şükela:  tümü | bugün
  • firmanın aslında kendini küçük düşürdüğü ilandır. bi yerin çalışan ararken nasıl bu kadar saygısızca bir üslup takındığına inanamadım. ya da inandım bilemiyorum. sonuçta çalışan değil köle arıyorlar, bu besbelli. ama bu kadar açıktan belli etmeselermiş.

155 kişi de bu pozisyona başvurmuş. işe alınan kişiye karşı tutumları nasıl olacak tahmin etmek zor olmasa gerek.

ne diyelim, yaratıcı olayım derken rezil olmak bu olsa gerek.

ekleme: ilanı yayından kaldırmışlar. ekran resmi koyuyorum. tepkisini gösteren herkese de teşekkür ediyorum. bir daha işe alacakları kişinin de bir ‘insan’ olduğunu akıllarından çıkarmazlar ve çalışanlarına doğru düzgün muamele yaparlar umarım.

https://eksiup.com/p/kb326760tq5y

gelme diye bağıran ilan

ek-1)firmanın reklamını yapmak değil tabii ki amacım. olur da bir gün burası karşınıza çıkarsa arkanıza bakmadan kaçın istedim. böyle karşısındakine saygısı olmayan insanlara prim vermeyin.

2-) (bkz: #100764016)

“bütün şirketler böyle, istediklerini açık yazmışlar işte” diye bu sistemi savunmayın lütfen. herkes böyle yapıyor diye “normali bu olacak” değil. çalışan insanlar olarak vampirlere ses çıkarmadıkça daha çok kan emer bunun gibiler.

3-)bir yazar “sırf size neden gelinmemesini anlatan bir ön yazı göndermek için cv yollanabilir” demiş. şahsen instagramdan ilanlarını eleştiren bir mesaj göndermiştim. isteyenler de yapabilir. belki böyle böyle düzeltirler kendilerini.

ayrıca ben bu tarz konuların gençler için de örnek oluşturacağını düşünüyorum. lütfen, rica ediyorum şu ilanı normalleştiren şeyler yazmayın. avrupa ülkeleri insanlar daha iyi koşullarda çalışsınlar, ailelerine, kendilerine vakit ayırabilsinler diye çalışma koşullarını iyileştirirken biz bu sömürü düzenini desteklemeyelim.

4-) bazı yazar arkadaşlar da belirtmiş. esnek çalışma saati ile fazla mesai arasında fark vardır. şark kurnazı bazı şirketler fazla mesaiyi esnek çalışma saati diye millete kakalamaya çalışıyor. kendinizi sömürttürmeyin. emeğimizi verdiğimiz işin karşılığını istemek en doğal hakkımız !
  • dil bilgisi hatalariyla dolu artistik bir ilandir...
  • geleni siksinler diye mesaj atılması gereken ilan.
  • sanırım işveren “bağ bağışlıyor” dediğim ilan.
  • ciddi ciddi bu şirkete reklam için iş veren var mıdır acaba .

bıdbıdbıbdıbıd gelme
    bıbdıbdıbdıbıd gelme
    bıdbıbdıbdıd gelme

gavat sen önce bi liseyi bitir adam gibi bir üniversite oku da ondan sonra iş ilanı ver.
  • kâr ortağı yapmadan, hisse vermeden kendi işiymiş gibi yapsıncı işletmecileri göz önüne seren başlık.
  • türkçe meali: sıradan bir ''modern köle'' değil bizim aradığımız. dünyası farklı, kafası farklı bir köle olmalı... herkesin gittiği yoldan gitmeyen, değişik bakış açılarına sahip ''modern köle'' bizim aradığımız. kimileri buna ''yaratıcı köle'' diyor, bizse "farklı köle'' diyoruz.

hahaha, geçti onlar yavrum geçti, o eskidendi. artık kimse bu masalları tınlamıyor.
  • her gün yeni bir merdivenaltı ajansın açıldığı reklam piyasasında artık sıklıkla karşılaşılabilecek türdeki ilanlardan sadece biridir.
  • "çok çalışırız, arı gibiyiz. esnek çalışma saatleri..." hı hı tabi. verimli çalışırız, verim almak esasımızdır demiyor da... "çok çalışırız biz, sen de çalışkan ol" mesajı altında sömürmeye insan aranıyor.
  • "türkçe bilmiyorsan ilan verme" diye mesaj atılası bir ilan.