şükela:  tümü | bugün
  • ilahiyat fakültesi profesörü sabri özay'ın yayınladığı makalesinde geçen söz.

(bkz: bi siktir git dedirten dinci zırvaları)

bununla da yetinse yine iyi. öğretmenlerinde karşı cinse eğitim vermemesi gerektiğini anlatmış..

erkek öğretmenlerin; ergenliğe girmiş kız öğrencilere
    kadın öğretmenlerin; ergenliğe girmiş erkek öğrencilere ders vermesinin dinen caiz olmadığını belirten ''özay'' ayrıca;

hz ebubekir erkek çocuklara dini eğitim verdiği zamanlarda kareem el said, hz.ebubekire neden sadece erkek çocuklarına eğitim verdiğini sorar..

hz ebubekir'de yetişkin bir erkeğin doğurganlık çağı gelmiş karşı cinsle maksadı ne olursa olsun aynı ortamda bulunmasının doğru olmadığı sözünü hatırlatmış.

kaynak: ilahiyat fakültesi dergisi islami gelenekte eğitim ahlakı ,ss.25-30
  • sadece başlığı okuyarak bile bu cümlenin bi ilahiyatçıya ait olduğunu anladım.

"karma eğitim zinaya zemin hazırlıyor" diye yazılır "karşı cinsten ergenliğe girmiş birini görünce dayanamıyoruz, hemen üstlerine atlamak istiyoruz" şeklinde okunur.

sanki karma eğitim bitirilince zina bitecek, kendi evladını zina karşıtı çok ahlâklı(!) olarak yetiştir, geri kalan yetişkin insanların gönüllü birlikteliğine saygı duy.

edit: imla
  • yeni bir dinci sapık beyanı.
    ilkokuldan sonra karma bir yatılı okulda okudum. okulda cinsiyetimizi ön plana çıkaran hiçbir olay yoktu. orada kader birliği yapan, geleceğe hazırlanan gençlerdik, o kadar.
    sonra daha ziyade erkeklerin yaptığı bir mesleğim oldu. karşı cinsle arkadaş da dost da olunabileceğini yatılı okulda öğrendiğim için iş hayatında tüm erkekler bana asılıyormuş kezbanlığı yapmadım.
    hülasa, bizim karma, hem de yatılı karma eğitim zinaya falan zemin hazırlamadı, bizi hayata hazırladı, o kadar.
  • karma olmayan eğitim de tecavüze yol açıyor. bunu neremize sokacağız sabri hocam
  • akla cevaplanmasi gereken su sorulari getiren yeni bir fantastik beyan:

akp ilimli islam'dan radikal islama mi kayiyor?
    su ana kadar surekli ilimli islam portresi cizmis fethullah gulen cemaati'yle ters dusmesinin bir etkisi var mi?
    bu beyanlar bir yerde akp'nin ismail aga cemaati'ne kaydigi soyletilerini mi dogruluyor?
    bu cemaatler savasinda, muhalefet nerde duruyor?
    bir de
    bu anasini sattigimin memleketinde biz nasil olup da yasamaya devam edebiliyoruz?
  • dedi sığır adam
  • 4.yüzyıl yerine 21.yüzyılda doğmuß bir kafanın hazin sözleri
  • çocuklardan ne istiyorlar acaba bu kadar bir anlasak dedirten.

alenen oğlancılık ve sübyancılık mı etmek istiyorsunuz? zaten ediyorsunuz, devletiniz sizi koruyor, cezalandırmıyor, tecavüz ettiğiniz çocukları, ailelerini hiçe sayıyor, neyi zorluyorsunuz ki daha? yaş grubu, cinsiyet, boyut, evren, tür fark etmeksizin önünüze geleni kılıçtan geçiriyorsunuz zaten. meşruiyet aramanıza gerek yok. bizler "evet ya bu adamlar geleni geçeni sikmelidir" demesek de olur sizin için. nasılsa "abi çocuk o napıyosun", "abi eşek o napıyosun", "abi damacana o napıyosun" desek de siz yapıyorsunuz.

bir de bunların üstüne dini geçtim, allah kelamını ağzınıza alıyorsunuz, namaz kılıyor, ibadet ediyorsunuz, insanları dinden, tanrıdan soğutuyorsunuz. ulan ibadet etmek hak edilir hak. namazı kılıp elalemin karısına kızına, hatta bu ülkede çocuğuna, tavuğuna, kedisine, köpeğine, tavuğuna, rulman kapağına hallendikten sonra, her türlü boku yedikten sonra o namaz neye yarar la? yok amk size göre yarar, her müslüman böyle yapmalıdır. o kutsal kitaptan da hep yalan yanlış arka kapı çeviriler yapıyorsunuz kendinize. ilahiyat fakültesi profösörüymüş. sana o akrediteyi, kokartı, ismi verenin aklını sikeyim ben.

ama var ya, bu böyle gitmeyecek işte. sizi böyle palazlandıranı, tepemize çıkaranı da sizinle birlikte bir gün ölmek için yalvartacaklar. bakalım o zaman ne olacak.