şükela:  tümü | bugün
  • aslında başlık: kariyer.net'teki hayata umutla baktıran makine mühendisi olacaktı lakin 50 karakterlik bir başlık düşünemediğimiz için bu şekilde açmak zorunda kaldım.

kariyer.net'e çok uğramaz aslında böyle fantastik ilanlar ama bence bu zirveye oynamalı. en azından 25 yaşında 5 sene deneyimli, yüksek lisans mezunu mühendis arayan tiplerden değiller.

eğer gerçekten şirketlerinde de bu yazdıkları gibi içten iseler ücretsiz 6 aylık sözleşme altına imza atarım( sigortamı yatırsınlar ama :) )

verilen ilan da şu şekilde;

------------ilan metni---------
    1- anadolu yakasında ikamet ederse istanbul trafiği ile boğuşmadan işe gelip giderek ailesine daha uzun vakit ayırabilir.

2-bizimle uzun ve keyifli iş yolculuğuna çıkmaya hazır yeni mezun veya en fazla 1-2 yıl iş hayatı tecrübesi olan bir mühendisi tercih ederiz.

3- türkiye’nin hemen her ilini gezmek için bundan güzel iş mi olur diyecek bol bol seyahat etmek isteyecek bir arkadaşla çalışmak isteriz.

4- staj veya iş hayatında kısa süreli de olsa özellikle motor, pompa, fan, türbin, redüktör gibi ekipmanlara aşina olduysa çalışmaya başlayınca faydasını görecektir. yoksa işe başladığında önce bunlar hakkında kendini biraz geliştirmesi gerekecektir.

5-almanya merkezimiz ile sürekli bağlantıda olunacağından bol bol ingilizce pratik yapacaktır. almanca bilgisi avantaj olabilir ancak her ne kadar almanya merkezli bir firma olsak da merkezde çok farklı uluslardan çalışanımız olduğu için eğitim dilleri ingilizce’dir.

6-office programlarını sadece düz yazı için değil de çok güzel sunumlar yapmak, faydalı excel tabloları ile analizler yapmak için kullanabilen arkadaşlara kanımız daha çabuk ısınıyor.

7-b sınıfı ehliyetiniz var ve aktif kullanıcı iseniz size vereceğimiz araç ile daha güvenli seyahat edeceğinizi düşünürüz.

8- erkek adaylar başvuracak olursa askerliğini yapmış olmasını tercih ederiz. böylece askere gidip kendisini özletmez. ( bak buna çok güldüm mesela)

9-makine bakım alanında çalışmış olan veya satış konusunda deneyimi olan adaylar daha avantajlıdır ama bu konularda deneyiminiz yoksa merak etmeyin biz sizi geliştirebiliriz.

10-yukarıda sayılan tüm niteliklerin hepsine birden uymanız gerekmez. bizim için önemli olan kendi şirket kültürümüze ve arkadaşlığımıza uyum sağlayabilecek kişiliğiniz ve yukarıda sayılan niteliklere yakın bir özgeçmişinizin olmasıdır.

------------ilan metni---------

ilanı veren şirket: proaktif bakım teknolojileri ve hizmetleri san. ve tic. ltd. şti. bu da ilanın ta kendisi
  • mesleki tecrübelerime dayanayak söylüyorum ki, idealist yeni mezunları kandırmanın en temiz yolu, onları kendilerini geliştirebilecekleri imkanlar sunduğunuza inandırmaktır.

bu yöntemle hem idealist çıtır yeni mezunumuzu gazlar, hem de düşük fiyata çalıştırarak aynı zamanda onun sorgulamasına da engel olmuş oluruz.

bu ülkenin en büyük, en kurumsal, en uluslararası, firmalarına neden 30+ insanlar işe alınmıyor?

çünkü yeni mezun geliştiriyorlar. yerseniz.

unutmadan: ilan sempatiktir tabii. bende karıncayı sikerken belini incitmeyecek biri tarafından yazılmış gibi bir intiba bıraktı. işte bunlar hep tecrübe, hep göte girmiş şemsiye.

vallahi yazdıkça yazasım geliyor. bu ilan aracılığıyla yapacağınız iş görüşmesindeki maaş ve şartlar konuşması şöyle olacak. ''sen bir başla, 6 ay 1500 lira maaşla çalış, hem sana yatırım yapacağız, kendini geliştir o sürede, 6 ay sonra asıl maaşı konuşuruz.'' o maaş 6 ay değil 6 sene de geçse asla optimum seviyeye ulaşmaz. zira bu tür firmalar yeni mezunu 3 sene çalıştırıp, posasını çıkarır ve yenisini alır.
  • şimdiye kadarki bütün yöneticilerim-patronlarım kültürsüz insanlar olduğu için başvurmayı bana düşündüren ilan. böyle bir ilanı verebilecek kadar geyik yapabilen insanlarla çalışılır.
  • ilginç ilan. hem anadolu yakasında oturacaksın, ki bunu ailene daha çok vakit geçirmeye bağlayacaksın. hemde türkiye'nin hemen hemen tüm illerini gezip bol bol seyahat edeceksin. nasıl hazırlandı ki bu ilan tiner çekerek mi. işe yakın olup ailesi ile daha çok mu vakit geçirecek, yoksa ver altına arabayı gör götüm yolları mantığıyla salacak mısın şehir şehir adımı piyasaya.