şükela:  tümü | bugün
430 entry daha
  • imkansız hale gelmiştir . aramızda kariyerden iş bulan yada kariyer neti başarılı bulan var mı bilmiyorum ama bence reklam sitesinden ibaret bi hale gelmiş .

çevremde kariyerden iş arayan kim varsa aynı şeyi söylüyor.amacına hizmet etmeyen tam anlamıyla vakit kaybından ibaret bir site .
  • %70 ve üzeri uyum oranı yakalaman lazım ki bir şansın olsun. genelde şirketler bu oran ve üzerindeki uyumlu cvleri görüntülüyor.
  • işverenlerin desteği ile ayakta duran kariyer sitesinde iş bulmanız imkansıza yakındır. sebebi gayet nettir, teknisyenin görev alacağı işe mühendis arıyorlar. kasiyere işletme mezunu, yakında doktora isterler.
  • gayet bulunmaktadır. şu anki sektöre girişim kariyer net ile oldu. bununla birlikte hala arada başvurular yaparım ve ararlar. işe uygun değilsinizdir belki başkasını arıyorlardır. bana da her yer dönmüyor yani.
  • 40 yılda 1 gibisin
  • benim henüz tecrübe edemediğim durum.

hem daha iyi bir fırsat bulabilir miyim, hem de piyasadaki değerimi göreyim diye 10 senedir ara sıra kariyer.net'e girip bakarım.

hali hazırda işim olduğu için ilanı didik didik okuyup, merkez ofislerinin yerine kadar bakıp ilanlara öyle başvuruyorum. örneğin sigara kullanmıyor olsam da "sigara kullanmayan" gibi bir ifade olan ilana başvurmam. insanların sigara içip, içmemesine karışacak kadar mikro yöneten bir iş yerinde mutlu olmak imkansızdır. keza ofisleri cehennemin dibindeyse de başvurmam. adam ilan açmış, organize sanayi bölgesinde. her sabah 80km'e mi gideceğim? bu yüzden az ama öz ve genelde 85% ve üzeri uyum olan işlere başvurmuşumdur.

buna rağmen bugüne kadar sadece ve sadece 2 kere görüşmeye çağırıldım. hiç bir işimi de buradan bulmadım. bulacağımı da düşünmüyorum zaten.
  • kariyer.net bence sitesinden iş bulan insanları toplayıp başarı öyküsünü anlattığı bir youtube kanalı açmalı, zaten toplasan 50 kişi felan iş bulmuştur bu siteden yaşamı boyunca.
  • gitmeyeceğim halde başvuru yaptığım olmuştu en az 3 yerden aranmıştım. sektöre göre değişiyordur belki.
  • daha önce 3 defa farklı şirkette çalıştım hepsini kariyer.net üzerinden buldum... hatta en sonuncusunu pandemi döneminde istifa edip 10 gün sonra farklı bir yerde işe başlayarak yaptım...
    başvurduğunuz yere %80-85 üzeri uyum sağlarsanız aranırsınız.
  • secret cv 'den daha çok arama gelmiştir. hepsi de işim olduğu döneme denk geldiği için reddettim. belki de kariyer.net bilgilerini güncelleme zamanı gelmiştir.
234 entry daha