şükela:  tümü | bugün
 • tahminimce yazarin "sukela"ya layik gorulmus, "oehh" olarak nitelendirilmis ve "cok kotu" vasitasiyle yerin dibine sokulmus entry sayisini, yazar gammazsa basarili ispiyon oranini, moderatorler tarafindan silinen entrylerini, (belki editler de dahildir) ve minimum bir entry sayisini kullanarak yapilan bir hesaplama.

  ssg bir yerlerde "detayli aciklama olmayacak" demisti; biz de tahminlerle idare ediyoruz. hayir zaten, merak kediyi oldurur; o ayri.
 • şahsen sözlüğe girdiğim ilk gün ssg'ye obp, transkript ve bilumum referanslarımı maille göndermiştim. yol, su, elektrik olarak bi gün bana geri geleceğini tahmin ediyordum...
 • şahsi tahminim odur ki google'ın page rank'ine benzer bir uygulama sözkonusu olabilir karma puanı hesaplanmasında.
  bir yazarın mahlas başlığına giriş yapan, girişlerine şukela vasıtası ile beğeni beyan eden yazarların karmaları, beğenilen yazarın karmalarını da etkilemekte; takdir edilen insanların takdirleri ön plana çıkmaktadır.
 • tahminimce aşağıdaki gibi gerçekleşmektedir

  2 den fazla oy almış şukela ve çok kötü oyları arasında minimum iki fark olan her entry için (aldığı şukela oy-aldığı çok kötü oy)/(toplam oy)
  şeklinde entry puanı hesaplanır bunun durumuna göre en iyi/kötü entryler belirlenir aradaki fark 2 den küçük olanlar şaibeli entry olur

  daha sonra bu entry puanlarının ortalaması alınır ve 1000 ile çarpılarak yuvarlanır böylelikle karma skoru elde edilir

  karma ise bu 40 gruplar halindeki 50 (-1000,1000) grup için belirlenmiş isimlere göre verilir

  460-500 bickin vb.
 • adına uygun bir yöntemle hesaplanmaktadır kanımca. yani yazarın yazar oluş tarihinden, entry adedi ile entry büyüklüğünün orantılanması ile hesaplanacak katsayıdan, beğenilen ve beğenilmeyen entrylerine, ispiyondan, entry silinmelerine, entry değerlendirme fasilitelerinin kullanımından, istatistiklere kadar her şeyin belirli oranlarda dahil edildiği bir yapısı olduğu gözlemlenebilen bir yöntemdir... zaten bu nedenle karmadır..
 • bir erkegin penis boyunun hesaplanmasi gibi turlu onerilerin ortaya atildigi ancak bunlarin bircogunun sadece faraziyede kaldigi ultraviyole hesaplama sistemi.
 • karma hesaplamasi:
  bir yazarin entrylerini alin, print edin, hepsini bir arada toplayın... ondan sonra uygun bir masanin üzerine çikip bunlari havaya firlatin... yere düşenlere -1, masaya düşenlere de +1diyin (havada kalanlara mi? çik dişari bu dönem gelme! zevzek.) ortaya çikan rakami pi sayisi ile çarpip sinüsünü alin, 1000 ile çarpin, işte skorunuz, güle güle kullanin...
  p.s: bu yöntem literatürde "karma hesaplamada turcan yöntemi" olarak bilinir... (bkz: kel turcan)