şükela:  tümü | bugün
 • şu adresten görebileceğiniz fantastik ilan.
  arkadaş bu nedir?
  bütün bu özellikleri kapsayan bi adam değil türkiye'de dünya'da varsa, yazılımı bırakıp kuracağı din'de din adamı olmayı şimdiden kabul ediyorum.
  amin
 • öldü o.
  (bkz: steve jobs)

  debe editi:
  40 hadis

  1- kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz, müjdeleyiniz, nefret ettirmeyiniz.

  2- islâm, güzel ahlâktır.

  3- insanlara merhamet etmeyene allah merhamet etmez.

  4- nerede olursan ol allah’a karşı gelmekten sakın; yaptığın kötülüğün arkasından bir iyilik yap ki bu onu yok etsin. insanlara karşı güzel ahlakın gereğine göre davran.

  5- hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir.

  6- mümin, bir delikten iki defa sokulmaz. (mümin, iki defa aynı yanılgıya düşmez)

  7- allah, sizden birinizin yaptığı işi, ameli ve görevi sağlam ve iyi yapmasından hoşnut olur.

  8- iman, yetmiş küsur derecedir. en üstünü “lâ ilâhe illallah (allah’tan başka ilah yoktur)” sözüdür, en düşük derecesi de rahatsız edici bir şeyi yoldan kaldırmaktır. haya da imandandır.

  9- müslüman, insanların elinden ve dilinden emin olduğu kimsedir.

  10- (mümin) kardeşinle münakaşa etme, onun hoşuna gitmeyecek şakalar yapma ve ona yerine getirmeyeceğin bir söz verme.

  11- utanmadıktan sonra dilediğini yap!

  12- (allah rasûlü) “din nasihattir/samimiyettir” buyurdu. “kime yâ rasûlallah?” diye sorduk. o da; “allah’a, kitabına, peygamberine, müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.

  13- kim kötü ve çirkin bir iş görürse onu eliyle düzeltsin; eğer buna gücü yetmiyorsa diliyle düzeltsin; buna da gücü yetmezse, kalben karşı koysun. bu da imanın en zayıf derecesidir.

  14- iki göz vardır ki, cehennem ateşi onlara dokunmaz: allah korkusundan ağlayan göz, bir de gecesini allah yolunda, nöbet tutarak geçiren göz.

  15- zarar vermek ve zarara zararla karşılık vermek yoktur.

  16- hiçbiriniz kendisi için istediğini (mü’min) kardeşi için istemedikçe (gerçek) iman etmiş olamaz.

  17- müslüman müslüman’ın kardeşidir. ona zulmetmez, onu (düşmanına) teslim etmez. kim, (mümin) kardeşinin bir ihtiyacını giderirse allah da onun bir ihtiyacını giderir. kim müslüman’ı bir sıkıntıdan kurtarırsa, bu sebeple allah da onu kıyamet günü sıkıntılarının birinden kurtarır. kim bir müslüman’ı(n kusurunu) örterse, allah da kıyamet günü onu(n kusurunu) örter.

  18- iman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de (gerçek anlamda) iman etmiş olamazsınız.

  19- işçiye ücretini, (alnının) teri kurumadan veriniz.

  20- rabbinize karşı gelmekten sakının, beş vakit namazınızı kılın, ramazan orucunuzu tutun, mallarınızın zekatını verin, yöneticilerinize itaat edin. (böylelikle) rabbinizin cennetine girersiniz.

  21- hiç şüphe yok ki doğruluk iyiliğe götürür. iyilik de cennete götürür. kişi doğru söyleye söyleye allah katında sıddîk (doğru sözlü) diye yazılır. yalancılık kötüye götürür. kötülük de cehenneme götürür. kişi yalan söyleye söyleye allah katında kezzâb (çok yalancı) diye yazılır.

  22- ( mümin) kardeşine tebessüm etmen sadakadır. iyiliği emredip kötülükten sakındırman sadakadır. yolunu kaybeden kimseye yol göstermen sadakadır. yoldan taş, diken, kemik gibi şeyleri kaldırıp atman da senin için sadakadır.

  23- allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.

  24- allah’ın rızası, anne ve babanın rızasındadır. allah’ın öfkesi de anne babanın öfkesindedir.

  25- üç dua vardır ki, bunlar şüphesiz kabul edilir: mazlumun duası, misafirin duası ve babanın evladına duası.

  26- hiçbir baba, çocuğuna, güzel terbiyeden daha üstün bir hediye veremez.

  27- peygamberimiz işaret parmağı ve orta parmağıyla işaret ederek: “ gerek kendisine ve gerekse başkasına ait herhangi bir yetimi görüp gözetmeyi üzerine alan kimse ile ben, cennette işte böyle yan yanayız” buyurmuştur.

  28- küçüklerimize merhamet etmeyen, büyüklerimize saygı göstermeyen bizden değildir.

  29- sizin en hayırlılarınız, hanımlarına karşı en iyi davrananlarınızdır.

  30- cebrâil bana komşu hakkında o kadar çok tavsiyede bulundu ki; ben ( allah teâlâ) komşuyu komşuya mirasçı kılacak zannettim.

  31- birbirinize buğuz etmeyin, birbirinize haset etmeyin, birbirinize arka çevirmeyin; ey allah’ın kulları, kardeş olun. bir müslüman’a, üç günden fazla (din) kardeşi ile dargın durması helal olmaz.

  32- (insanı) helâk eden şu yedi şeyden kaçının. onlar nelerdir ya resulullah dediler. bunun üzerine: allah’a şirk koşmak, sihir, allah’ın haram kıldığı cana kıymak, faiz yemek, yetim malı yemek, savaştan kaçmak, suçsuz ve namuslu mümin kadınlara iftirada bulunmak buyurdu.

  33- allah’a ve ahiret gününe imân eden kimse, komşusuna eziyet etmesin. allah’a ve ahiret gününe imân eden misafirine ikramda bulunsun. allah’a ve ahiret gününe imân eden kimse, ya hayır söylesin veya sussun.

  34- söz taşıyanlar (cezalarını çekmeden yada affedilmedikçe) cennete giremezler.

  35- dul ve fakirlere yardım eden kimse, allah yolunda cihad eden veya gündüzleri (nafile) oruç tutup, gecelerini (nafile) ibadetle geçiren kimse gibidir.

  36- her insan hata eder. hata işleyenlerin en hayırlıları tevbe edenlerdir.

  37- insanda bir organ vardır. eğer o sağlıklı ise bütün vücut sağlıklı olur; eğer o bozulursa bütün vücut bozulur. dikkat edin! o, kalptir.

  38- mü’minin başka hiç kimsede bulunmayan ilginç bir hali vardır; o’nun her işi hayırdır. eğer bir genişliğe (nimete) kavuşursa şükreder ve bu onun için bir hayır olur. eğer bir darlığa (musibete) uğrarsa sabreder ve bu da onun için bir hayır olur.

  39- bir müslüman’ın diktiği ağaçtan veya ektiği ekinden insan, hayvan ve kuşların yedikleri şeyler, o müslüman için birer sadakadır.

  40- bizi aldatan bizden değildir.
 • neo sen misin

  (bkz: beyler koşun matrixi yapacaz)

  edit...

  belki summoner istiyorlardır...
  can cast c++ three times a day...
 • sesli guldugum ilandir. 1000-1500 tl'ye calistiracak bill gates ariyor adamlar.
 • üzerine biraz da leblebi istemedikleri kalmış ilan. bütün bu özellikleri bir arada isteyip bir de şu semtlerde otursun demek de ayrı bir ütopikmiş.
 • pozisyonu disinda hicbir fantastiklik tasimayan ilan. yazilim mimari zaten belirtilen teknolojilere hakim olmali.
 • bu ilanda fantastiklik görmeyen arkadaşlar uygunsa benim kriptonit madenimde çalışmaya gelebilir ücret dolgundur. servis olarak da t-rex kullanıyoruz, kapınıza kadar bırakır.
 • hepsini biliyorum ama ms office yok bende diyerek kaçırdığım ilan.
 • kariyer.net'te barınan uçuk ilanlardan sadece biri. işin tuhaf yanı bu tip ilanlara yapılan başvuru sayısı da ziyadesiyle yüksek. o yüzden işverenin isteklerinin önü alınmıyor. arz talep eğrisi güzel ülkemde hep bunlara yakınsıyor.