şükela:  tümü | bugün
  • gayetle ki olabilecek bir hadise. zira iş dediğin illa torpille bulunmaz. ve (bkz: login it den iş bulmak)
  • bir zamanlar başardığım, şu sıralar yine başarmaya çalıştığım olay. kariyer.net saplantısı öyle bir hale geldi ki gazete ilanlarına bile başvurmayabiliyor insan, bir nevi kafama uygun işveren arıyorum hesabı.
  • (bkz: #9065791)
  • eğer benim gibi bir halkla ilişkilerciyseniz başarılabilmesi oldukça güç bir durumdur çünkü sektörünüz iyi ya da kötü olarak değerlendirilebilecek tartışılabilecek bir takım kompleksler sahibidir, bu kompleksler alanınızla ilgili çok fazla ilanla karşılaşamamanızı sağlar, ancak bol bol çağrı merkezi, müşteri temsilcisi vs.. ilanları vardır ve iş bulmak konusunda çok fazla seçici değilseniz kariyer netten iş bulmak durumu sizin için geçerli olabilir. bunun yanında almış olduğunuz veya alacağınız onlarca "özgeçmişiniz veritabanımıza alınmıştır, ihtiyaç duyulduğunda size döneceğizdir" mektupları sizi depresyona sürükleyebildiği gibi egonuzu da okşayabilir, herşeye rağmen işsizlikten kırılan günümüz türkiyesi için önemli bir buluştur.
  • nadiren de olsa gerçekleşebilen bir durum. ancak, firmasına göre bazılarının kendi sayfasından cv havuzuna kayıt bırakmak çok daha fazla işe yarıyor. ayrıca belki de içindeki cv fazlalığından kaynaklıdır, kariyer.net, yenibiris.com'a göre çok daha az size dönüş yapılan bir sitedir. yine de anahtar kelimeleriniz sayesinde, sizi şirketin kendisinin bulması da olası. sonuçta kader kısmet işi bunlar böyle iş güç bulmak. bulduktan sonra içinde sıkılmadan kalmak falan...
  • walla ben de oradan iş buldum, iş bulanda cok insan gördum ama 1000 basvuru yapıp max. 10 mulakata gidilir sonra da vasat bir işe kabul olunur.
  • imkansıza yakındır
  • atmosteri geçen bir göktaşı parçasının kafanıza düşme ihtimalinden daha düşüktür.