şükela:  tümü | bugün
 • yalaka antrenman fasilitesi.
 • sev(e)medim...
 • suser ki$ileri birbirleri hakkinda onyargili olmaya itebilen fasilite.

  a-bakalim kimmi$ bu trawmatolog?
  b-amaan bo$ver $u muzmin yedegi, oncesinde de kofti anar$istti zaten.
  a-aa bak, bi de mezopan var...
  b-bak bu oldu i$te..bickin diyo karma bunun icin...hadi hayirlisi.!
 • 1 yıl sonunda hakkında bazı çıkarımlar yapabildiğim hededir.

  `#` karma puanları 2 ters 1 düz çan eğimonisko sistemine göre çalışıyor. şöyle düşünelim, şu sayı doğrusu, sayılar da karma puanı:

  <`----`(-500)`---------------------`(+/-0)----------------------(+500)----> burada şu renklendirdiğim bölge diğer bölgeye oranla daha fazla karma puanı kazanıyor, ama yükselirken. düşerken daha az etkileniyorlar. yani karmadan etkilenme oranına sabit olarak a dersek taralı bölgede; a+%x.b kadar karma kazanıyorken, a+%x.c kadar karma kaybediyoruz. burada önemli olan nokta ise b oranının kesinlikle c den büyük olduğudur ve sanırım bayağı bir büyük 2 veya 3 katı olabilir. yani sistem hepimizin 0 noktasına ulaşmasını sağlamaya yönelik. nereden mi biliyorum? -335 olan karmamı -287 yapmıştım 20 günde, ve öyle ahım şahım bir yazar olduğumu düşünmüyorum da o yüzden. 0'dan yukarıya çıkamadığım için oralar hakkında yorumum yok henüz.

  `#` karma hesaplanırken :) :o :('ların belirli bir noktaya kadar değersiz olduklarına inanıyorum. demek istediğim bunlarla karma kazanmıyoruz bir noktaya kadar. örneğin birisi :) yapınca tak diye karma kazanmıyoruz. bir birikim gerekiyor kanımca. yoksa :o tuşunun anlamını açıklamakta zorlanıyorum. :o tuşu karma almaya yeterlilik sayısını sağlayan tuş sanımca. bu sayı hakkında bir bilgim yok ama şahsi görüşüm bu yönde. bunlar en son birikince ilk karma puanımız elde ediliyor ama karmaya direkt eklenmiyor. o zaman yukarıda bahsettiğim şeylerin hepsi çöpe gider-ki ssg bu kadar uğramış mıdır bunlara? evet, adamın işi çünkü. uğraşmış olabilir. sonuçta amacı sözlüğe nitelikli yazarlar kazandırmak. sistemi açıklarsa sözlüğün kalitesi düşer çünkü herkes sisteme oynamaya başlar.

  `#` aklıma geldikçe yazarım devamını. kolay gelsin.
 • tembelim, slackerım, zartım, zurtum, 500 entry girememişim. hesabını dahi bilmiyorum.

  ama karma sistemi rütbeleri hakkında bir öneride bulunabilirim.

  türk polisi <......<.......<....<....< çapulcu

  şeklinde sıralanabilir. daha ilgi çekici olacağını düşünüyorum.

  aralara serpiştirilecek bir kaç rütbem daha var.

  yandaş medya
  penguen
  tencere
  tava
  marjinal
  poma
 • düzenli olarak düşüşe geçtiğim sistemdir. insan sormadan edemiyor hangi giri-ler yüzünden düşüş oluyor diye? hangi girimin ne kadar eksi aldığını da göremiyorum ki...
 • ciddi alınmaması gereken sistemdir; zira hiçbir iyi yazar, "şöyle yazayım entrymi beğenirler, aman böyle yazmayayım tepki çekerim" kaygısı taşımaz!

  düşündüğünü yazmaktan sakınmayan yazarların da yüksek karmaya sahip olması çok zor. şahsen yazarları değerlendirirken dikkate aldığım bir şey değil. düşüncemi, bakış açımı, bilgimi geliştiriyor mu? bana bir şey katıyor mu? bunları göz önünde bulundurarak yazarı/çaylağı okurum, takip ederim.

  bilgi: 500. entryden sonra sistem tarafından karma hesaplanır.
 • zerre umurumda olmayan hede.

  dünya kadar malın olacağına fındık kadar amın olacak ki şu sitede prim yapabilesin. sırf dişi olduğu için seri şükela alan kimler var kimler hıamına.

  bir kadının bu sitede erkek düşmanı entry girmesi, bildiğin nefret söylemi dediği şeyde bulunması -nefret söylemi diye bir şey yok o da ayrı bir mesele-, ağır saçmalamasının hiçbir önemi yok. dişi olduğunu ima eden bir entry şükela alması için yeter de artar bile, hatta mesaj kutusu dahi yeşillenebilir.

  debe nasıl kalktıysa bu da kalkabilir. ikisi de boş işler. bakkal olsa taşaklarını tartacak insanların önem verdiği şeyler. eved.