• aylar hatta yıllar sonra girip iş başvuruları yaptığım site.

o kadar lanet etmişim ki zamanında geri dönülmeyen başvurulara, cv'min adam yerine konmamasına, bıkkınlıktan ve korkudan aylardır hesabıma girmiyordum. hatta beni asla tatmin etmeyen bir işte 2 senedir çalışmama rağmen ''şükür ki işim var'' dedirtebildi bana bu site, daha doğrusu iş aramak.

ulan ilk mezun olduğum günlere döndüm yemin ederim. iş başvurusu yapmak kadar insanı aşağılayan başka bir şey daha yok bence (vardır da lafın gelişi, şimdi saydırtma!). arkadaş kendini nasıl bir pazarlamaktır bu böyle. yok sertifikalar, yok acayip enerjiğim, süper eğitim gördüm, arabayı şöyle kullanırım, asla seyahat engelim olamaz, vardiyalı da çalışırım, şehir de farketmez, taşı toprağı altındır memleketimin, kariyer hedefim tam da şirketinizin hedefiyle bire bir paralel, ne tesadüf! makinayım zaten ben yat desen yatarım, kalk desen kalkarım, öl desen onu da bi düşünürüm.

ücret beklentisini sormuşlar, ne yazayım diye kara kara düşünüyorum var mı böyle bir şey. fazla derim şimdi görüşmeye çağırmazlar diye sadaka gibi şeyler talep ediyorum.
    bir de cv'nin doluluk oranı diye bi şey var, ne yazsam ne eklesem hala boş anlamadım ki. nitelikler, sertifikalar, başarılar, kazanılan bursları falan yazacakmışım. ben böyle mükemmellikte bi adam olsam zannetmiyorum ki kariyet.net'e gireyim, doğrudan kapımı çalıp ellerinde çikolata ile beni istemeye gelirlerdi muhtemelen. ben de naz falan yapardım. negzel..

vallaha da billaha da üniversite okuduğum, kendimi donattığımı zannettiğim günlere lanet ediyorum.

hayır bi de asıl koyan da şu, başvuru yaparken aranan özelliklere bakınca her seferinde öyle bir gaza geliyorum ki ''aha işte tam beni anlatıyo'' diye, nasıl mutlu oluyorum donanımlıymışım ben aslında diye, şimdi haftalarca dönmeyecekler sonra işin yoksa buhranlardan buhran beğen, özgüven mözgüven yalan olsun. önceden tecrübesizim yea ondan aramıyorlar derdim, şimdi dönmezlerse ne bahane bulacam kendime meraklardayım.

diyeceğim tek şey, allah işsiz güçsüz olana sabır versin.

bu konuda eyyorlamam bu kadardır.
    bu arada eleman arayan var mı? seyahat engelim yok :(
  • eğer ki sitenin arayüzünü kişiselleştirilebilir yaparlar ise daha çok tık alacakları kanaatindeyim. şöyle ki, sayfayı açtığınızda mosmor gelmeyecek aga. bak o zaman n'asıl insanlar işyerlerinden de girmeye başlıyorlar. mesela ben iddiasız bir renk olmasını isterdim, böylece dikkat çakmezdi hemen sol arkamda odası bulunan ik müdürü tarafından bilmem ne..

lafım size kariyer.net çalışanları, tasarımcıları; işbu entry'den sonra bunu yaparsanız dava açıp gelirinizi elinizden alırım ona göre, aman diyim!

şaka değil, valla.
  • az önce mayıs 2002'de yaptığım bir başvuruya telefonla davet edilmemi sağlayan site. çok duygulandım.
  • bu sitede mayıs 2002 de açtığım ilanı yeni görmüşüm unuttuydum. yeterli başvuru olmuş hala işsiz olanları davet ediyoruz.
  • staj yeri ayarlama umuduyla neredeyse her ilanına başvurduğum site.
    ne girişte yaklaşık 1 saatte hazırladığım cv , ne de başvurular için yazdığım özet bir transmittal letter işe yaramamış ; başvurduğum yerlerin sadece % 1 'i geri dönüş yapmıştır.
    son çareniz olsun yani , biliyorsunuz ki bu ülkede her şey torpille döner.
  • önyazı kayıt sistemleri inanılmaz amatör hatalar barındıran site. eskiden böyle değildi. başvuruya özel önyazı yazıp geçemiyorsunuz illa ki kaydedip onu göndermeniz gerekiyor bu öncelikle çok kullanışsız ve zorlayıcı bir yöntem. o da yetmediği gibi kaydettiğiniz ve başvuruda kullanacağınız önyazı önce doğru düzgün görünürken, başvurudan sonra abuk sabuk bir formata dönüşüyor. bilinmedik karakterler, saçmasapan boşluklar ekliyor. insanı iş başvurusunda kepaze ediyorlar.

edit: bu önyazı problemiyle ilgili bizzat kendileriyle görüştüğümde aldığım çözüm önerisi şu şekildedir. word vb. bir yerden kopyala yapıştır yaptığınız metin bozulma yaratır. onun yerine metni notepad'e aktarıp oradan önyazı kutusuna yapıştırın dediler. bu nasıl çözümdür arkadaş. koca kariyer.net'in coder'ları buna daha genel bir çözüm bulamamışlar mı? mobilden girip bu işlemi yapan adam ne yapacak? madem böyle bir opsiyon yok niye native app sürüyorsunuz piyasaya? çok ama çok amatörce.
  • sürekli saçma sapan şekillerde hata veren site. kullanıcı girişi yaptıktan sonra java'yla açılan reklam gitmek bilmiyor. sonra cv düzenlemek için ekranlar açılmıyor.
  • bazı holdinglerin ilan açacağım derken çığır açtıkları site.

https://twitter.com/…onul/status/296893741803925504
  • ben farklı bir kısmına giriyorum sanırım bu sitenin, yazılanların ve inanılanların aksine şu an çalıştığım ve yakın bir zamanda yeni başlayacağım işi buradan buldum ben. yani neymiş, yararlı.
  • ben burayla secretcv'ye farklı kullanıcı adları ve cv'lerle kaydoldum ama bu siteden bana gelen iş habercilerinde secretcv'deki kullanıcı adım da geçiyor. napıyor la bunlar?