şükela:  tümü | bugün
  • norvecli bir yazar. ayni zamanda incil cevirilerine danismanlik yapan bir kimse.
  • hayatimin en sikici kitaplarindan birini okumama sebep oldu, sag olsun.
    (bkz: my strugle: death)
  • her şey tamam anladım, satış geliri açısından yayınevine soluk aldırır bu yazar ama takıldığım nokta, monokl'un bu yazar için web sitesi hazırlaması nedir? http://kavgam.monoklkitap.com/ şimdiye kadar hangi yazarınız için özel web sitesi hazırladınız? bir aileden bir çocuğa 300 tl'lik tam takım elbise, diğerlerine bit pazarından 10 tl'lik elbise. bunun gibi durmuş.
  • yazdığı 6 ciltlik kavgam kitabının ilk cildine monokl sayesinde haziranda kavuşacağımız norveçli yazar. denilen o ki kavgam ile edebiyat dünyasını epey bir sarsmış.
    monokl da bu kitaba özel bir web sitesi hazırlamış işte burada.
    baya emek vermişler belli ki, hele sayfayı aşağı yukarı kaydırırken yazarın resmini yavaşça küçülüp büyüyor ya çok hoş olmuş cidden. kavgam kitabına dair her şeye rahatlıkla ulaşılabilen bu web sitesinde yer alan tadımlık bölümü açılır açılmaz denk gelip okumayaydım iyiydi, şimdi gel de devamı için meraktan çatlama.
    gümbür gümbür geliyor işte, üstelik çeviriyi yapan ebru tüzel kitabı norveççeden dlimize çevirmiş, daha ne olsun.
  • websitesi yapılmasını gerçekten garip bulduğum kitaptır. ilk kez bir kitap için websitesi yapıldığını duyuyorum.

aman neyse yakında filmi çıksa da izlesek. o ne öyle 21. yüzyılda kitap mı okunurmuş. bir kitap olsa neyse bir de altı ciltmiş. ay bi' kere cilt ne ayol? öfff. içim daraldaaaaa.

şaka şaka. olm böyle bir insan varsa çok yazık lan. gerçekten yazık. ve varlar yani. cidden varlar.

şuradan kavgam cilt ı'i satın alınabilecek kitabın yazarı: http://www.idefix.com/…asp?sid=t6k6ld1v2c6csbk48q71

neyse ben bir duş alayım the beach filminden fırlamış gibi terledim inanın.
  • hayatını anlattığı 3 bin 600 sayfalık kavgam kitabı dünyada fenomen haline gelmiş, son iki yıldr herkesin elinde olan bu kitap nihayet türkçeye çevrilmiş.
  • 3 gündür çok sağlam kendimi kaptırdığım kitap
  • sf'daki city lights kitabevinde min kamp'in 4. kitabini kosa kosa giderek imzalattigim, buyuduk ve kirlendi dunya mekanizmasindan beni uzaklastiran, bakislari kuzey insani soguklugundan bir kademe daha yogun, guzel insan.
  • kavgam'ın ilk cildi zaman kaybıdır. uzattıkça uzatır, insan ruhuna ve varoluşuna dair bilmediğimiz, yeni, vaybe'lik hiçbir şey söylemez. kitabın başında düzülen 3-4 sayfalık devasa methiyelere aldandım. hayatımda ilk kez yaptım bunu. bir daha da yapmam.
  • monokl tarafından reklamının çok kötü yapıldığını düşündüğüm yazardır. yazdıkları konusunda ise dil uzatacak yetkide olduğumu düşünmüyorum, okuyun, okutun.