şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1877 entry daha
 • memleketin iş gücünü tekeline almış, maddi kazanç uğruna firmalara paspas etmekten çekinmeyen site.

  şimdi sen oraya sektöründe öncü firma ilani falan aliyorsun ya. aklinca "bu adamlarin ismi/itibarı önemli, pazara cikarmama imkani" sunup, diger tarafta cv'sini dolduran garibanin tc kimlik no'suna kadar her şeyini firmaya sunuyorsun; bireyin mahremiyetine saygisizsin.

  yetmiyor, ilana başvururken zorla maaş beklentisi girdirip, görüşme esnasinda adayın pazarlik manevrasini ortadan kaldiriyorsun. ama ne hikmetse firmalara verecegi maaşi yazma zorunluluğu koymuyorsun; taraflisin, güçlüden yanasin.

  yetmiyor, sirf google'da firmanin datasi olsun, marka bilinirligi artsin diye kariyer ilanı gibi kepaze biri ifadeyle firmalara sahte ilanlar açmaktan geri kalmiyor, cebinde üç kuruş olmayan garibanin umutlariyla oynuyorsun; vicdansizsin...

  tabii ki işsizligin müsebbibi sen degilsin. bu ülkede devletin bu işleri yapmakla görevli işkur adinda ne yaptigi belli olmayan bir kurumu var. bi işe yaramadigi aşikar. ama sen de elindeki bu gücü/popülariteyi toplumun yararina kullanip, işsizliği giderme noktasında katkıda bulunabilecekken, bunun aksine reklam ile kisa yoldan kazanca dönüştürmek istiyorsan hic kusura bakma ama vatanini, milletini yeterince sevmiyorsun arkadaş.

  fakat unutma ki yillar sonra yeni teknolojiler gelişip seni piyasadan silerken geriye baktiginda bu ülkede bir hikayen de olmayacak.
 • şu sitelerden birinde iş bulan var mı? gerçekten merak ediyorum.