şükela:  tümü | bugün
 • dominikli genç basketbolcu. 16 yasinda ve 2.10 boyunda. gelecegin en büyük yildiz adayi. seneye buyuk ihtimal kentucky de oynayacak olan bu liseli, 3-4 seneye kalmaz 1. siradan draft ile nba de yer alacak gibi...
 • yavru kevin durant. new jersey doğumlu liseli.
 • mock draft'a göre 2015 draftının zirvesinde gösterilen, kentucky kolejli pivot oyuncusu.

  211cm boyunda, 1995 doğumlu. kendisi 16 yaşında dominik milli takımı olimpiyat kadrosuna seçilmiştir.
 • sezonu kentucky wildcats ile geçirdi, draftın bir numarası olabilmek için jahlil okafor ile kapışıyorlar. yalnız arkadaş son zamanlarda ne uzun yaptı be, zamanında lakers andrew bynum için evi arabayı satmıştı şimdi elini sallasan ellisi.
 • curry ve gsw'nin başarısı basketboldaki değişimin ivmesini oldukça artıracaktır. artık modern uzunların(eğer 10 yıl sonra basketbolda "uzun" diye bir kavram kalırsa) şutu olmalı (en azından yüksek posttan), hareketli olmalı ve aynı zamanda da savunma da yapabilmeli. dolayısıyla towns okafor'a kıyasla modern basketbola çok daha uygun.

  ayrıca minnesota'nın en önemli eksiği savunma (özellikle de pota altı), dolayısıyla okafor'u tercih etmeleri çok yanlış bir karar olur bence.
 • 2015 sınıfındaki favori uzunum. akıllı çocuk, savunma yapmak istiyor, yapar da.

  şutu düzgün, elbette geliştirmesi lazım da geliştirir hiç problem değil belli o mekanikten. yalnız durant falan denmiş, abartmayalım :)

  size'ı dört buçuk normalde sıkıntı çıkartırdı da kısa beş akımı okafor'un da önüne çıkartıyor kendisini.
 • tahminen 1. siradan draft edilecektir.
 • 1. sıradan draft edilmeme olasılığı olmayan,sınıfının en iyi oyuncusu.diğer herkesten iyi bir çember savunucusu ve çok sağlam bir fiziği var.potansiyeli çok yüksek. hücumda post oyunu zayıf fakat mevkisinin en iyi pasörü.spacing sağlayan iyi de dış şutu var.kentucky'nin sezonu 1.bitirmesinin en önemli nedeni kendileri.

  çember çevresinde çok iyi bi bitirici değil.dediğim gibi post oyunu zayıf ve temaslı bitirirken sorun yaşıyo.ama acayip bi fiziği var bu yüzden ortalama olan çember çevresi etkinliğini arttırabilir.

  ribaund konusunda sıkıntı çekmiyo.uzun kolları var ve mobilitesi acayip.inanılmaz bi atletizmi yok ama dezavantaj değil.sezon boyunca faul problemine giriyodu bunu da aşıp uzun süreler oyunda kalabilirse gelecek yılların all-nba teamlerine güle oynaya girer.

  uzunların kısalara göre biraz 'geç açıldığını' düşünürsek geliştiremeyeceği bir tarafı yok.ben biraz abartıyo olabilirim ama izlediğim maçlarda,video breakdownlarda bunu gördüm.valla ne diyelim,yolu açık olsun.
 • size'ı 4,5 muş. saunders'le yapilan son röportaja göre kısa forvet olarak kullanmayı düşünüyormuş. "size" gurularina selam olsun.
 • muhtemelen ilk 3 sıradan draft edilecek oyucu. boyu posu, savunması, şutu ile beraber mükemmel bir potansiyel. d'angelo russelldan sonra en beğendiğim oyuncu 2015 draftı için. bakalım önümüzdeki yıllar ne getirecek.