanında olacak insan lan o, çocuğunu beraber yetiştireceğin insan. sok parasına.
  • benim bu. hatunu üniversite birinci sınıfa giderken kafaladım, parayı benle yediğinden bi sıkıntı yok.
  • "para muhabbeti yapıyorsanız boşanın gitsin" dedi nafakadan habersiz insan.
  • bu borç bana yüksek lisanstan kaldığından taksitleri o kadar yüksek ki başlığı görür görmez ''olsa da yesek'' dediğim erkek.*

neyse. iki aya maaş alırım herhalde artık.**
  • aynısı kuzenimin başına gelen durum.

geçen gün konuştuk telefonda biraz, tuttu bana "benim hanımın kyk borcu varmış gardaş ya..." dedi. lan bir kızmaya başladın buna. 10 dakika sustu dinledi herif. bir ara yoruldum, sustum "bitti mi?" diye sordu. "bitse nolacak gardaş? değişecek mi bir şey? olm bu kız senden bunu neden bu zamana saklamış sordun mu hiç? hadi şimdi hamile, çalışmıyor, tamam. yarın bir gün çocuk doğacak, biraz büyüyecek falan. sonra çalışıp da bunu kapatabilecek mi? ya da senin ona söylemediğin bir borcun var mı? yok. e o zaman bu kız niye sakladı gardaş? tam da hamile olduğu zaman söyledi bir de. ne de olsa çalışamaz. sen de o ara borcu kapatırsın. ben sana ne diyeyim baboş ya?.." gibi serzenişlerimden sonra bir kaç şey daha konuşup kapattık. adamın moral dümdüz.

ya kızlar; allah rızası için, erkekleri sağılacak inek olarak görmekten ne zaman vazgeçeceksiniz? neden bu tip şeyleri topluma domine etme çabasındasınız? hiç vicdan azabı çekmiyor musunuz ya şöyle meselelerden? bunlar dışındakileri tenzih ederim; ama çok çıkıyor karşıma be kardeşim. düşünüyorum, bir gün benim de başıma gelirse ne tepki veririm diye. herhalde git öde o zaman derim büyük ihtimal. ondan sonra gör sen yaygarayı. yok anam ben almayayım ya. bu zamanda evlenmek büyük salaklık.