şükela:  tümü | bugün
 • yenişafak'ın haberine göre milli eğitim bakanlığı, türkiye'de uygulamada olan karma eğitimi delerek, lise çeşitlerini kız erkek okulları olarak da eğitime açmaya hazırlanıyor.

  bu durum, akıllara karma eğitim modelinin yumuşatılarak kaldırılabileceğini getirmektedir.

  http://yenisafak.com.tr/…7.2013-544460?ref=manset-6
 • meb'in yapacağı son düzenlemeyle temellerini attığı olay.artık öğrenciler karma eğitime alternatif olarak,kız-erkek okullarına gidebilecekmiş.

  http://yenisafak.com.tr/…-geliyor-20.07.2013-544460

  haberde 40 yıldır uygulanan karma eğitim uygulaması "dayatma" olarak verilmiş.akp'nin yaptığı her geri icraat gibi amerika ve avrupa'daki uygulamalara dayandırılmış.kızları,erkekleri çocukluktan itibaren ayırarak ne yaratacaklarını düşünüyorlar anlamış değilim.karşı cinslerin birbirleriyle iletişimini kesmek anca yeni baskılanmışlıklar yaratmaktır.bu uygulamayı da özgürlük diye yutturmaya çalışıyorlar.
 • isteyen çocuğunu karma eğitime gönderir , isteyen göndermez. bunu dayatmak ne kadar doğru ucuzluğu ile üstü boyalı bir "özgürlük" penceresinden pazarlanması kuvvetle muhtemel.

  bir kaç "uzman" çıkar , kız ve erkek çocukların öğrenme ve algı becerileri birbirinden farklıdır der ,

  bir kaç "eğitimci" çıkar , kızların ve erkeklerin birlikte okumasının konsantrasyon kaybına neden olduğunu anlatır ,

  bir kaç malum kişi ( evet , evet ilk aklına gelenler ) çıkar " eğitim sisteminin militarist olduğunu filan anlatır , bunun karma eğitimle hiç bir alakası yoktur , ama olsun yine de söyler "

  bir kaç seyyah çıkar , abd'de böyle , bilmem nerede zaten böyle der.

  muhakkak 28 şubat denir.

  sonra da kaldırılıverilir. çok olası bir şey. şimdiye kadar bir şey yaparken hep bu sistemi izlediler. ama tamamen değil mesela okul sayısı açısından yarı yarıya gibi oranla yapılır ilk başta bu.

  sonra da dayatma sona erdi denir. kızların ve erkeklerin 7 yaşından itibaren birbiriyle en ufak bir sosyal teması ortadan kaldırılır.
 • yakında maalesef hayatta göreceğimize üzülerek inanmaktayım. bizim millete her şeyi yavaş yavaş dayatarak uygulatabilirsin. ama yavaşça. çünkü bir anda yaptığınız zaman en aptal kesim bile o işte bir yanlışlık olduğunu hissedecektir. ufak ufak değişikliğe gidilmesinin ardından bir bakmışız ki kafalarındaki o ütopya bir anda gerçeğe dönüşmüş.
  (bkz: #36515085)
 • abartılan bir durum. fesatlıktan gözü dönenler hükümetimizin bu hareketini sanki dünyanın sonu gelmiş gibi değerlendiriyor. işin doğrusu, namusumuzdan sorumlu hükümetimiz örf ve adetlerine bağlı türk ayile yapısına seçenek veriyor özgürlükler noktasında. seçin diyor. isteyen geniş ayile kızını karma okulda okutsun diyor. ama kızını okula aşk yapsın diye değil de okusun diye gönderten ayileler kızlar okuluna göndersin, namusuna sahip çıkma seçeneğini özgürlükler noktasında kullansın diyor. ne var bunda?
 • türkiyede çok yakın zamanda gerçekleşecek hadise hatta ilk meyvelerini de vermiş ! http://www.milliyet.com.tr/…rbirini-gundem-1961383/
 • işlerin çığrından çıktığını gösteren durum.

  arkadaşım imam hatip lisesinde çalışıyordu geçen yıl. yaşadıklarından her gün dehşete düşüyordu. dersler haremlik selamlık bilindiği üzere. bunun yanında imam hatip lisesine gelenler, girdikleri sınavda diğer hiçbir liseye yerleşememiş, eksi netlerle falan kaydolan öğrenciler. durum neresinden baksan üzücü ve endişe verici. neyse. tenefüslerde kızların ve erkeklerin ineceği merdivenler farklı. ama kızlar çaktırmadan hep erkeklerin tarafından inmeye çalışıyormuş. nöbetçi öğretmenler hep bu öğrencilerin peşinde. aynı merdivenden inemezlermiş. erkek sınıfına ders anlatırken (ki zaten konsantrasyonları ve derse olan ilgileri son derece düşük bir sınıfın matematik dersi dinlediğini düşünün), cam kenarındaki bir erkek öğrenci bahçede bir kız öğrencinin yürüdüğünü görüyor ve anında hurra tüm erkekler camda. arkadaşım şaşırıyor. çocuklar arkadaşıma yani hocalarına yalvarır gibi o kıza bakmak istediklerini söylüyorlar. kızların sınıfında ise olaylar olaylar. kızların genelde el ele ve gayet samimi olduklarını söylüyor arkadaşım. rehberlik servisi gizli gizli ilişki yaşayan kız ve erkek öğrencilerin arasını bozmaktan ve sorunlarını çözmekten bıkmış. yetmiyor tabii aileler var bir de kızlarının erkek öğrencilerle temasta olduğunu öğrenince deliren. bi de onlarla uğraşıyorlar. her şey gizli gizli ama yaşanıyor. ve belki daha aşırı noktalarda. elde edemedikçe daha fazlasını arayan bir kitle ortaya çıkıyor. sonrasında kürtajlar, erken evlilikler ve bir sürü trajedi. gerek var mı? ya da bu kafaya göre nası bi gereklilik bu? kadın ve erkeğin yanyana durup, aynı havayı solumasını bile günah gören bu zihniyete neden gerek var? sizin tanrınız bu kadar mı sevmiyor sizi? bundan mı çektiğiniz ve çektirdiğiniz bunca acı, eziyet? kusura bakmayın ama bu dünya bir "orta çağa" daha dayanamaz. ha siz istiyorsanız bir orta çağ daha, buyrun gitmekte özgürsünüz.