1. eğer ki sitenin arayüzünü kişiselleştirilebilir yaparlar ise daha çok tık alacakları kanaatindeyim. şöyle ki, sayfayı açtığınızda mosmor gelmeyecek aga. bak o zaman n'asıl insanlar işyerlerinden de girmeye başlıyorlar. mesela ben iddiasız bir renk olmasını isterdim, böylece dikkat çakmezdi hemen sol arkamda odası bulunan ik müdürü tarafından bilmem ne..

lafım size kariyer.net çalışanları, tasarımcıları; işbu entry'den sonra bunu yaparsanız dava açıp gelirinizi elinizden alırım ona göre, aman diyim!

şaka değil, valla.
  2. az önce mayıs 2002'de yaptığım bir başvuruya telefonla davet edilmemi sağlayan site. çok duygulandım.
  3. bu sitede mayıs 2002 de açtığım ilanı yeni görmüşüm unuttuydum. yeterli başvuru olmuş hala işsiz olanları davet ediyoruz.
  4. staj yeri ayarlama umuduyla neredeyse her ilanına başvurduğum site.
    ne girişte yaklaşık 1 saatte hazırladığım cv , ne de başvurular için yazdığım özet bir transmittal letter işe yaramamış ; başvurduğum yerlerin sadece % 1 'i geri dönüş yapmıştır.
    son çareniz olsun yani , biliyorsunuz ki bu ülkede her şey torpille döner.
  5. önyazı kayıt sistemleri inanılmaz amatör hatalar barındıran site. eskiden böyle değildi. başvuruya özel önyazı yazıp geçemiyorsunuz illa ki kaydedip onu göndermeniz gerekiyor bu öncelikle çok kullanışsız ve zorlayıcı bir yöntem. o da yetmediği gibi kaydettiğiniz ve başvuruda kullanacağınız önyazı önce doğru düzgün görünürken, başvurudan sonra abuk sabuk bir formata dönüşüyor. bilinmedik karakterler, saçmasapan boşluklar ekliyor. insanı iş başvurusunda kepaze ediyorlar.

edit: bu önyazı problemiyle ilgili bizzat kendileriyle görüştüğümde aldığım çözüm önerisi şu şekildedir. word vb. bir yerden kopyala yapıştır yaptığınız metin bozulma yaratır. onun yerine metni notepad'e aktarıp oradan önyazı kutusuna yapıştırın dediler. bu nasıl çözümdür arkadaş. koca kariyer.net'in coder'ları buna daha genel bir çözüm bulamamışlar mı? mobilden girip bu işlemi yapan adam ne yapacak? madem böyle bir opsiyon yok niye native app sürüyorsunuz piyasaya? çok ama çok amatörce.
  6. sürekli saçma sapan şekillerde hata veren site. kullanıcı girişi yaptıktan sonra java'yla açılan reklam gitmek bilmiyor. sonra cv düzenlemek için ekranlar açılmıyor.
  7. faydasi olur diye dusunerek adam yerine koyup toplamda 24 firmaya part time is basvurusunda bulundugum site.
    peki sonuc ne oldu? tum isverenler ayni klise maili gonderdiler. aranilan pozisyon icin gerekli sartlari tasidiginiz
    takdirde sizinle iletisim kurulacaktir. aylar gecti ne arayan var ne soran. cevremde buradan is bulan kimseyi gormedim.
    insani ben mal miyim hicbir firma gorusmeye cagirmadi diye dusundurup ozguvenini bitiriyorlar.
  8. ben farklı bir kısmına giriyorum sanırım bu sitenin, yazılanların ve inanılanların aksine şu an çalıştığım ve yakın bir zamanda yeni başlayacağım işi buradan buldum ben. yani neymiş, yararlı.
  9. ben burayla secretcv'ye farklı kullanıcı adları ve cv'lerle kaydoldum ama bu siteden bana gelen iş habercilerinde secretcv'deki kullanıcı adım da geçiyor. napıyor la bunlar?