şükela:  tümü | bugün
  • başak burcu olabilir.

gerçi bizim evde tersi geçerli. annem, babamın maaş kartına el koyuyor. babamın eli çok açıktır. düzenli harcama bilmez. annem tutumlu kadındır. babama harçlık verir. cebinde parası olmayınca harcayamıyor.

ailede kim parayı daha iyi idare ediyorsa bu işler ona devredilmelidir.
  • karısına evvelden kaptırdığı 3 kredi kartının intikamını almaya çalışıyor olabilir.
  • karısına her dediğini yaptırabilecek adamdır.
    maaş kartını veren kadın buna mahkumdur.
  • yapmaması gereken şeyi maalesef ki yapan kocadır. hayat müşterektir falan filan, o noktalarda sıkıntı yok, herkes biliyor zaten bunları ama sen bir koca olarak özgürce harcama yaparken, tuttuğun takımın maçına giderken, arkadaşlarınla yemeğe çıkarken, eve lig tv bağlatırken, istediğin gibi alışveriş yaparken, eşini çocuk gibi harçlığa bağlıyorsan, eşin sana gelip " cilt bakım kremim bitti." dediğinde "hmm pfff, siz kadınları da hiç anlamıyorum yeeaa" triplerine giriyorsan, o zaman bu durum cidden sıkıntı yaratır. tabi ki herkes böyle yapıyor diye bir durum değil burada bahsedilen şey ama böyle olması bunu yapan pek çok koca olduğu gerçeğini de değiştirmiyor.
  • kadını, kendi silahıyla yıkmaya çalışıyor da olabilir.
  • ben bunlardan bir tane tanıyorum. kadın doktor o kadar ki kadın maaşına zam geldiğini dahi doktor arkadaşlarından öğreniyormuş. kadının maaş kartını elinden aldığı gibi kadına doğru düzgün para da vermiyor. kadın bi ortamda arkadaşlarına bi yemek ısmarlayamıyordu. ne oldu peki sonuçta? yıllar sonra gelen boşanma elbette.
  • şerefsiz kocadır. çoğu kadın kendisine teklif edilmese dahi parasını evine harcamaktan hoşlanır. ama böyle bir koca, eşinin çalışmasını, toplum içerisinde kendine güvenmesini, dik duruşunu kıskanmaktadır. maaş kartına el koyar ki kadını kendine bağımlı hale getirsin.
  • hala para muhabbeti oluyorsa o nice evliliktir .
  • eve alinan butun demirbaslarin taksitleri, aidat elektrik su vs ben kendi maasimdan bilincli olarak oduyorum. kocamin maasinida cep harcligi yapip catur cutur yiyoruz. acaba kim kimin maasina el koyuyo bizim evde cozemedim.
  • koca görünümlü düdüktür