şükela:  tümü | bugün
  • yayınladığı din tarihi ile ilgili videolarındaki iddiaların oldukça ilginç olduğunu düşündüğüm youtube kanalı. videolardaki bilgiler doğru ise, öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler başlığına her gün bir videosu eklenebilir.

https://www.youtube.com/…l/uc4-zccj_906sexpjaepnwdq

benim ilginç bulduğum videolara gelince;

habeşli bilal ve islam'da ezan geleneği
    al-maqah tapınağı sabiiler zübeyir bin el avvam ve mekke
    hadisler ve mushaflar ne kadar güvenilir?

bu tür videolar devam ederse buralar hep entry dolar.
  • henüz keşfettiğim ve keşfetmekte geç kaldığımı düşündüğüm youtube kanalı.

oldukça olağan dışı bir bakış ve düşünme açısı ile hazırlanmış, tatmin edici içeriklere sahip. sıradanlaşan bilgilerin üzerine çıkıp ya da belki daha doğru bir ifadeyle, çok daha gerisine gidip ele aldığı konulara dair bakış açısı sunan metinler hazırlanmış. sunduğu bilgilerin iyi bir araştırma sürecinden rafine edildiği aşikar. konuları son yüzyıla ya da konu özelinde milat kabul edilen tarihlere göre ele almak yerine, doğal zaman akışı ve gelişimi içinde anlatıyor.

öneri olarak açıklama kısmına kaynakçadan birkaç parça eklenmesi sunulabilir.
  • kendini göstermeyen (bu normal) ama kendisi yerine saçma bi çizgi-karakter gösteren ateist din düşmanı youtube kanal...
  • şimdi adama başlık acmayı düşünüyordum. sol framede adını görünce sevindim.
    öyle din düşmanlığım filan yoktur. olmasıda zaten mümkün değil. ama bu ateistler ve deistler insanları farklı noktalara götürüyor. olayı değişik noktalara taşıyorlar lut kavmini anladığı video efsane olmuş. lut kavminin aslında din kurallarını red edip seküler kurallar almış olduğunu, anlatıyor. karşılığında dincilerinde bu kavime sapık ibne( bu homofiklerin küfüdür) eşcinsel demiş olabileceğini anlattı.
    şu an bile biri dini kuralları red edince dinciler tarafından
    bu tür ithamlara maruz kaldığını anlattı.
  • acilen o karakteri kaldırması lazım. ekrana bakamıyorum antipatikliğinden.

lan git ağaç koy, çiçek koy. bu nedir?

video içerikleri çok çok güzel ama.
  • bahira rivayetine dair anlattıkları çok ilginç. aslında tüm videoları ilginç. lakin "tamam, doğrusu buymuş" diyerek izlememek lazım. bunlar da onun görüşü/iddiası. ama fikir jimnastiği için güzel bir kanal.
  • çok net provakatördür. çünkü yaptiğının başka da açıklaması yoktur. inanmadığı şeyin tersini kanıtlamak için ona inananları kızdırmak icin bu kadar caba göstermek bildiğin provakasyondur.

korkaktır. ya da korkaktirlar. zira tek birnkisi olmadığını anlamak zor degildir. korkmakta da haklıdır. zira fanatizm tehlikesi altındadır.

ama ne iddialari cevaplanmalı ne de cezalandırılmalıdır. gülüp geçilesi hatta kızılıyor ve öfkeleniliyor ise izlenmemelidir.

yasar nuri gibi adam akilli bir din alimi karsisinda tırtlar ama onlar da bunu ciddiye almaz vakit harcamaz. ergence muhabbetler yapar..

ez cümle kimse yobazlara kizip buna meyletmemelidir. gavura kızıp oruc bozulmaz ,))
  • provakatördür diyen çıktıysa fetöcü ilan edilmesi an meselesidir.

zaten bu beyazlar ne zaman zenci mevzusu açılsa bi rahatsız oluyorlar.

eğer kendine güvenen varsa çıksın çürütsün, yoksa otursun izlesin de belki bişeyler öğrenir. ne ayran ne kaba etcilerdense kendi deyimiyle ötede oynasın..

kanalı güzel. ben beğendim. sadece bazen hızlı akıyor. onun haricinde tam zamanında gelmiş bir youtuber'dır.
  • facebook'taki gruplarında belirttiğine göre; videolarında kullanılan tüm animasyonları, müzikleri, videoları yapmak için kullandığı programları vs yani telifli olan her şeyi parasını ödeyerek kullandığını söyleyen kişi .

oldukxa kaliteli videoları var. yalnız biraz karışık işliyor konulari. öyle çok isim falan var ki insanın aklında tutmak için ayrıca konsantre olması gerekiyor..

yalnız eski arabistan'i haritada neden bugünkü ırak tarafında gösterdi onu da anlayamadım..
  • dinler tarihini teknoloji kullanarak anladığını anlatmaya çalışması, aydın bakış açısı ile oldukça eğlenceli kılıyor. kabe'nin tarihi hakkında da videolar çekmesini beklerim. acaba benim tahmin ettiğim hikayeye benziyor mu?
    (bkz: #87095266)