şükela:  tümü | bugün
  • kendini çürüten önerme.

en azından kendi dilinde bir adet basit cümleyi "iş sahibiyim" diye gezenlerden daha iyi kurduğuna eminim.
  • sistem çözümlemelerini , sosyolojik araştırmaların ve yazılan kitapların işten sayılmaması durumu.
  • yazdığı tuğla gibi kitapları nereye sokabileceğini merak ettiğim sözlükçünün saçması.

edit: bu yazarın biraz daha okuması lazım. zira, başlık başlığa benzemiyor, ne sikim şeyse?
  • avukatlık, yazarlık, gazetecilik, düşünür ve filozof olmak, meslekten sayılmadıysa doğru olabilecek önerme.
  • aramaya inandım ve buldum. başlık ucube gibi ama olsun.

karl marx denilen pehlivanın hayatı boyunca maaşlı bir işe girip çalışmamış olması durumudur. üniversitedeyken hiç kariyer günlerine katılmamış, nasıl cv iyi hazırlanır bilmeyen bir arkadaş olduğu için işsiz kaldığını tahmin ediyorum.

oysa dayıoğlu frederik philips özel teşebbüs olaraktan dünyaca ünlü elektronik üreticisi philipsi kurmuş guldene gulden dememiştir. insan bir dayıoğluna demez mi bize uygun bir iş var mı kuzen diye? eğer bozgunculuk peşinde koşan rahatına düşkün bir pehlivansa demez işte.
  • ne kadar mal değneği bir konu olsa da buna biz değil engels'in verdiği cevabı yazalım:
    "marx felsfe tarihinde bir keman konçertosudur. ve verdiği eserler ortadadır. ben marx'ın yanında bir keman teli olarak görülmeye razıyım."
    çocuğu öldüğü zaman parasızlıktan cenazesini kaldıramamış bir adam var ve ortaya çıkardığı fikirler hala bugün okullarda, bazı kendini bilmez sığırlara ders olarak okutulmakta. ve bu sığırlar bugün asla anlayamayacakları bilgileri, sığ kalitesizliklerinin göstergesi olarak ekşi sözlükte trollük için kullanmakta.

a.
  • o kadar kitabı baban mı yazdı .milyonlarca insan onun yazdığı sistemi hayata geçirebilmek için savaşarak öldü . milyarlarca insan onun yazdığı sistemle yaşadı . marx bir din yazdıysa eğer milyonlarca insan ona taptı.
    her halükarda müthiş bişey
  • anti tez yazarı. tezi zaten adam smith yazmıştı