*

şükela:  tümü | bugün
 • akrep nalan'ın bir şarkısı. terkedip giden eski sevgili için söylenmelidir şu karlı günlerde.

  inşallah ol sende böyle
  aşık ol da bak birine
  ben oldum da ne oldu sanki
  senin gibi birisine

  karlar düşer
  düşer düşer ağlarım
  hep ismini
  hep ismini anarım

  gel de gör bak şimdi beni
  bulamazsın eski halimi
  seni düşünmekten
  yitirdim ben benliğimi

  karlar düşer
  düşer düşer ağlarım
  hep ismini
  hep ismini anarım

  zaten sende insaf yoktu
  olsaydı terketmezdin beni
  terkettin de ne oldu sanki
  bak buldum başka birini

  karlar düşer
  düşer düşer ağlarım
  hep ismini
  hep ismini anarım
 • bir zamanlar emel'in de söylemiş olduğu şarkı.
 • bir gazetede 'neden karlar düşerken biz de düşer düşer ağlarız?' şeklindeki başlığı görünceye kadar anlamını çözememiş olduğumu sonradan anladığım şarkı.
 • zeki mürenin yorgunum adlı kasedinde seslendirdigi bir cazcı ustalıgıyla olamasa da terennumlerinde neseyle duuubii dubab dubi dubi dubabbaaab diye sakıdıgı eser.
 • kar'in mi, yoksa $arkiyi cigiran iyimser bireyin mi du$tugunun muallakta oldugu bir halk ezgisi. du$up du$up kafayi gozu yardiktan sonra aglayan insanlarin turkusu.
 • fiili geniş zaman görünümlü ama yaz kış geniş zamanın hikayesinde çekilen, özneyle kardeşliğine doyum olmayandır. *

  "ve ben bir tek karlar düşerken çocuk olabilirdim, bir tek senin yanında çocuklaşabilirdim..çocukça şımarabilirdim..bir tek bu şehir beyaz örtüsünü çekince üzerine, tanınmaz hale gelince, soyunabilirdim bende tabularımdan özgürce..

  çoraplarımın kar suyu çekmesine, saçlarımın ıslanmasına *, ellerimin buz kesmesine, yanaklarımın kurumasına, dudaklarımın çatlamasına, burnumun kızarmasına bir tek karlar düş-er-dili zamanlarda, bir tek senin yanında aldırmazdım ben..ancak anne karnındaki bir bebeğin sahip olabileceği bir güven duygusuyla, bir tek senin yanında korkmazdım düşmekten..

  ve bir tek karlar düşerken sevdim ben bu şehri, bir tek karlar düşerken saklayabildi seni çünkü bu şehir beyaz örtüsünün altında..düştükten sonrasını sevmedim ben, dona çeken anıları sevmedim..gündüzünde sensiz buzların üzerinde durmayı beceremedim..

  ve şimdi yine mevsim bir başka kışa gebe ve ben her sabah korkuyla uyanıyorum, hava durumuna kulak kabartmaya cesaretim yok.. ne canlanıp üzerime saldıracak anılarla yüzleşmeye ne karı pencerenin arkasından seyredilecek olmaya hazır değilim.."
 • parios bestesidir. fedon'umuz da ego ke esei (sen ve ben) adıyla yorumlamıştır.
 • rekabetci sistemlerde kar oraninin mutlak surette azalacagini belirten cumle, tarihi eskilere gider.

  istisnalar icin (bkz: monopoli)
 • yaz ortasında söylenmemesi gereken şarkı. komik oluyor zira.
 • emel müftüoglu'nun 1990 tarihli özer plakciliktan cikan ilk solo albümüdür. albümdeki 10 sarkidan 8'i dönemin meshur yunan sarkilarinin bestelerine türkce sözler yazilarak olusturulmustur. (albüme adini veren karlar düser ve hangimiz disinda).buna ragmen oldukca basarili bir ilk albümdür. saniyorum ki o dönem ortaligi kavuran askin nur yengi'nin ilk albümündeki yunan bestelerinin cogunlugu olusturmasi emel 'i de etkilemis ve ortaya bu albüm cikmistir.

  söyledir albümdeki sarkilar:

  karlar düser
  haykirdim
  zor
  ne cikar
  hangimiz
  bitince
  yok olmaz
  neyse bosver
  tam unutmusken
  olsun