şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • turkiyenin en genis cv databaseine sahip oldugunu dusundugum kurum. toplam 12 kisi calısıyormus. baya iyi para kazanıyorlar sanırım.
  http://www.kariyer.net/
 • işsizlerin çığ gibi büyüdügü günlerdeki iş bulma umutlarından birisi
 • bütün üniversite mezunlarının ve öğrencilerinin üyesi olduğu sitedir. bilgisayar lab.larından ekşi sözlükten sonra en çok ulaşılan site olması bunu göstermektedir. ne yazık ki firmaların bazı pozisyonlar için çok başvuru olmasından dolayı şımarmalarına yol açmış ve kendine ik şirketi diyen şirketlerin herkesle dalga geçebilmesine olanak sağlamış bir sitedir. makale kısımları yararlı olsa da sektörün geyikleriyle yapılan röportajların ne yapana ne okuyana bir katkısı bulunmamaktadır. şu sıralar en çok müşteri hizmetleri yetkilisi ya da call center elemanı aranmaktadır bu site üzerinden. eğer olur da görüşmeye giderseniz üniversite mezunu hatta yüksek lisans yapmış insanları bile 300-400 milyon gibi maaşlarla nasıl koşullarda çalıştırmak istediklerine şahit olabilirsiniz. elbette ülkedeki işsizlik yüzünden çoğu insan bu teklifleri kabul eder ama bir süre sonra sirkülasyona girerek ordan oraya savrulduğunu da farkeder.
  forumları oldukça basit bir arabirimle hazırlanmış olup ne amaca hizmet ettiği anlaşılamamıştır. zira o ortamda da bazı provakatörler bulunmaktadırlar ve son geliştirdiğim komplo teorime göre insanları düşük maaşla hizmet etme psikolojisine sokmaya çalışmaktadırlar. 300 milyona çalışan mühendis ya da 500 milyona çalışan amerikada tahsil görmüş 2 yabancı dil bilen kişilere sadece burada rastlarsınız ve bunlar iş sahibi oldukları için aşırı derecede mutludurlar(!).
  ayrıca çoğu şirket ellerinde böyle bir imkan* olmasına rağmen başvuruları değerlendirememekte ve 2-3 ay sonra gelen cevap mektupları gibi komikliklerle zaten orada çalışmam ben demenize neden olmaktadır. tahminime göre büyük holdinglerin giderek bu sisteme doymalarından sonra kobi tabir edilen kesimin de tüm iş ilanlarını bu siteye vermeleri sonucunda daha çok kişiye iş imkanı doğabilecektir. profesyonel gözüken şirketlerin işe alım süreçleri ile amatör gözüken şirketlerin işe alım süreçleri karşılaştırılamaz bile. ilkindeki eğitimli elemanlar(!) sizin karakterinizle, ailenizle ya da abuk subuk ortamdaki iletişim yeteneğinizi garip bir yöntemle yanlış bir şekilde değerlendirmeye çalışırken ikinci tip şirketlerde sadece sizin yeteneklerinize ve şirkete ne katabileceğinize bakılır. kişisel özellikleriniz sizin seçilmeme ya da seçilme nedeniniz genelde olmaz. ne yazık ki insan kaynakları departmanı adı altındaki şirket bölümleri günümüzde yanlış eleman seçimlerini bilinçli(!) bir şekilde yaparak kendi departmanlarının devamını sağlamaktadırlar. eğer şirket eleman stabilitesine sahip olursa kendilerinin işsiz kalacağının farkında olan aşırı zeki organizmalardır çünkü bunlar. *
 • işverenlerden 15 günlük ilana 120 milyon tl, 30 günlük ilana ise 180 milyon tl* isteyen iş bulma sitesi.
 • icimdeki feryad-i figan'i bir nebze de ben belirtmek isterim, hatta istedim;

  bu tarz hr siteleri, onceleri * head hunter olarak tabir edilen bir amacta; yetismis iyi elemanlari avlamakta, kullaniliyordu. dot bombtan sonra, sadece cv database olusturmakta kullanilan bir copluk haline geldiler nerdeyse..

  peki bu sitelerden is bulma orani nedir diye irdeledigimizde, ogrendigimiz sonuc cok vahimdir, zira firmalar, internet uzerinden yapilan basvurulari en son degerlendirmekte hatta hic degerlendirmemekte imisler. bunun boyle olmasinin ardindaki zavalli dusunce ise; internet uzerinden herkesin ve ozellikle de daha az kalifiye kisilerin basvuru yapabilmesi imis.*

  hal boyle iken, neredeyse gunumuzun 24 saatini internette geciren bizlerin is bulmasi da pek kolay olmamaktadir.
 • garip garip sınırlamalarına sığmak için tam 45 dakikadır uğraştığım, 38 adımlı muhtesem süper gigantic cv yaratma wizardının son aşamasında bana sitenin bakıma alındığını soyleyen, hiçbir ayarımı kaydetmeden bana sktir çeken allahın belası site. patla e mi sen?
 • cursor*'in yerine ortaya cikan ok uclu k harfine feci derecede sinir oldugum site, hemen cursor'imi geri versin yoksa diz kapaklarini sokecem..
 • bu site kanaliyla eleman alimi yapan sirketlerin, arama yaparken kullandigi anahtar kelimeler yuzuden bircok kisinin cv si arama havuzuna dusmemekte ve yaptigi basvuru heba olmaktadir...soyle ki...is arayan elemanimiz istanbul ingilizce isletme mezunu olsun ve cv sinde belirtsin...eleman arayan sirket sadece isletme yazdigi zaman hatta ingilizce isletme yazdigi zaman bile havuza bu kisi dusmemektir...ancak ve ancak tum kelimeleri yazdigi zaman yakalayabilmektedir...tabi burda arama yapan sirketi suclamak yanlis olur...bu arama programini yazan sahsi bizzat tebrik etmek gerekir ki...ben kendisini tanimadigimdan, is bulamayan arkadaslarin adina burdan en derin sevgilerimi iletmekle yetiniyorum...
 • forumları türkiyede işsizliğin külliyatı gibi bir site, çok vahim çok.

hesabın var mı? giriş yap