şükela:  tümü | bugün
  • bildiğin vadeli pezevenklik bu.
  • mantığa uygun hareket...

şimdi iki kişi, yaygın olarak biri kadın biri erkek, evleniyor. evlilik akdi imzalıyor. birbirlerine söz veriyorlar. sonra biri bu sözü tutmuyor. anlaşmayı bozuyor. ve evet, tazminatla cezalandırılıyor. e arkadaş, o sevgili olacak adam da tam olarak sütten çıkmış ak kaşık değil. bir şekilde yardım ve yataklıktan* onun da suçu var. neticede özelde o çiftin evliliğinin bitmesine, sözleşmelerinin bozulmasına neden oluyor. genelde de evlilik kurumuna minik de olsa darbe vuruyor.

ben tazminat istedim mi? işim olmaz. mutsuzluğunun içinde yapayalnız bırakmaktan daha büyük ceza veremezsiniz birine. ama karşınızdaki sizden boşandığı için mutsuz değilse, bilakis keyfi yerindeyse, paraya da tapıyorsa hasar vermeden de bırakasınız gelmeyebilir. insanız sonuçta. karşınızdaki kişinin zayıf noktası neyse o. adamcağız mutsuzluk içinde debelenirken, onların da etinden koparmak istemiş olabilir yani*
  • davada haksız fiil üstünden yürünmüş de o iş öyle olmuyor abi. boşuna karşı vekalet ücreti çıktı şimdi davalıya. ckckck...
  • bir kaç yıl önce örnekleri görülmüştür. özellikle kadının, kocanın sevgilisinden (adamın evli olduğunu bildiği durumlarda) tazminat aldığı örnekler haberlerde yer almıştı. demek artık olmuyor. bir de adam demişim pardon.

http://t24.com.tr/…-kisi-tazminat-odeyemecek,315525
  • ya bu evli çiftler sorumluluğu ona buna atacaksa evlenmesin artık cidden bıktık bunların ben yapmadım miki yaptılarından karının sevgilisine mi sordun evlenirken. bunlar evleniyo evlilik akdinin derdi elin adamına düşüyo e o zaman düğündeki altınlara da ortaklık ister o adam kimse kusura bakmasın. karısının kukusuna/kocasının pipisine güvenmeyen evlenmesin.
  • türk borçlar kanunu m. 49/2 hükmüne dayanması gereken kişidir.

yakında içtihadı birleştirme kararı çıkar, kaderi de ona bağlıdır.
  • bu işi erkeklik vs. kalıbına hiç sokmayın. napsın gidip bıçaklayıp cezasını mı yatsın? yapabileceği en büyük kötülük ona hatrı sayılır bir tazminat ödettirmek. bu da o adamın bir kadınla sevişmek için ödediği en büyük miktar olsun. gerçi ben bu tip durumlarda erkeğin peşine düşmenin gereksiz olduğu kanısındayım ama belli ki adam sinirini alamamış, her yoldan yürüyor. adam klas abi. direk avukatı muhatap kılmış. isildur'un soyundan gelmiştir belki de kralın varisidir. bu tarz altlı üstlü tepinmeler bence lanet alameti ve kafirlik simgesidir. sonra vay efendim hanım burcu kızımız. kızgın kılıcı burcu'nun mına sokup çıkarmak lazım bence. bence isildur ile aynı fikirdeyiz.
  • kadın aldatan kocanın sevgilisinden tazminat isteyebiliyordu. eşitlik gereği, erkek de aldatan kadının sevgilisinden tazminat istebilir. çünkü kadın ve erkek yasalar önünde eşittir.

ancak, zina suç olmaktan çıktıktan sonra, sevgililerden tazminat istenmesi konusunda yargıtay içtihat değiştirdi diye biliyorum. yanlışsam avukat arkadaşlar düzeltsin pls.
  • kadın erkeğin sevgilisinden tazminat isteyince iyi güzel, iş erkeğe gelince isteyemez, yapamaz edemez... sebep? adam ikisini de üst üste koyup donlarına kadar alsa, bunları mahkeme kapılarında sürüm sürüm süründürse yeridir.

adam öldürmemiş, şiddete başvurmamış hukuki anlamda hakkını arıyor, en azından ortada 1 gün evli kalıp süresiz nafaka istemek gibi saçmalıklarda yok, bırakın mahkeme nasıl karar verecekse versin.