şükela:  tümü | bugün
  • kimi zaman kişinin kafasını daha çok karıştıran bir eylemdir. çoğu hayata geçmez zaten. yada sorun bende bilemiyorum.
  • (bkz: m gen)
  • otuzumda ayda $10000
    otuzbeşimde ayda $20000
    kırkbeşimde şirketimin cirosu $100000000
    ellimde beş kıtaya yayılı servetim $100,000,000,000,00

ondan sonrasını planlamadım.
  • şirketlerde insan kaynakları bünyesinde çalışanlar için gerçekleştirilmesi gereken hadise..

gerçekleştirilen diyemiyorum lâkin henüz öyle bir şirkete rastlamadım..
  • dolduruş cümlesidir. aslında çalışkan insanın her zaman şansı açıktır. çalışacaksın. bu da mı olmadı? o zaman satrançtan bir söz: iyi oyuncu her zaman şanslıdır.
  • subjektif olduğu için güvenilmezdir. genellikle evdeki hesabın çarşıya uymamasıyla sonuçlanır.
  • ülkemizde ise kariyer planlaması şu şekilde yapılır; iddaa oynayacaksınız ve bir maçta kime oynayacağınıza karar veremediniz.başlarsınız iddaa bayindeki adama sormaya."hacı sence malmö ne yapar,barca geçen hafta içi yenildi oynasak mi şeklinde sorar da sorarız.işte kariyer planlaması da ülkemizde bu şekilde yapılmaktadır."ben ne olsam acaba hacı okul bitince toefl mı alsam kpds mi ales'e mi gitsem askere mi?bilgi sahibi bir danışman dışında herkese sorarız.hoş ülkemizde ceo pozisyonu yokken ceo yetiştiren bir ülkenin yeni mezunları anca bunları yapar.
  • önceden yapılmadığı takdirde iş arama aşamasında insanı strese ve kararsızlığa iten hede.
  • elinizde patlama ihtimali yüksektir, hele bu ekonomik ortamda.

büyüyen bir şirkette çalışıyorsanız anlamlıdır tabii; kendinize pozisyon olarak daha farklı bir hedef biçip ona doğru ilerleyebilirsiniz. tersi durumda illaki kariyer planlarınıza göre bişeyler yapayım derseniz işyeri/iş değiştirmek tek alternatif olarak kalır.