şükela:  tümü | bugün
  • yalaka antrenman fasilitesi.
  • sev(e)medim...
  • suser ki$ileri birbirleri hakkinda onyargili olmaya itebilen fasilite.

a-bakalim kimmi$ bu trawmatolog?
    b-amaan bo$ver $u muzmin yedegi, oncesinde de kofti anar$istti zaten.
    a-aa bak, bi de mezopan var...
    b-bak bu oldu i$te..bickin diyo karma bunun icin...hadi hayirlisi.!
  • 1 yıl sonunda hakkında bazı çıkarımlar yapabildiğim hededir.

`#` karma puanları 2 ters 1 düz çan eğimonisko sistemine göre çalışıyor. şöyle düşünelim, şu sayı doğrusu, sayılar da karma puanı:

<`----`(-500)`---------------------`(+/-0)----------------------(+500)----> burada şu renklendirdiğim bölge diğer bölgeye oranla daha fazla karma puanı kazanıyor, ama yükselirken. düşerken daha az etkileniyorlar. yani karmadan etkilenme oranına sabit olarak a dersek taralı bölgede; a+%x.b kadar karma kazanıyorken, a+%x.c kadar karma kaybediyoruz. burada önemli olan nokta ise b oranının kesinlikle c den büyük olduğudur ve sanırım bayağı bir büyük 2 veya 3 katı olabilir. yani sistem hepimizin 0 noktasına ulaşmasını sağlamaya yönelik. nereden mi biliyorum? -335 olan karmamı -287 yapmıştım 20 günde, ve öyle ahım şahım bir yazar olduğumu düşünmüyorum da o yüzden. 0'dan yukarıya çıkamadığım için oralar hakkında yorumum yok henüz.

`#` karma hesaplanırken :) :o :('ların belirli bir noktaya kadar değersiz olduklarına inanıyorum. demek istediğim bunlarla karma kazanmıyoruz bir noktaya kadar. örneğin birisi :) yapınca tak diye karma kazanmıyoruz. bir birikim gerekiyor kanımca. yoksa :o tuşunun anlamını açıklamakta zorlanıyorum. :o tuşu karma almaya yeterlilik sayısını sağlayan tuş sanımca. bu sayı hakkında bir bilgim yok ama şahsi görüşüm bu yönde. bunlar en son birikince ilk karma puanımız elde ediliyor ama karmaya direkt eklenmiyor. o zaman yukarıda bahsettiğim şeylerin hepsi çöpe gider-ki ssg bu kadar uğramış mıdır bunlara? evet, adamın işi çünkü. uğraşmış olabilir. sonuçta amacı sözlüğe nitelikli yazarlar kazandırmak. sistemi açıklarsa sözlüğün kalitesi düşer çünkü herkes sisteme oynamaya başlar.

`#` aklıma geldikçe yazarım devamını. kolay gelsin.
  • tembelim, slackerım, zartım, zurtum, 500 entry girememişim. hesabını dahi bilmiyorum.

ama karma sistemi rütbeleri hakkında bir öneride bulunabilirim.

türk polisi <......<.......<....<....< çapulcu

şeklinde sıralanabilir. daha ilgi çekici olacağını düşünüyorum.

aralara serpiştirilecek bir kaç rütbem daha var.

yandaş medya
    penguen
    tencere
    tava
    marjinal
    poma
  • düzenli olarak düşüşe geçtiğim sistemdir. insan sormadan edemiyor hangi giri-ler yüzünden düşüş oluyor diye? hangi girimin ne kadar eksi aldığını da göremiyorum ki...