şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ricky gervais'in xfm'deki radyo produktoru. birlikte yaptiklari podcasting'leri dunyada dinlenme rekorlari kirmistir. okuldan bikip yarim biraktigindan, butun temel bilgilerini internetten almaktadir.
 • eski xfm* yapımcısı.

  yeryüzüne gelmiş en zeki adam (üstüne tanımam).

  internet alt üst edilmeli, ses/görüntü hangi formatta nesi bulunabiliyorsa bulunmalı, yenilip yutulmalı.

  daha da anlamlı olabilmesi için, beraberinde bayinizden ısrarla isteyiniz:
  (bkz: ricky gervais)
  (bkz: stephen merchant)
 • the ricky gervais show'un başkahramanı.

  (bkz: karl's diary)
  (bkz: monkey news)
 • the office ve extras'in yapimcilari olan ricky gervais ve stephen merchant, xfm'de 2001'den 2005'e kadar bir radyo programi yapiyordu. o siralar xfm'de calisan produktor karl pilkington ile tanistilar. karl'in inanilmaz gorusleri ve teorileri zamanla programda daha fazla yer almaya basladi. radyo programini bitirdikten sonra uc sezon ve 24 bolumden olusan bir podcast serisi hazirladilar. bu seri dunyanin en cok dinlenilen podcast'i olarak guinness rekorlar kitabi'na girdi.
  karl, kendisinin ricky gervais ve stephen merchant'in yarattigi bir karakter oldugu iddialarina sinirlendigi ve konusacak bir sey kalmadigini dusundugu icin yeni bir sezon daha yapmak istemiyor.
  ricky gervais kendisi icin yasayan en komik insan yorumunu yapiyor ve ben de kendisine katiliyorum. ozellikle podcast'i dinlerken kac defa puskurerek guldugumu anlatamam.

  kendisi ve uclunun yaptigi showlar hakkinda her turlu bilginin bulunabilecegi wiki'ye asagidaki adresten ulasilabilir:
  http://www.pilkipedia.co.uk/
 • ricky gervais'e göre:

  "karl pilkington, a man with no qualifications, very little education but who is now known the world over as a man with a head like a fucking orange."

  kay: guide to natural history podcast
 • gerçek anlamda bir sitcom karakteridir
 • uzaya gönderilen ilk maymunun dünyadan gönderilen sinyaller ile talimatlar aldığını, bu talimatları ise önceden uzay gemisine yerleştirilmiş muz makinası sayesinde uyguladığını söyleyen kişi. maymunun nasıl talimatları anladığını açıklamadı ama maymun her doğru yaptığı manevrada (dediğine göre sol-sağ) muz makinası kendisine muz veriyormuş. maymun için bir nevi ödül yani.. böyle düşünceleri var işte bu adamın.
 • the ricky gervais show'un animasyonlu hbo versiyonunun geçen hafta yayınlanan bölümünde* gülmekten beynimi patlatmış insan evladı.

  mevzu doppelganger üzerinden gitmektedir. ricky ve stephen olayı açıklarlar. tamamen senin gibi görünen, senin gibi davranan, senin gibi hareket eden biri ile bir gün geçirsen ne yapardın diye sorarlar. karl da şöyle bir cevap verir:

  "how would i know which one i was?"*

  ölümlerden döndüm lan gülmekten ahahahadlsfsdşhkşlkj
 • bu adamın absürd bir karakter değil de, gerçek bir insan olmasını aklım almıyor. nasıl bir insan fokların bir balıkla köpeğin çiftleşmesinden olduğunu düşünür ve bunu savunur? bütün sindirim sistemi kendisine göre gereksizdir, ağızdan anüse kadar düz bir boru yeterlidir çünkü artık yoğurt yiyoruz, eski insanlar dinozor yediği için sindirim sistemleri öyleydi. annesinin evindeki mutfakta gördüğü sinek de yıllardır hep aynı sinektir, mutfakta sadece bir tane sinek vardır çünkü, başka hiç görmemiştir. bu yazdıklarımın hepsi tek bir bölümde söyledikleri ve aynı bölümde daha bunun kadar bir sürü şey saçmaladı.

  mümkünatı yok, gerçek değil bu adam.

  unutmadan; (bkz: i could eat a knob at night).