*

şükela:  tümü | bugün
  • unutulmuş alman futbolcu. hayır förster alman futbol tarihinin en iyi savunma oyuncularından biriydi lakin memlekette hatırlayan veya hakkında çizen olmaması üzücü.
    millî formayı seksenden fazla giymiş bir isim olarak, 1980 avrupa futbol şampiyonası, 1982 ispanya dünya kupası ve 1986 meksika dünya kupasında sahne aldığını belirtelim öncelikle. anlayacağınız hep madalya toplamış sarışın savunmacı. zannımca bir dönem top oynamış alman futbolcuları yakışıklılıklarına göre listeye koysak bu kesin ilk üçte olurdu.
    efendim stuttgart efsanesi aslında kendisi. biz orda bildik kendisini. menajerlik oyunları ile ilk tanıştığımız parmak emdiğimiz o güzel günlerde, alırdık abiyi savunmamıza yahut seçerdik stuttgart'ımızı, paşalar gibi oynardı. hiç üzmemişti bu bağlamda bendenizi. almanya'da şampiyon bile olmuştu stuttgart ile. derken bazılarını şaşırtan bir kararla bir ikâmetini marsilya'ya aldırdı. olympique ile daha fazlasını kazandı tahmin edebileceğiniz gibi. futbolu bıraktıktan sonra da, kendisini var eden camiada hep rol aldı zira o sapına kadar stuttgartlı...
    (bkz: bernd förster)
  • 1984 avrupa futbol şampiyonası'nda gruplardan çıkamayan o zamanki adıyla batı almanya'nın rudi völler ve saba çok iyi televizyon toni schumacher ile ayakta kalan ender oyuncularından biri. kendisi gibi futbolcu olan büyük biraderi bernd forster'den daha parlak bir kariyeri vardır.