şükela:  tümü | bugün
  • anoreksiya nervoza hastası olduğu iddia edilen model.
    fotoğrafları da şöyle şoplanıyormuş hatta.
    böyle insanların model olup küçük kızların bunlara özendirilmesi cidden hastalıklı bir düşünce.
  • harvard'a gitmeyi planlayan model. keza 20 yaşında, parası da var. tyra banks okumuş, ben de okuyacağım diyor. 3 evet'le kendisini uğurluyoruz.
  • evlenme teklifini kabul edeceğim tek kişi. kezban ise kezbansever olurum, faşistse odama hitler posterleri yapıştırırım, satanistse kedi kesip kanını kendisine sunarım.

3 ağustos 1992 yılında chicago'da doğan karlie, bisiklet pedallarını çevirmeyi, bale sanatını icra etmeyi ve kurabiye yapmayı seviyor.
  • fazlasiyla milla jovovichi andiran bir yuzu var.
  • yeni jenerasyonun en iyi modellerinden ki vogue paris de 2000lerin en iyi 30 modeli arasına dahil etti kendisini. podyumda kuğu gibi süzülen, her kadının isteyebileceği bacaklara sahip, fotoğraflarda da oldukça estetik çıkan bana göre aşırı güzel bir ablamız. aynı zamanda da victoria's secret'ı eğitimi için bırakabilecek kadar kendini geliştirmeyi isteyen, vizyon sahibi olduğu için hayranım kendisine. kode with klossy adlı projesiyle genç kızlara kod yazmayı öğretip, kadınları stem* alanlarında iş bulmaları için teşvik eden gerçek bir feminist, bu çalışmalarından dolayı obama tarafından bizzat övgüye tabi tutulduğunu biliyorum. tatlış bir youtube kanalı var. aynı zamanda da kendine ait bir kurabiye tarifine sahip, bunun satışları da afrika'daki çocukların beslenmesine gidiyormuş. kendisinin büyük bir hayranıyım, keşke arkadaşım olsa. on parmağında on marifet, kafası çalışan, güzel,zeki ve yetenekli bir model ancak şimdiki malum torpilli modeller kadar bilinmiyor ne yazık ki. tek kusuru yılan taylor swift'in en yakın arkadaşı olması ancak karlie de doğru yolu bulacak eminim.
  • adı kendisinden daha güzel olan model. aynı zamanda, top model olmak dışında bir seçeneği olmayan model. nasıl ki adı klaas jan huntelaar olan bir hollandalının, futbolcu olmak dışında seçeneği yoksa, kendisinin de model olmak dışında seçeneği yoktur.

o değil de, bu ecnebiler isim fonetiği konusunda çok başarılı lan. karlie kloss. isme bak, şiir gibi. bizde abdurrahman dilipak diye bir isim var. ya da hamdullah düşenkalkmaz duydu bu kulaklar. isim lan bu, insanların en çok kullandığı kelimeler. neden isimlerimizin telaffuzu bu kadar zor?
  • 2 gün önce evlenmiş olan kodcu reis. ben şatafatlı bişey bekliyordum çünkü evliliğini duyurma şekli video çekmesi falan bana çok komik ve görgüsüzce gelmişti muhtemelen o chiara gibi sabah akşam yayın yapar fragnez gibi varoş bir nick name bulur demiştim. şaşırttı beni ahah gerci hala zamanı var şatafatlı bir düğün daha yapabilir ahshsh

ayrıca taylor un konseri olduğu için katılmaması / katılamaması absjsj güzel taktik . ünlü kankaları ayy tatlım çok yakışmışsınız allah nazardan saklasın tadında takılırken potansiyel nedimesi taylor un zahmet edip sosyal medyadan bile kutlamamasi oy veren insanların selfielerini toplaması ahshs
  • vogue'un 73 questions videosunda kendisine sorulan "the world deserves to know. ıs everything cool with you and taylor?" sorusuna " “the world needs to know?! well, jennifer lawrence was interested. jen, don’t worry. taylor and ı are still really good friends.” cevabını vermiş olan kodcu(kfkdjf) manken. ya hadi ablacım dükkanı kapa ya taylor seni umursamıyor sen hala ekmekle son damlaları sıyırma peşindesin.

bu arada kendisinin taylor konserindeki videolarına bakmanızı öneririm. sahtelik ve cringe patlaması yaşıyor. kız şarkı söylüyor bu fanların arasında tur atıp resim çektiriyor.

jennifer lawrence ne alaka diyenler için red sparrow tanıtımındayken kendisine ajan olsaydın hangi sırrı bilmek isterdin diye soru gelince taylor ve karlie arasında neler oluyor ? bir tek ben mi merak ediyorum demiş.
  • nişanlandığını duyurmasının ardından sosyal medya ve bazı magazin siteleri tarafından nedimesinin taylor swift olacağı iddia edilen model.

nedimesi olmak şöyle dursun, ben taylor'ın o düğüne katılacağından bile şüpheliyim.

insanlar hala bu ikilinin arkadaş olduğunu sanıyor. bazı fanlar ise “arkadaşlar ama sır olarak tutuyorlar, medyaya yansımasa da hala çok yakınlar,” gibi bir düşünceye sahip.

yok öyle bir şey.

eğer taylor sevgilisini bile saklamıyorsa, kloss’u hiç saklamaz. şu aralar sosyal medyada linç yiyen lena dunham ile görüştüğünü gizleme ihtiyacı hissetmiyorsa, kloss’u gizleme ihtiyacı hiç hissetmez. ayrıca neden böyle bir şey yapsın?

2016’daki olaylar meydana geldiğinde ve sözüm ona “squad” parçalandığında, bazı isimler bariz bir şekilde kanye west tarafına geçerken, sam smith gibi isimler ise sanki taylor’la yakın değillermiş gibi davrandı. smith’in kendisi taylor’ı iyi tanımadığını, onunla sadece beş defa bir araya geldiğini söyledi. şu an google’da arama yapsanız smith ve taylor’ın beş defadan fazla bir araya geldiğini görebilirsiniz ki taylor’ın londra’da olduğu zamanlarda görüştükleri biliniyor.

işte karlie kloss’un yaptığı da bu oldu. taylor’ın popülaritesini tamamen kaybettiğini ve artık onun isminin para etmeyeceğini düşündüğü anda hiç arkadaş olmamışlar gibi davrandı. sam smith'in benimsediği "mecburiyetten ödül törenlerinde ve programlarda yan yana geldik ve konuşmak zorunda kaldık" tavrını takındı.

tabii kloss taylor'a sırtını dönen tek kişi değil. bad blood videosuna dahil olup ödülleri birlikte toplayan ve medya tarafından "squad" olarak anılmaktan zevk alan isimlerin çoğu taylor'ın sosyal medyada günlerce linç yediğini gördükten sonra, onun arkadaşı olmanın kendilerinin de taşlanmansına neden olacağından korkup "aman ali rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın" grubunu kurdular. (bkz: gemi batarken önce fareler kaçarmış) bu isimlerin arasında en çok kloss'un konuşulmasının nedeni ise taylor'a en yakın ismin o olduğu zannedilmesi.

taylor, 1989 albüm döneminin zirvesindeyken -zirve kelimesi önemli- kloss ile vouge için şu videoyu çekmişti. kloss ne kadar coşkulu ve mutlu değil mi? kendi ağzıyla taylor'ın en yakın arkadaşı olduğunu söylüyor. şu da olaylar gerçekleştikten bir ay sonra verdiği röportaj. kim kardashian'ın geçmişte ona sevecen davrandığını belirtirken tarafsızlığını korumak için özel çaba harcıyor ve "benim gerçekten en yakın arkadaşlarım kız kardeşlerim ve annem" diyerek işin içinden çıkıyor. başka bir deyişle "taylor swift" isminin artık onun lehine çalışmayacağına, ona faydadan ziyade zarar getireceğine inandığı anda kendini geri çekti. 1989 döneminde, taylor medyanın en popüler ismi haline gelmişken, burnunun dibinden ayrılmayan, birçok yere onunla giden, aynı evde kalıp kıyafetlerini paylaşan kloss'a bakın hele. bu da yakın tarihte verdiği bir röportajda en yakın arkadaşlarını sayarken ve taylor listede yok. bu arada kloss bu noktadan sonra jenner'larla görünmeye ve taylor'la adının geçmemesine özen gösterdi.

sözüm ona "medyadan" uzak tuttukları arkadaşlıkları devam etseydi, kloss nişanını duyurduktan sonra gösteriş ya— yani sevincini göstermek için instagram hikayesinde paylaştığı facetime görüşmelerinde taylor muhakkak olurdu. kadın ingiliz kraliyet ailesinden prenses beatrice’la yaptığı görüşmeyi bile koymuş. kraliyet üyelerinin sosyal medya hesabına sahip olması tartışmalı bir durum ve kloss prenses beatrice’ın kişisel hesabını resmen ifşa etti. anlamayan kalmasın diye kullanıcı ismini de özellikle belirtmiş (ki bu o görüşmeleri izinsiz paylaştığına dair bir işaret ama bu ayrı bir konu). bu haberin birleşik krallık’ta bayağı ses getirmesi şöyle dursun, eğer kloss prensesle yaptığı görüşmeyi bile muhtemelen yapmaması gerektiği halde paylaştıysa taylor’ı on kez paylaşırdı.

sosyal medyada arada bir taylor’ın gönderilerini beğenip doğum gününü kutlaması kimseyi yanıltmasın. kutlar tabii. kloss şunu çok iyi biliyor ki taylor’la arkadaş olduktan sonra sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayısı üç katına çıktı ve medyanın ona olan ilgisi en az beş kat arttı. takipçilerinin çoğunun onu mankenliği ve kodlama saçmalığı için değil, taylor’ın arkadaşı olduğunu düşündükleri için takip ettiğini çok iyi biliyor, o da bu izlenimi devam ettirmek için özellikle arada bir fotoğraf beğenmeyi falan ihmal etmiyor.

taylor bir şekilde medya olmadan ve hesaplarından paylaşım yapmadan fanlarıyla iletişim kuran bir isim. bunu gerek tumblr uygulamasında fanlarının üzerinde durmasını istediği içerikleri beğenerek gerek klipleriyle gerekse konserlerinde gösteriyor. look what you made me do klibindeki tişört tesadüf değildi, oradaki "sen de mi brütüs?" yazısının ya da 1989 world tour'a çağırdığı isimlerin dörtte üçünü reputation stadium tour'a çağırmamasının da tesadüf olmaması gibi.

karlie'nin isminin taylor'la anılması bana batan gemi ve fareleri hatırlatırken fanlar nişandan, düğünden, nedimelikten söz ediyor. ben mi bir şeyleri kaçırıyorum acaba?

sam smith'in röportajı için.
  • artık bir "youtube channel"ı olan supermodel.

ilk videosu ile kanalını tanıtmış. devamında vlogging gelecek gibi duruyor. takip etmeye değer bence.

https://www.youtube.com/watch?v=ixxprsz7lzc

edit: bu dönem nyu'ya başlıyormuş.