*

şükela:  tümü | bugün
 • arkadaş çok mu zor şu olayı siteye entegre etmek anlamıyorum, madem o kadar saçma sıçmık başlık açılıyor format sikiliyor diyoruz uygula şu olayı, her gün sitede kadınları aşağılamalar, saçma sapan başlıklar.
  hem 500 entry girmemiş adam da başlık açamamış oluyor, hem de trolluk yapmaya çalışan adam bir daha sol frame i kirletemiyor olacak. madem haftanın en kötü entryleri bölümünü kaldırdınız insanlar tollemesin diye şu olayı da uygulayın herkes yeniden başlık açabilmek için hem formata uysun hem de trollemesin.
  yazarlar yazılarına dikkat edecek eksi almamaya çalışacak, daha düzgün bir yer olacak burası. eksi vermenin de anlamı ortaya çıkmış olacak.
 • uygulanmasını desteklediğim hede.
 • hunharca desteklediğim kampünyüs.

  sol frame çöplüğe döndü son iki yıldır. gerçekten yeter artık. şu sözlüğü asıl oluşturan, yazılarıyla var eden, emek veren yazarlara biraz mı saygısı olmaz lan insanın? herşeyiniz tıklanma sayısı-reklam-para mı oldu arkadaş? türkiye'nin en güzel sosyal platformunu basit bir forumdan beter hale getirdiniz ya.
 • fena fikir değil.
 • (bkz: yok anasının amı kampanyası)

  ulan hem "genel"e uymuyorum diye karmasız olayım hem de üstüne başlık açamayayım. oldu olacak istediğiniz gibi düşünmeyeni sözlükten de atın tam olsun.
 • bu kural devreye konulduğu vakit halihazırdaki yüzbinlerce troll başlık uplanır durur. sol frame'i kirletmek için yeterli malzeme stokta var, niyet olduktan sonra.
 • karması her yüksek olan yazar iyi başlık açıyor veya iyi yazıyor demek yanlış oluyor. neye göre iyi ayrıca ? daha önce karma ile ilgili bir entry girmiştim. (bkz: #51753957)
 • kanzuk döneminde gerçekleşmiştir.

  edit: gelecekten geliyorum.
 • karma kalite göstergesi olmadığı için ekşi'ye zarar verir.

  nice yazar var ki karması düşüktür ama kayda değer şeyler yazar. karma şu sözlükte başkaların sizin fikrinize ne kadar katıldığının göstergesinden başka bir şey değil.

  herkes aynı fikirde olsun diyorsanız buyurun getirin karma temelli limitleri.

  ancak bence yapılması gereken şey, sözlük editörlerinin daha önce yazılmış, zarar verici dezenformasyon, hatalı başlık, nefret, ırkçılık gibi sebeplerle penaltı uygulaması. karmasından bağımsız olarak yarak kürek başlık açana cezayı vuracaksın işte.

  ayrıca sol frame düz popülarite temelli olmaktan çıkarılmalı. 10 tane yükseliş trendinde olandan koy, 10 tane kullanıcının seçtiği kanallar içinden popüler entry girilmiş başlık koy, 5 tane tartışmalı başlık koy(yani entrylerin yakın ama bol miktarda şukela ve çok kötü aldığı başlıklar).

  şu an sadece popülerlerin öne çıkarılması sözlüğü gettolaştırıyor. konular çok kısıtlı kalmış oluyor, sadece çok tartışmalı meseleler - ki bu türkiye'de siyaset ve futboldan ibaret - ön plana çıkıyor. arada da işte viralller giriyor listeye.

  eskiden sadece bugün varken konu çeşitliliği ve görünürlük çok daha yüksekti. adamın biri çok da popüler olmayan bir başlığa çok süper bir entry yazınca o yazı bir çok kişinin önüne geliyordu. trend halinde olanlar da zaten sürekli entry aldığı için sol frame'de kalabiliyordu.

  yani meltem bankonun devamlı sol frame'de olmasının kime ne faydası var? anladık işte konuyu, entry giren meseleyi sondan takip eder. entry girdiğiniz konuların popülerden çıkarılması da mantıklı olabilir, ilgilendiğiniz konuları son'dan takip edersiniz.