şükela:  tümü | bugün
 • bir futbolcu olabilir ya da aktor, ya da is adami. gencken real madrid'e transfer olmustur, cok iyi bir filmde cok basarili is cikarmistir, basarili bir sirkette yoneticidir ama sonrasinda isler istedigi gibi gitmemis, kendini caykur rizespor'da, siradan dizilerde ya da siktiriboktan bir turk firmasinda bulmustur. genelde sansa baglarlar bunu ama nedir bu adamlarin ortak ozelligi;

  1- tembellik: konusunda ne kadar yetenekli olursa olsun calismazsan hicbir sey degilsin!

  2- bireysellik: her alanda eger takim oyuncusu oldugunu gosteremezsen, diger takim arkadaslarinla anlasamazsan yine tek basina hicbir sey degilsin!

  3- isine saygisi, bagliliginin olmamasi: o isi benimsemezsen, sirf para kazanmak icin yaparsan ve bunu belli edersen maalesef kapinin onunde bulursun kendini.

  4- gece hayati, alkol: hic bir sektorde sevilen bir durum degildir.

  evet gencler bunlara dikkat edelim, bir robinho, bir sahan gokbakar ya da basarisiz bir plaza elemani olmamak icin..
 • kariyerinin yükseklerde oluğunu düşünmek ki bence doyum noktası da denebilir, düşüşe geçmektir.

  kariyerinin nasıl yükseklerde olduğunu düşünebilir ki insan diyordum ki başlığı açan yazar arkadaş bu düşüncemi silip süpürüp gözümde en iyi örnek olmuştur.

  gelişime açık olmak, hep daha iyisinin olabileceğini düşünmek kişiye çok şey katar.

  ha bu arada kişinin kariyerini x firması, y takımı gibi saçma ve tutarsız şeylerle ölçmekte ayrı bir kafa olsa gerek.

  örneklerle açıklayalım ;

  tarık çamdal, bu arkadaş galatasaray gibi bir kulüpte kariyeri kağıt üstünde yüksekmiş gibi görünse de hepimiz daha gelirken ne olacağını biliyorduk.

  türkiye finans katılım bankası çalışanları özellikle kadın olanlar. bu arkadaşların ortak kümesi kadın olması ve başı kapalı olması. gerçi tüm katılım bankaları örnektir.

  diyeceklerim bu kadar.

  bir de maddelemiş. hay ben senin...
 • cevaplarından biri "34 yaşındadırlar" olan anket sorusu.
 • (bkz: yatay mobbing)
  (bkz: dikey mobbing)

  işinizi istediğiniz kadar sevin, istediğiniz kadar verimli çalışın, bunları kafanıza takmaktan zamanla yıpranırsınız ve haliyle düşüşe geçersiniz. hele küçük bir yerde çalışıyorsanız hepten yandınız, her an size mobbing uygulayanlarla dip dibe olmak sizi yer bitirir. en iyisi bunların her iş yerinde olabileceğini düşünüp ölü taklidi yapmak ve kendini işe vermektir. zor ama başka çare yok.
 • benim gözlemlediğim bazı kişilerde madde bağımlılığı sonucunda kariyer ve yaşam kalitesinde düşüşe geçenler var.

  özellikle esrar dedikleri dumanlı içilen şeylere bağımlı olanlar kötüye gidiyor. muhtemelen bir süre sonra bu maddelerin verdiği rahatlık iş hayatlarına da yansıyor. kendilerini salıyorlar. konsantrasyonları bozuluyor. tek düşündükleri o maddeleri içmek, rahatlamak üzerine oluyor.
 • sarkiciysa escinsellere hakaret etmek.
 • yöneticiliğe kapağı atamamış, yaşı da ilerlemiş beyaz yakalı olması.