şükela:  tümü | bugün
 • az önce mayıs 2002'de yaptığım bir başvuruya telefonla davet edilmemi sağlayan site. çok duygulandım.
 • staj yeri ayarlama umuduyla neredeyse her ilanına başvurduğum site.
  ne girişte yaklaşık 1 saatte hazırladığım cv , ne de başvurular için yazdığım özet bir transmittal letter işe yaramamış ; başvurduğum yerlerin sadece % 1 'i geri dönüş yapmıştır.
  son çareniz olsun yani , biliyorsunuz ki bu ülkede her şey torpille döner.
 • önyazı kayıt sistemleri inanılmaz amatör hatalar barındıran site. eskiden böyle değildi. başvuruya özel önyazı yazıp geçemiyorsunuz illa ki kaydedip onu göndermeniz gerekiyor bu öncelikle çok kullanışsız ve zorlayıcı bir yöntem. o da yetmediği gibi kaydettiğiniz ve başvuruda kullanacağınız önyazı önce doğru düzgün görünürken, başvurudan sonra abuk sabuk bir formata dönüşüyor. bilinmedik karakterler, saçmasapan boşluklar ekliyor. insanı iş başvurusunda kepaze ediyorlar.

  edit: bu önyazı problemiyle ilgili bizzat kendileriyle görüştüğümde aldığım çözüm önerisi şu şekildedir. word vb. bir yerden kopyala yapıştır yaptığınız metin bozulma yaratır. onun yerine metni notepad'e aktarıp oradan önyazı kutusuna yapıştırın dediler. bu nasıl çözümdür arkadaş. koca kariyer.net'in coder'ları buna daha genel bir çözüm bulamamışlar mı? mobilden girip bu işlemi yapan adam ne yapacak? madem böyle bir opsiyon yok niye native app sürüyorsunuz piyasaya? çok ama çok amatörce.
 • sürekli saçma sapan şekillerde hata veren site. kullanıcı girişi yaptıktan sonra java'yla açılan reklam gitmek bilmiyor. sonra cv düzenlemek için ekranlar açılmıyor.
 • bazı holdinglerin ilan açacağım derken çığır açtıkları site.

  https://twitter.com/…onul/status/296893741803925504
 • ben farklı bir kısmına giriyorum sanırım bu sitenin, yazılanların ve inanılanların aksine şu an çalıştığım ve yakın bir zamanda yeni başlayacağım işi buradan buldum ben. yani neymiş, yararlı.
 • 14 şubat'ta yaptığım başvuruya, firma tarafından 30sn sonra 15 şubat tarihli otomatik cevap göndermiş olan site. anlıyoruz sallamıyorsunuz ama bu kadar belli etmeyin, umut fakirin ekmeği.
 • bildigin moral bozandir.

  siteye nereden baksaniz 2 yildir filan ugramamisimdir, allah ugratmasin amin diyecegim ters olacak. her neyse bugun mail atip size son 6 ayda gelen bildirim var, git oku dediler. son derece disiplinli bir egitimden geldigim icin biri git oku seklinde emir kipiyle konustu mu duramiyorum, okuyorum.

  eyvallah, bir heyecan firtinasi esti bende, bir anda sahane bir insansiniz ve sizi aylik bir milyon dolarla almak istiyoruz gibi bir mesaj beklentisine girdim haliyle. hadi diyorum tamam bir milyon dolar buyuk rakam, bunun vergisi var, o var bu var, simdi onunla havuzlu villa bile alinir aslinda... gerci ankara'da havuzlu villayi ne yapayim, yaz dedigin 3 ay surmuyor, onda da cok sicak diye soylenip gitmeyiz. o zaman soyle guzel bir dag evi alirim, yazlari cikarim, yesillik, oksijen vesaire... sonracigima dag evindeki somine karsisinda sicak sarap icerim arkadaslarla. zaten ayda bir milyon dolar veriyor olduklari icin tas catlasa bir yil calisirim, sonra da bana zam yapmiyorsaniz cikarim derim. dunyayi gezerim, bir porsche alir araba kullanmayi ogrenirim. ne bileyim yamactan parasutle atlarim, en azindan parasutu takarim ama atlar miyim bilemiyorum.

  sunu yaparim, bunu ederim, hatta hayir isleri bile yaparim az para degil yani filan diye diye mesajlari actim, ayni firmadan biri 2008'de digeri 2012'de gelen iki adet ret mektubu. hadi bir kere reddetmisiniz, eyvallah. yahu ozgecmis atmadan ikinci kez reddetmek neden? bir de birincide ileride size uygun yer olursa iletisecegiz sizinle demisiniz, aradan 4 yil gecmis, biz simdi sizin verilerinizi tabanimiza kaydettik, haberiniz olsun, yani basvurmadiniz bu aralar ama olsun biz sizi kaydettik, is de yok size haberiniz olsun nedir? ilk sefer bana yalan mi soylediniz? insanlara olan inancimi sarstiniz, halbuse ben hala insanlarin durustlugune guvenengillerdendim...

  dag evimin basima yikilmasi, yamac parasutunde cesaretimi toplayamamama ragmen gelip birinin beni arkadan itmesi ve tum kemiklerimi kirmam, porche'ye daha ilk seferde takla attirmam, havuzda e-koli basili bulunmasi... iste bunlarin hepsi bir anda oldu resmen...

  hayir benim isim var bir de, bir is ne kadar sevilebilirse iste o kadar da seviyor sayilirim, ona ragmen bir anda tum basarisizligimi acimadan tekrar yuzume vurdun ya kariyer.net, alacagin olsun e mi?
 • çok acayip bi mail bildirim sistemi olan platform.

  yeni mektubunuz var diye mail geldi. heyecanla girdim hesabıma. baktım yeni mektup/mesaj yok. sonra anladım ki tam 7 gün önce gelen, çoktan kontrol ettiğim mesajın mailini bugün atmışlar. enteresan.
 • iş bulmaktan ziyade, şirketlerin reklam alanı haline gelmiş portal.